Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

Svaka menjacnica koja radi kako treba bi trebala da ima "zive" pare, jer taj dolar za koji je neko kupio tvoj bitcoin je prethodno trebao da legne na menjacnicu. Druga je stvar sto su Bitstamp i Cex u ko zna kakvom autu pa usporavaju maksimalno.

Tether... ako isti pukne, jedino neka psihologija moze da povuce trziste dole, jer kad nesto puca a imas ga, onda gledas da ga promenis sto pre za kripto, a to ce kriptu da dize cenu. Sem toga, ipak Tether nije toliko jak... Ima tu i pravih dolara a i drugih pegged valuta u igri...

Sve je to u teoriji tacno, ali praksa malo vara. :)
 
Svaka menjacnica koja radi kako treba bi trebala da ima "zive" pare, jer taj dolar za koji je neko kupio tvoj bitcoin je prethodno trebao da legne na menjacnicu.

Kao što kolega napisa sve se svodi na nagadjanje....ako je tether štampan bez pokrića onda nema ni dovoljno "živog" novca na berzama pa nema ni isplata...svaka dalja priča (ŠBBKBB gde niko nema konkretnu informaciju) nema smisla...
 
Je li ko povlacio eur na banca intesa preko cexa na devizni racun preko visa kartice ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ne bi bilo loše da imamo temu gde je koncizno navedeno koji su sve mogući načini za povlačenje fiat valuta. Ja ću da napišem svoje iskustvo i ovo dole ću da apdejtujem kako budu stizale informacije u ovaj thread:

SWIFT USD transfer:
  1. Bitstamp.net -> Vojvođanska banka (Bitstamp trenutno ima zadršku od po mesec-dva. Moje mišljenje je da nisu solventni i da namerno odugovlače)
  2. Addiko i Banca Intesa uopšte ne žele da primaju pare poslate sa crypto menjačnica.

VISA/Mastercard:
  1. Cex.io VISA -> Unicredit banka (najjeftinija opcija, samo 3.5 EUR fiksne provizije)
  2. Cex.io Mastercard -> Telenor banka (3.5 EUR fiksno + 1.2% + Telenor odere za svaki transfer)
    Cex.io takodje ima zadršku pri povlačenju i navodno problem koji još nisu rešili, tako da je potrebno probati i po 50x pre nego što transfer uspe, javlja "rejected by external system" po ubacivanju 2FA. Moje mišljenje je i da oni namerno usporavaju odliv keša.
  3. MinexPay. https://minexpay.com/, treba uskoro da počnu sa slanjem VISA ili Mastercard kartica koje funkcionisu manje vise po principu kao što su nekad Xapo i AdvCash.

Decentralizovane menjačnice:
  1. Bisq.network, prilično izbagovano i sa totalno smešnom likvidnošću, Srbija tamo i ne postoji... A šteta je, aplikacija je super zamisao...
  2. localbitcoins.com (jako nenormalne cene i slaba ponuda i potražnja)

Crypto bankomati:
  1. Ne znam na kojih ih sve lokacijama ima ali https://ecd.rs/ je svakako koristan link.

Stigao mi je mail od Cex-a da je Swift omogucen u Srbiji...e sad koliko to sad nama olaksava zivot...

"Dear customer,
We've got great news!
Serbia has shown significant progress in improving its AML/CFT regime and is no longer subject to monitoring by the Financial Action Task Force (FATF).
Considering this, we've conducted successful negotiations with our payment providers and have re-introduced SWIFT transfers for Serbian customers.
You're welcome to deposit and withdraw funds using this payment method! You can find all the information on the fee schedule, transaction amounts, and timing on this page."
 
Stiglo je i ovo za Kraken:
"Good news - in addition to the methods you already use to fund your account, you have new options to deposit and withdraw USD, EUR, CAD, GBP and JPY through Etana Custody. The new options are available to Intermediate and Pro accounts, so if you have a Starter account, you can upgrade to get access."
Jel neko zna nesto u vezi Etana Custody? https://etana.com/custody/
Kako funkcionise?
 
sa jednog cex naloga povlacim na telenor banku...
Da li mogu tu istu karticu da koristim i za drugi cex nalog?
 
Kako mozes 2 Cex naloga da imas na jedno ime i da si ih verifikovao sa istim dokumentima?!?
Blokirace ti oba ako pokusas....
Karticu mozes da koristis samo na svom nalogu gde se slaze ime naloga i kartice...zajedno sa dokumentima koje si slao...kao i slike kartice koje si slao kada si verifikovao taj nalog sa koga sad isplacujes na tu karticu...
 
Nisu oba naloga na moje ime naravno.Jedan je moj drugi je od supruge.
Ona nema Telenor karticu.
Jel to moze recimo na raiffaisen karticu?
 
Moze na njenom nalogu Raiff kartica ,ako je na njeno ime!
 
localbitcoins > paypal nalog> intesa visa electron kartica (mada napomena da retko ko salje kao friends & family) pa ocekujte 5-6 evra fee.
Na istoj p2p platformi mozete prodati i nasim ljudima za dinare (ide dosta brze u smislu e-bankinga unutar jedne drzave) ali zato dobijate manju cenu za BTC jer su domaca lica pohlepna pa racunaju veci fee *5% a nekad i vise*
 
localbitcoins > paypal nalog> intesa visa electron kartica (mada napomena da retko ko salje kao friends & family) pa ocekujte 5-6 evra fee.
Na istoj p2p platformi mozete prodati i nasim ljudima za dinare (ide dosta brze u smislu e-bankinga unutar jedne drzave) ali zato dobijate manju cenu za BTC jer su domaca lica pohlepna pa racunaju veci fee *5% a nekad i vise*
Imas taj fee plus 4e fiksno sto uzima pp za transfer na karticu.
Nista bez da se organizuje neka grupa za prodaju i kupovinu, pa neko mjesto se nadju i razmenjuju ako su u blizini. Deru stvarno svi sa fee za povlacenje, mada i ulaz ne vjerujem da je nesto bolji(mislim na cex)

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ljudi samo da vam skrenem paznju da bezite od p2p platforme *PAXFUL*, ovih dana sam pokusao tamo da trejdujem sa potpuno verifikovanim nalogom. Iskustvo jako lose a sama platforma je zamisljena kao localbitcoins. Pojedinci nude i 50% vecu cenu za BTc ali sve sumnjivi trejderi koji traze nacin da vas prejebu. Fora je sto paxful nudi gomilu nacina placanja (sell i buy) ali fora je da vas zeznu na chargeback (koji je popularan za paypal). Na LBC kada zapocnete trejd (vremenski limit da vas neko plati je 90 minuta) dok na pomenutoj platformi ide cesto po 3h a cak neki stave i 36h (ludilo). Vi zapocnete trejd a oni vas ignorisu....
Kada sam se smorio kao zmaj, krenem da povucem btc sredstva a tek onda "prijatno" iznenadjenje (btc withdrawal fee nikad veci 3,5$ na sumu od cca. 230$
sad ce se neko pitati zasto paxful umesto lbc, a odgovor je prost (ovi iz lbc vam bace nalog na *force holiday* kad im se digne).
 
Da li je ko koristio podizanje para preko SWIFT-a sa CEX-a na MTS karticu?
Pošto vidim da je najmanja provizija.
Da li ima neko ograničenje po pitanju kolko sme da se podigne?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kad vas sledeci put budu pitali...

banka_izjava.jpg
 
Pa zato što u bankama ne rade *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i. Niko ovako nešto ne bi dopustio jer bi bio odgovoran ne samo u na svom radnom mestu nego i pred zakonom.
 
Jel probao neko https://crypterium.com/ ?
Vidim da ima povlacenje na mastercard

Radi povlačenje sa Crypteriuma na Mastercard. Navodno će uskoro da izbace i UnionPay kartice za korisnike, a navodno već postoji jedan batch istih koji radi u Srbiji. Dosta sam vremena proveo istraživajući ove opcije i jedina dva mesta sa kojih radi uplata na debitne kartice su Cex i Crypterium.
 
Radi povlačenje sa Crypteriuma na Mastercard. Navodno će uskoro da izbace i UnionPay kartice za korisnike, a navodno već postoji jedan batch istih koji radi u Srbiji. Dosta sam vremena proveo istraživajući ove opcije i jedina dva mesta sa kojih radi uplata na debitne kartice su Cex i Crypterium.

Kolike su provizije u odnosu na cex?
 
Pravo da ti kazem nistam nesto mnogo obratio paznju, ali mi je ostao utisak da su normalne provizije.
 
Da li ja dobro tumacim da Cex uzima 2,99% na kupovinu/prodaju valuta i isto toliko na depozit?

Kod withdrawala na nas mastercard pise:

Service charge: up to 1,8% + 1,5 eur
Commission: up to 1,2% + 3,5 eur

Koja menjacnica ima najmanje provizije za nase kartice?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Tako je, i nemaš jeftinije (sem ako ne nadjes nekoga ko je voljan da ti proda direkt)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Service charge: up to 1,8% + 1,5 eur
Commission: up to 1,2% + 3,5 eur

Koja menjacnica ima najmanje provizije za nase kartice?


Sent from my iPad using Tapatalk

I mene ovo zanima, koliko kapiram za povlacenje na karticu je trosak 3% +5 evra? Ne moze nigde jeftinije?
 
Nema veze dal je mali ili veliki iznos, meni bode oci ovo 3%, *mjau**mjau**mjau*, onda dodje 3% za depozit +3% buy + 3% sell + 3% povlacenje = 12.5%. Mnogo bre deru za kartice.
 
Nazad
Vrh Dno