Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

Ako ti nije jasno do sada, neće ti biti jasno ni ako još budem pisao.

Sve ok. U pravu si.
 
Da li možete da prebacujete sredstva na BTSE debitnu karticu? Ja ne mogu... ne znam da li su mi onemogućili zato što ne trgujem na njihovoj menjačnici ili postoji neki drugi razlog?
 
23. oktobar

“Thank you for your continued support of BTSE Elite.

We are currently upgrading the debit card features that will allow a better customer experience. Toward this end, BTSE debit card services will temporarily be unavailable for an estimated period of 4 to 6 weeks.

In the meantime, the remaining balance of your BTSE Debit Card will automatically be returned to your BTSE wallet. A confirmation email will be sent to you once the transfer has been completed. We apologize for any inconvenience caused.

Please stay tuned for the new debit card service.

For further assistance or other inquiries, please feel free to reply to this email or log a new ticket at our Customer Support page.

Happy Trading!

Warm Regards,
BTSE”
 
Visa internet kartica,banka intesa,jel moze uplata na cex nesto sitno do 300$?
 
Ja sam na cex prebacio preko te kartice odavno 400$,pa reko da nisu nesto menjali,inace acc na cex mi je skroz verifikovan.
 
23. oktobar

“Thank you for your continued support of BTSE Elite.

We are currently upgrading the debit card features that will allow a better customer experience. Toward this end, BTSE debit card services will temporarily be unavailable for an estimated period of 4 to 6 weeks.

In the meantime, the remaining balance of your BTSE Debit Card will automatically be returned to your BTSE wallet. A confirmation email will be sent to you once the transfer has been completed. We apologize for any inconvenience caused.

Please stay tuned for the new debit card service.

For further assistance or other inquiries, please feel free to reply to this email or log a new ticket at our Customer Support page.

Happy Trading!

Warm Regards,
BTSE”

Ok, to je to... nekako mi promaklo. Hvala na brzom odgovoru.
 
Šta vam piše u izveštaju kada legnu pare sa menjacnice na debitnu ili kreditnu karticu, tipa menjački poslovi, povraćaj sredstava, ili nešto treće?
Da li je neko imao slučaj da mu je banka odbila transakciju sredstava koje je menjacnica vec uplatila?
 
Šta vam piše u izveštaju kada legnu pare sa menjacnice na debitnu ili kreditnu karticu, tipa menjački poslovi, povraćaj sredstava, ili nešto treće?
Da li je neko imao slučaj da mu je banka odbila transakciju sredstava koje je menjacnica vec uplatila?

Sa CEXa na MOBI ima samo sifra placanja 289 sto u prevodu znaci Transakcije po nalogu građana

Reko da povucem nesto, ako i budu jurili retroaktivno spreman sam da im dan 15%, imam i neke uplate na CEX pa mozda moze nesto i da se odbije od zarade
 
Sa CEXa na MOBI ima samo sifra placanja 289 sto u prevodu znaci Transakcije po nalogu građana

Reko da povucem nesto, ako i budu jurili retroaktivno spreman sam da im dan 15%, imam i neke uplate na CEX pa mozda moze nesto i da se odbije od zarade

to je verovatno izvod sa tekućeg kada se vec valuta prebaci na dinar(nakon konverzije).
Mene interesuje sta se vidi u ebankingu(kada kliknete na detalje transakcije na samoj kreditnoj kartici, ne na tekućem računu)?
Ta informacija stoji u polju za opis transakcije, nije kod svake banke isto.
Govorim o direktnom povlačenju USD ili EUR -inostrani priliv,na karticu na osnovu broja kreditne kartice(ne Ziro racuna)
 
Poslednja izmena:
Kod MTS banke pise "NBS Knjizenje transakcija po karticama" broj naloga ... i od koga stize uplata, naravno i iznos.
 
Kad se kupuje pise Cex. io LondonGB....
Za prodaju nznm nisam dugo povlačio.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel mogu bez problema da povucem sa cex na visa karticu banka inteza,nekih 200$,verifikovan sam na cex,i uplacivao sam sitno na cex preko te kartice.
 
Bez problema, ja sam povlačio par hiljada evra..
Ugradi se Cex 3% i za 2 dana ti legne kinta..

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sudeci prema ovome Prezi ce biti BAS BAS veliki ...

https://www.knjigovodstveneusluge.r...itne-sa-aspekta-obaveza-prema-drzavi-i-poreza

E sad ne znam da li cemo mi podpasti pod freelancere i da li ce biti neki neoporezivi deo ...

Imam pitanje da li je neko od vas pausalac i da li je povlacio na svoju karticu od agenciju u intesu sa CEX-a ? ( to sa pausalnim agencijama bi nam resilo sve probleme samo moramo provriti da li radi ) :)
 
Nije realno da trejderi-majneri padnu pod ovaj zakon...
Videcemo kada dodje konacna verzija zakona o digitalnoj imovini.
 
Bice zategnuto ako bude ovako

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Jel od tog dana ili gledaju od nekih ranijih godina ce pratiti?

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Zadnjih 5 godina ali videcemo na kraju sta ce da ispadne i na sta ce taj zakon da lici. Za sada ima nekoliko bitnih nedoumica koje ce morati da rese ali hajde da sacekamo da prodje Nova. Ja ssm sa 15% zadovoljan posto znam u kakvoj banani zivimo pa sam ocekivao 30.

Tapatalk from Poco loco
 
Sta ce biti sa malim majnerima sto imaju po 2,3 masine?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ako sam dobro razumeo, svrstace kripto u porez na kapitalnu dobit, slicno trgovinom akcijama na berzi. Znaci placa se 15% na razliku ulaz-izlaz, ko nema dokaze na kojoj ceni je usao placa na ceo iznos kada izadje u dinare.
Nije mi samo jasno, a nisam nigde video da se spominje godisnji porez na dohodak gradjana. On je 15% na iznose preko sestostruke prosecne plate, prosle godine je granica bila oko 2.7M din ili 23K eur.
Da li je onda porez za iznose preko 20K eur 15+15% ?
 
Ako sam dobro razumeo, svrstace kripto u porez na kapitalnu dobit, slicno trgovinom akcijama na berzi. Znaci placa se 15% na razliku ulaz-izlaz, ko nema dokaze na kojoj ceni je usao placa na ceo iznos kada izadje u dinare.
Nije mi samo jasno, a nisam nigde video da se spominje godisnji porez na dohodak gradjana. On je 15% na iznose preko sestostruke prosecne plate, prosle godine je granica bila oko 2.7M din ili 23K eur.
Da li je onda porez za iznose preko 20K eur 15+15% ?

Porez na ekstra dobit se plaća samo na iznos preko tih 2.7M ili koliko je već određeno. Ako je ukupan godišnji prihod 3M, onda se dodatnih 15% plaća na razliku tj. samo na 300K.
 
To mi je jasno, naravno da se porez placa samo na iznos preko 2.7M. Zanimalo me samo da li neko moze da potvrdi da li u tu sumu ulaze i prihodi od kapitalne dobiti. Na nekim mestima sam nasao da ulazi, ali negde nije bilo jasno.
 
Ne znam na osnovu cega ovo tvrdis, ako imas izvor molim te da okacis. Po meni, i plata je oporezovana pa opet podleze tom porezu. Nisam strucan u toj oblasti pa je moguce da propustam nesto.
Ovo je isecak iz zakona koji sam nasao:

Porezu na dohodak građana podležu sledeće vrste prihoda:

1) zarade;
2) prihodi od samostalne delatnosti;
3) prihodi od autorskih prava, prava srodnih autorskom pravu i prava industrijske svojine;
4) prihodi od kapitala;
5) prihodi od nepokretnosti;
6) kapitalni dobici;
7) ostali prihodi.

Prihodi iz stava 1. ovog člana oporezuju se bilo da su ostvareni u novcu, u naturi, činjenjem ili na drugi način.
 
ne moze 2x da se oporezuje 1 isti prihod.

Kapitalni dobitci, prihodi od kapitala...etc... se oporezuju bez obzira na iznos, nemaju veze sa granicom preko koje se dodatno oporezuje godisnji prihod gradjana,

Uprosteno, iako zaradis 1.000 dinara dividende od vlasnistva neke akcije, taj prihod se oporezuje po isplati i potom ta suma ne ulazi u ukupan godisnji prihod.

Kako ce precizno to biti sa kriptom ne znam jer se nisam detaljno upustao iz razloga sto me ne zanima, samo sam letimicno pogledao nacrt izmena zakona kojom je predvidjena neka metodologija obracuna i procene vrednosti za rudare dok ce se kod trejdera/investitora oporezovati razlika ulaz/izlaz.
 
Koju menjačnicu preporučujete za jeftinu kupovinu bitkoina? Cex mi je preskup..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno