Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

Postoji stara kripto legenda da će doći vreme u zemlji Stradiji kada ljudi neće moći da pretvore svoj kripto u novac. Priča kaže da bi se u tom odsudnom času negde sa juga moglo pojaviti mitsko biće morbius sa koferčetom kešovine da spasi očajne rudare i trejdere, uz skromnu nadoknadu, naravno.
 
godinama se zna da braca kopaju,zakon je sasvim ocekivan takav kakav je [emoji16]

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Ok ljudi vreme da pocnem misliti o izlazu. Ne mislim kes skroz da povucem. E sad u vezi predstojece inpekcije za usdt 15og januara. A i u vezi zakona o porezu ne bih da sklanjam sa menjacnice sve pa da imam veci broj poreskih prijava, nego bih ostavio usd ali nisam siguran kako to funkcionise. Zadnji put kad sam prodavao samo je usdt bio opcija (bittrex). Kako ide sa usd jeli isto kao sa ostalim novcicima ili je drugacije. Tj mogu da prodam u usd i da mi stoji na menjacnici?
Pitam jer nije mi logicno da uopste postoji usdt ako je isto sa usd. Ako se dobro secam cex je imao neka ogranicenja za fiat cuvanje na nalogu. Kako bittrex i ostali funkcionisu?
 
Ja kad nesto prodam na menjacnici Cex, to postaje USD.
Ja kapiram da je to 1:1 sa americkim dolarom i kad jednog dana budem svukao tu cifru na bankovni racun, da cu dobiti bas tu sumu minus provizija Cex-a (i mozda neka od banke).
 
I ja na bittrexu izlazim u USD, to cu isto i na binance ali u EUR i tako cu ostaviti pare tamo. Jedan deo naravno, samo ono sto je do sada ulozeno, ostalo ostaje u kriptu
 
Ako dobro razumem usd mogu da drzim u walletu menjacnice isto kao usdt ili btc? Bez ikakvih ogranicenja ili dodatnih troskova?
 
Da, koliko ja znam.
I ono sto je bitno, USD ne moze da ide gore/dole, to sto imas to ti je, dakle to ga razlikuje od novcica.

Mislim moze, ako jelte devalvira americki novcani dolar :D
 
Poslednja izmena:
Mislim moze, ako jelte devalvira americki novcani dolar :D
Što se konstantno i događa.
U idealnim projektovanim uslovima vrednost dolara pada za oko 2,5% godišnje, mada je realna inflacija znatno veća.
 
Ma to nije tema ali bice da tu inflaciju steluju :D Svi printaju pare ko ludi. Ima tu neke logike da ne ojaca mnogo valuta u odnosu na usd zbog privrede i izvoza...
Nije ni dinar stabila ni euro tako da...
Hvala na odgovoru!
 
Da li je neko povlacio EUR s Krakena direktno na racun (swift)? Nesto mi se ne prebacuje sve na wallet pa na ecd i ond jos 5% provizije. Preko Krakena je koliko videh fix provizija 5eur + provizija banke, sto je u slucaju mobi banke 30ak eur.. Samo je pitanje prolazi li?
 
Ne registrovan do 30000 dinara, dajes br telefona na koji ti stize kod, i na taj broj ne mozes vise da podizes narednih 30 dana.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Izlistao sam dvadesetak stranica i nigde ne nadjoh gde je ECD.rs u citavoj ovoj prici?Da li smo i prilikom prodaje btc preko ecd.rs u obavezi da platimo porez na kapitalnu dobit od 15%?Gledao sam jedan live gde je gospodin Matanovic gostovao ali konkretan odgovor nisam cuo.Pa bih bio zahvalan ako bi neko podelio neka svoja saznanja?
 
Da li poznajete neke ljude u BGu koji se bave f2f kupovina prodaja?
Pisite u DM



Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Da li je ko naručio/koristio Cripterium karticu i povlačio na bankomatu sa njom?
 
Izlistao sam dvadesetak stranica i nigde ne nadjoh gde je ECD.rs u citavoj ovoj prici?Da li smo i prilikom prodaje btc preko ecd.rs u obavezi da platimo porez na kapitalnu dobit od 15%?Gledao sam jedan live gde je gospodin Matanovic gostovao ali konkretan odgovor nisam cuo.Pa bih bio zahvalan ako bi neko podelio neka svoja saznanja?

Jel ovo nema veze sa Cex-om i drugim stranim berzama?
 
Vau. Ne znam ko to placa dobrovoljno 20% poreza na ono sto je iskopao...
 
16%+3% i za troskove za opremu se pitam kako ce da prodje dokaz o 'bezcarinskom uvozu' iz Madjarske :)
 
Mislim da to o ulozenom prilikom rudarenja ce tesko ko moci da dokaze tako da o tome je besmisleno i pricati.
2 su slucaja masovno rasprostranjena:

1. Rudario sam pre xy godina, imam kripto hocu da ga prodam i legalno platim porez na to, koliko vam dodjem?
2. Kupio sam karticom xy kripta, imam dokaz koliko sam platio, imam dokaz koliko sam zaradio i na razliku placam porez na dobit.

S obzirom da je 2 slucaj kristalno jasan ostaje samo da se vidi kako ce se tumaciti u prvom slucaju odakle ti kripto jer svako moze da kaze rudario sam, i nas 90% sto stvarno jesmo a i onih 10% sto su prodali kokain.
Tesko je dokazati kada si rudario pre 10 godina a u medjuvremenu nema vise niti pool-ova niti menjacnica koje si koristio za trgovinu...
 
Tesko je dokazati kada si rudario pre 10 godina a u medjuvremenu nema vise niti pool-ova niti menjacnica koje si koristio za trgovinu...
Cak i da ih ima, verovatno ne cuvaju informacije o tome godinama.
 
pa ko je rudario pre 10 godina je sada milioner- nije problem za njega i da plati poreza koliko treba
 
Hah,pa rektroaktivno po starom zakonu nakon 5god porez je 100%.Novi zakon vazi tek od 29 Juna.Najverovatnije nakon frilensera ce nekad da im cefne da cepnu i kripto rektroaktivno posto pljackanje nikad dosta.Zivi bili pa videli.Od frilenser protesta mrka kapa.
 
pa ko je rudario pre 10 godina je sada milioner- nije problem za njega i da plati poreza koliko treba

Pricas kojesta uz duzno postovanje, nije ovde stvar da li ces ti platiti porez nego da li peres nelegalno stecen novac jer ne mozes da dokazes suprotno.

Hah,pa rektroaktivno po starom zakonu nakon 5god porez je 100%.Novi zakon vazi tek od 29 Juna.Najverovatnije nakon frilensera ce nekad da im cefne da cepnu i kripto rektroaktivno posto pljackanje nikad dosta.Zivi bili pa videli.Od frilenser protesta mrka kapa.

Pogledajte video koji je Kapuero okacio nemojte da vas mrzi.

Ne moze nista retroaktivno da se naplati kada nista nisi zaradio. Dokle kod kripto nije pretocen u FIAT nema zarade samim tim nista nikome ne placas.
Tek kada povuces pare sa menjacnice na tekuci racun tada krece zurka i tada si u obavezi da se prijavis za porez.
 
Pa ja i pricam za ljude koji su u poslednjih xx godina podizali novac i nisu placali porez po starom zakonu.
 
Nazad
Vrh Dno