Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

Pre neki dan sam procitao post naseg lika na srpskom bitcointalk forumu je napisao kako decentralizovano razmenjivati bitkoine za dinare sa 0% uz pomoc Electrum walleta i osnovao telegram grupu za zainteresovane, pa bacite pogled.
 
Pre neki dan sam procitao post naseg lika na srpskom bitcointalk forumu je napisao kako decentralizovano razmenjivati bitkoine za dinare sa 0% uz pomoc Electrum walleta i osnovao telegram grupu za zainteresovane, pa bacite pogled.
I da stavimo na stranu sigurnost takve zajednice, obično se dešava da se trenutak u kome osoba A želi da proda, i osoba B želi da kupi, i ne poklapaju baš, ali dobro, ako ih je dovoljno moguće je da funkcioniše...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li neko moze da mi kaze.... Master Card Inteza, da li je moguce izvrsiti depozit na CEX i da li je trosak samo ta 3% za uplatu, isplata me sada ne zanima. Nalog verifikovan na lvl 2.
Karticu nisam nikad korostio, imam na njoj limit od xxxxx e sad, postoji li mogucnost na nju da uplatim iznad tog limita novac i da i sa njim raspolazem? Da li banka pravi problem za depozit na menjacnicu, da li CEX moze da mi napravi problem i da mi zamrzne sredstva zbog.... necega? Koji je vremenski periid da odobre. nakon verifikacije i onog selfija sa kreditnom karticom na CEXu?
 
Pri uplacivanju odnosno deponovanju na Cex,preko deviznog racuna Visa katice banke Intesa,skinu odmah iznos+3% s tim da zahtevaju i da na racunu s koga skidas sredstva imas bar 10% vise od cifre koju deponujes..zatim od tih 10%,5% ostane na racunu Intese a preostalih 5% "nestane" tj to ti banka rezervise a zatim ti za par dana vrati. Dakle ako hoces 400 eur da potrosis skinu ti 413 i rezervisu nekih 20,30 eur a zatim ti to vrate za par dana. To je moje iskustvo a vise puta sam uplacivao sredstva na Cex.
Inace Cex je postao jako skup jer bar 7% skinu pri kupovini+povlacenju u fiat...+nekih 3.5 eur eur neki comission.
 
Pri uplacivanju odnosno deponovanju na Cex,preko deviznog racuna Visa katice banke Intesa,skinu odmah iznos+3% s tim da zahtevaju i da na racunu s koga skidas sredstva imas bar 10% vise od cifre koju deponujes..zatim od tih 10%,5% ostane na racunu Intese a preostalih 5% "nestane" tj to ti banka rezervise a zatim ti za par dana vrati. Dakle ako hoces 400 eur da potrosis skinu ti 413 i rezervisu nekih 20,30 eur a zatim ti to vrate za par dana. To je moje iskustvo a vise puta sam uplacivao sredstva na Cex.
Inace Cex je postao jako skup jer bar 7% skinu pri kupovini+povlacenju u fiat...+nekih 3.5 eur eur neki comission.
Banka intesa na deviznu karticu uvijek zahtijeva tih nekoliko % vise za placanja na webu.
Naravno da ih vrate posle.
Mislim da nije 10% nego 4 ili 5% ali kome nije muka neka pozove banku i reci ce mu.
 
Da li neko moze da mi kaze.... Master Card Inteza, da li je moguce izvrsiti depozit na CEX i da li je trosak samo ta 3% za uplatu, isplata me sada ne zanima. Nalog verifikovan na lvl 2.
Karticu nisam nikad korostio, imam na njoj limit od xxxxx e sad, postoji li mogucnost na nju da uplatim iznad tog limita novac i da i sa njim raspolazem? Da li banka pravi problem za depozit na menjacnicu, da li CEX moze da mi napravi problem i da mi zamrzne sredstva zbog.... necega? Koji je vremenski periid da odobre. nakon verifikacije i onog selfija sa kreditnom karticom na CEXu?
Odobre veoma brzo, meni se cini da nije trebalo vise od nekoliko minuta.
Kao sto napisah iznad, trosak ti je 3% na uplatu i rezervacija sredstava(odnosilo se na visa).
Ta rezervisana naravno posle vrate uredno kroz par dana.
 
Banka intesa na deviznu karticu uvijek zahtijeva tih nekoliko % vise za placanja na webu.
Naravno da ih vrate posle.
Mislim da nije 10% nego 4 ili 5% ali kome nije muka neka pozove banku i reci ce mu.

Upravo tako. Voleo bih da cujem iskustva za povlacenje preko SWIFT-a ako je neko imao iskustva..vidim da je provizija 0.3%+25 eur sto je na vece cifre jako dobro...
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko iskustva kada pravno lice iz Srbije povlaci fiat na svoj racun u banci? Naravno postoji pokrice za placen rad u crypto-u i transakcija na kraken menjacnici.

Jel tako nesto uopste izvodljivo i da li je reseno zakonski?


Sent from my XS Max
 
Mislim da moze preko Bitstampa.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ok. Hvala!

Ako ima nekoga sa cvrstim informacija neka se javi na PP ili neka napise ovde, mozda jos nekome bude korisno.


Sent from my XS Max
 
Sta se desava kada istekne kartica koja je vezana za neku menjacnicu, pa se dobije nova sa drugim datumom isteka? Nisam siguran da i se cvv2 kod menja, broj kartice valjda ostaje isti...
 
Zavisi kako kod koje banke....Sve zna da bude promenjeno...osim pin-a...
Samo registrujes tu novu karticu na svojoj menjacnici...
 
Svi ovde vidim povlacite na kartice a sta se desava s porezom?
 
Vucicu, ti li si? :d
 
Poslednja izmena:
Naravno da nisam nego me zanima kako je moguce da se svi prave ludi kao da je to nesto sto tako eto prodje.
To je kategorija prekrsaja koja ne zastareva koliko ja znam i moze samo da nam stigne cestitka kada se najmanje budemo nadali?
 
Zar nije do 20k evra godisnje ne mora da se pravda... ukupne zarade mislim
 
Svaki cent ili para zaradjena po bilo kom osnovu, mora da se pravda, odnosno prijavi. To što ova država to još ne sprovodi, to je druga stvar.
Pozdrav
 
Sreca sto mi koji smo usli krajem 2017. nemamo sta da pravdamo.
Mozda kad se prijavimo za socijalu, pa da pravdamo zasto smo propali. :D
 
Nije isto pravdati i prijaviti, nisam ni mislio neprijavljeno nego ima nešto u zakonu gde piše sve ispod 2.x mil dinara godišnje zarade se ne oporezuje dodatno
 
To se odnosi na porez na ekstra-profit i mislim da je to pravno odvojena kategorija od ovog o cemu se gore pricalo.
 
Nisu naši regulisali niti mi (a ni oni verovatno) imamo pojma kako će se regulisati. Naravno da svaka zarada od Kripta ide u osnovicu za obračun poreza na extra dohodak. Druga je stvar kako samu trgovinu oporezivati, prvo u vezi sa PDV-om, a posle i sa ostalim porezima (porez na dohodak, socijalna davanja itd). Tih 20K eur sto se pominje je granica iznad koje plaćaš porez na extra dohodak, za sve tvoje vrste zarada/primanja (plate, freelancing, izdavanje stana itd)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
pa to sam i rekao... ako prodas na ECD ili podizes sa Telenor banke sve ide u to...
 
Nisu naši regulisali niti mi (a ni oni verovatno) imamo pojma kako će se regulisati. Naravno da svaka zarada od Kripta ide u osnovicu za obračun poreza na extra dohodak. Druga je stvar kako samu trgovinu oporezivati, prvo u vezi sa PDV-om, a posle i sa ostalim porezima (porez na dohodak, socijalna davanja itd). Tih 20K eur sto se pominje je granica iznad koje plaćaš porez na extra dohodak, za sve tvoje vrste zarada/primanja (plate, freelancing, izdavanje stana itd)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Naravno da ne ide pošto se nigde ne spominje osim u krajnje nedefinisanoj kartegoriji i ostalo mada ono možda i ide ko će ga znati ostalo je čudo...a ima i kategorija koje ne ulaze u osnovicu kao što su dividende ili porez na kapitalnu dobit, tj. prodaja akcija (dakle akcije i slično su posebna zverka odvojena od "ekstra profita", ja lično kripto najpre vidim u katogoriji porez na kapitalnu dobit ali to sam samo ja...) već se one plaćaju posebno...u principu nema još jasno definisanog puta tako da je situacija krajnje nejasna..što se kripta tiče..ovo ne znači da ne mora prodaja da se prijaljuje odgovarajućem organu..I u prncipu jedini put koji ja vidim jeste da se odgovarajućem poreskom organu prijavi prodaja u roku od 8 dana od dana prodaje kao sa akcijama....

Što se tiče zastare koliko ja znam poreske stvari zastarevaju posle 5 godina ako ih je organ uzeo u razmatranje a 3 ako ih nije uzeo u razmatranje...ako nešto nije promenjeno...
 
Poslednja izmena:
Nema poreza koji ne zastareva, pa kako drugačije da se "zaborave" razni marifetluci iz prošlosti?
Opšti period zastarelosti je 10 god, ali sve zavisi da li je dug fiz.lica pravnog, koji tip poreza...

Inače, ovo za kapitalnu dobit bi bilo fino rešenje, ali nisam siguran, mislim da im je 15% malo, i da će biti nezajazljivi

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
MK je 10% ako se ne varam. Idealna priča, legne priliv iz inostranstva, prijaviš, platiš 10% i svi mirni. I vuci siti i ovce na broju.
 
Evo da iznesem svoj slucaj sto se tice poreza na ove nasoj drzavi jos uvek strane transakcije..

Na srpski devizni racun sam dobio simbolican priliv od nekih cca 10€ na osnovu dividende jedne strane kompanije.

Resio sam da ispitam nas poreski sistem u praksi i kao savestan gradjanin platim porez na ovaj moj prihod.

Ukratko, u poreskoj upravi su se cudili mom zahtevu i gledali me u cudu kao da sam im trazio da objasne misteriju drevnih piramida. Posle pola sata cekanja da medjusobno razjasne situaciju, na kraju su mi vratili uplatnicu i rekli da idem kuci i da ne brinem nista jer je u pitanju mali iznos. [emoji15][emoji3][emoji3]

Licno mislim da bar jos neko dogledno vreme ne bi trebali da razmisljamo o porezu na ove vrste prihoda.
 
Vaše mišljenje, da li devizni priliv na MC (Mobi) iz inostranstva potpada pod ono obavezno prijavljivanje NBS o deviznom prilivu (kao što su doznake napr.) koje su banke u obavezi da sprovode ? Kada je takav priliv u pitanju šifra plaćanja je 0 ako to ima neke veze.
 
I da stavimo na stranu sigurnost takve zajednice, obično se dešava da se trenutak u kome osoba A želi da proda, i osoba B želi da kupi, i ne poklapaju baš, ali dobro, ako ih je dovoljno moguće je da funkcioniše...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Mali update, uclanio sam se na doticnu Telegram grupu (https://t.me/btc_bez_provizije) tamo sam nasao gifove koji opisuju sta i kako treba da radim, pa sam lakse pratio uputstvo. Sto se sigurnosti tice, posle dosta vremena proucavanja sta i kako mogu reci da je ovo apsolutno sigurno, jer koristi nesto sto bih nazvao dvostruki multisig escrow bez posrednika. Mislim da bi ovo trebali svi da koristimo...
 
Da li je neko aktivirao enhanced account na Cex menjacnici iliti taj neki napredniji nalog.. Omogucava uplate i podizanje vecih svota odjednom, manjih provizija itd. Prilikom apliciranja za tu vrstu naloga vidim da traze prosek primanja (proof of fund document) pa me zanima da li to mora da im se prevodi na engleski?
 
Nazad
Vrh Dno