Šta je novo?

Miš od 50 do 70e?

Slash

Cenjen
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
945
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i7 4790K + Noctua NH-D15 Chromax w/ 3xNF-A15 Chromax
Matična ploča
Asus Z97 Maximus VII Formula
RAM
32GB HyperX Savage 2400MHz CL10
GPU
MSI nVidia GTX 1080 Ti Lightning Z
Storage
Samsung 860 PRO 1TB + 23TB
Zvuk
Realtek ALC1150
PSU
Super Flower Leadex 1000W Platinum
Kućište
Fractal Design Define R6 Blackout TG + 6x NF-P14s Redux
Monitor
HP X32
Miš & tastatura
Corsair K95 Platinum + Logitech G502 Hero
Ostale periferije
PlayStation 5
Laptop
HP 250 G8
Mobilni telefon
Poco X3 Pro 8/256GB
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba mi preporuka za miša u cenovnom rangu od 50 do 70e (madjari varijanta), koja bi preporuka bila?

Ono sto ja zapazih je:

- Zowie FK1
- Zowie FK2
- Logitech G403 Prodigy
- Steelseries Rival 310
- Corsair Scimitar RGB Pro (dobar za World of Warcraft) :)
 
Ne znam kako si došao do te liste, kad su miševi toliko različiti po pitanju dimenzija i oblika?

Bilo koji od prva 4 su vrlo kvalitetni miševi i što se tiče performansi svima ćeš biti zadovoljan, ali objektivno ne možeš dobiti preporuku bez da znamo koji si miš koristio do sad, kakav ti oblik više odgovara, kolika ti je ruka i kakav grip.
Onako ukratko bi bilo, ako voliš MX518 oblik i ne smeta ti da miš bude za dešnjake, onda G403. Izrađen je kvalitetnije od Rivala a i Logitech ima bolji track-record po pitanju kvarova. Takođe možeš razmotriti i Zowie EC seriju.
Ako više voliš simetrične miševe onda uzmi u obzir SS Sensei 310, koji je u suštini isti miš kao Rival samo simetričnog oblika. Imaš i jeftiniju varijantu Rival 110, koji je po meni best buy gaming miš.
FK1 i FK2 imaju dosta čudan oblik, koji meni npr nije odgovarao nikako iako mi je "na papiru" FK2 bio idealan miš. Bočne stranice su mu čudnog oblika, uvučene su i zaobljene, odnosno nisu direktno vertikalne. To čini miša jako teškim za kontrolisanje sa strane palcem i malim prstom i posle određenog vremena stvara umor u šaci. Ja imam "fingertip" grip, pretpostavljam da nekome ko ima palm grip ne bi bio baš toliki problem, ali meni je bio nemoguć za korišćenje.

Inače od navedenih trenutno imam G403 (doduše wireless), a pre toga sam imao i FK2 i Sensei 310 i more drugih miševa, tako da ne pričam napamet.

Još jedna preporuka od mene je Logitech G305. Ako ti ne smeta malo manji i simetričan miš, odličan je izbor, plus wireless. Na njega sam pre neke dve nedelje prešao sa G403 wireless, na kog nemam zamerke osim što mi oblik nije idealan i prezadovoljan sam. 6600 sam ga platio na crni petak sa domaćom garancijom. Kod mađara ga svako malo ima za 50e.
 
Poslednja izmena:
Koristim 6 godina G400s, drug ima Rival 100, probao sam i razne Deathadder-e, kao i G403.

G403 je za mene savrsen mis, uzimam ga za par meseci :)
Drug koji je profi igrac CS-GO ga koristi takodje.
 
Poslednja izmena:
Ninjaaa

I ja sam isto u procesu kupovine novog miša. Stigla mi je nova velika Rakoon podloga za miša (Aliexpress) i čekam HEXGEAR mehaničku tastaturu da dođe, opet iz Kitaja (Ali).
Ostaje još miš iako me ovaj služi – Razer DeathAdder 3500dpi, isto kupljen, pogađate, na Aliju :).
Ogroman mega test miševa na hardware.info.

I ovaj lik je ubedljivo najbolji na YT za igračke miševe.

Kako stvari stoje, biće Logitech G305 Lightning samo još da vidim gde pošto mi je cena kod nas u maloprodaji prenaduvana. Vidim da je otkucano bio za 6.6k za Crni petak...
To je poštena cena. Hoću igrački bežični pošto me mrzi stalno da koristim produžni USB kabel kad sam u krevetu.
 
@rev

Na brzinu pretrazih samo sta se nudi u cenovnom rangu :)
Odgovara mi najvise palm grip (nakon toga fingertip grip), claw grip mi se ne dopada, umara mi prste :D Imam saku prosecne velicine, mis koji trenutno koristim je Bloody T6 (pre njega Gigabyte M6900 - jeftin mis sa dobrim palm grip-om).

Uglavnom odgiram WoW i poneku strategiju, redje igram Assassin's Creed itd. Cesto radim u Photoshop-u, Lightoom-u i Premiere Pro.
Odlucio sam da necu wireless varijante jer ce me to povuci da uzmem i wireless tastaturu i ode sve u q :D Ogranicio sam sebe na max 70e za mis, mislim da je to ok cifra da se uzme nesto pristojno, a T6 ode u penziju.

G403 je palm ili fingertip grip?
 
G403 je onda miš za tebe, nema dalje :) To za kakav je grip miš u mnogome zavisi od veličine šake. Ako imaš prosečnu ili natprosečnu veličinu šaka, biće ti G403 ok za palm grip, pogotovo što si već koristio grbave miševe. Taj gigabyte je otprilike identične dužine i visine kao G403, mada neuporedivo lošijeg oblika.
 
Poslednja izmena:
Ja bih voleo da preporucim g502, fenomenalan mis, dugo nisam koristio logitech miseve iz vise klase, ali na ovaj nemam zamerki. On isto ulazi u budzet, preko komsija naravno:)
 
@rev

Hvala na pomoci oko izbora :) G403 koristi isti senzor kao i skuplji modeli Logitech-a?
I videh na guru3d vest da Microsoft izbacuje novi Intellimouse Pro (PixArt PAW 3389 Pro-MS senzor), interesuje me tvoje misljenje o tim Microsoft misevima. Cini mi se da su fingertip grip i samo se secam da su ih counter-strike igraci obozavali :)

@rhher

Pogledah i G502, dobar mis, ali mi deluje previse "outter space" dizaj, mada se ne bih pozalio da uzmem i njega ako ne nadjem G403 (obicno drze oglas da imaju, a kad ih pitam onda nemaju).
Takodje mi se cini da je G503 fingetrip grip?
 
@rev

Hvala na pomoci oko izbora :) G403 koristi isti senzor kao i skuplji modeli Logitech-a?
I videh na guru3d vest da Microsoft izbacuje novi Intellimouse Pro (PixArt PAW 3389 Pro-MS senzor), interesuje me tvoje misljenje o tim Microsoft misevima. Cini mi se da su fingertip grip i samo se secam da su ih counter-strike igraci obozavali :)

@rhher

Pogledah i G502, dobar mis, ali mi deluje previse "outter space" dizaj, mada se ne bih pozalio da uzmem i njega ako ne nadjem G403 (obicno drze oglas da imaju, a kad ih pitam onda nemaju).
Takodje mi se cini da je G503 fingetrip grip?

Ovde možeš pročitati utiske i diskusiju o novim Intellimouse Pro od Microsofta: https://www.reddit.com/r/MouseReview/comments/a56orq/i_got_my_new_ie30_3/. Inače, Intellimouse je veliki miš, definitivno palm grip. G502 je takođe veći, sumnjam da bi ga neko koristio za fingertip.

G403 koristi PMW3366. Nije isti kao kod nekih drugih top miševa od Logitecha ali je svejedno vrhunski, ne moraš da brineš.
 
Poslednja izmena:
Udubih se malo u pricu miseva prethodnih dana, trazeci i citajuci svasta po netu.

Opet se namece G502 Hero kao najbolji odnos ulozeno-dobijeno. Nadjoh ga za 69e (uklapa se u budzet) i navodno maltene nema mana. U odnosu na prethodni G502 su promenili kabl i ubacili HERO senzor (koji ne znam kakav je).
Takodje na Logitech sajtu pise da su levi i desni klik sertifikovani na 50 miliona klikova. To bi trebalo da potraje par god :)

Jedino cudno je sto prethodni G502 Proteus Spectrum ima vecu cenu i (po Logitech sajtu) godinu dana garancije vise nego G502 Hero.
 
G502 Proteus ima PMW3366 a G502 Hero ima Hero senzor, je li. U suštini su isti. Hero je najverovatnije Logitechova modifikacija Pixart senzora, optimizovali su ga za ugradnju u wireless miševe poput G Pro Wireless zbog male potrošnje...
I jedan i drugi su dobri, tehnikalije...
 
Samo su mi otezali posao odabira. Mislio sam uzeti neki "najobicniji" mis, a onda naidjem na sve ove tehnikalije :D

Prednost kod G502 mi je sto ima left i right scroll. A onaj infinity scroll ili kako ga zovu nikad nisam probao, mozda je korisno :)

Svakako ne planiram naredni mis da menjam barem 4 god, nisam neki siledzija sa dugmicima, odigram ponekad neku igru i uglavnom web browse i Photoshop, Lightroom, Premiere Pro.
To bi trebalo da izdrzi par godina bez problema :)
 
I koristim računar za iste stvari (samo što umesto Premiere Pro koristim Illustrator), dvadeset dana sam proveo u čitanju recenzija i upoređivanja, nadam se da nisam pogrešio.
 
Na kraju pade odluka i porudzbina za G502 Hero. "Kud' pukne nek' opali" :D
Bice dobar za povremen gaming i rad na racunaru :) Stari Bloody T6 ide u zasluzenu penziju posle 3 god.

Hvala svima na pomoci i savetima. Nisam se nikad udubljivao u tematiku miseva za PC, ali mislim da necu pogresiti sa G502 Hero.
 
Na kraju pade odluka i porudzbina za G502 Hero. "Kud' pukne nek' opali" :D
Bice dobar za povremen gaming i rad na racunaru :) Stari Bloody T6 ide u zasluzenu penziju posle 3 god.

Hvala svima na pomoci i savetima. Nisam se nikad udubljivao u tematiku miseva za PC, ali mislim da necu pogresiti sa G502 Hero.

JEdino mi nije jasno kako na logitech misu u ovoj klasi ne stave metalne nozice nego i dalje teflon...
A moj A4 Bloody od 30 evra (koj pocinje da trokira posle 5 godina) ima...
 
Poslednja izmena:
Moraju na necemu da zakinu, ti slajderi su mu najveca mana...

@ Slash

Odlican izbor, neka te dugo sluzi:)

EDIT:

Da li se jos nekom cini da su cene u domacim radnjama za ovaj mis ludacke, na Amazonu je 48$, a kod nas preko 10k...
 
Poslednja izmena:
@Wuk

Isto, moj T6 ima metal, a stekaju se na G502 :) Verovatno imaju zamenske da se kupe kad se originalne potrose.

@rhher

Hvala! :)
Najjeftinije sto videh sad G502 na Amazonu je 74.99$

Taj od 48$ je verovatno G502 Proteus Spectrum :)
 
Moja greska.. Mislio sam na g203.. :/

Sent from my MI 8 using Tapatalk

G203 je fantastičan miš ali oblik ne odgovara svakome...savetujem ti da ga isprobaš u ruci pre kupovine ili ga bar naruči online da bi mogao da ga vratiš ako ti odgovara.
Ja ga imam i super sam zadovoljan radom, ali je bio previše uzak za mene pa sam ga zamenio Xornetom na čiji oblik sam navikao. Mali je miš i odličan za fingertip/claw grip, imaj veličinu u vidu...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno