Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

trancephorm

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2005
Poruke
145
Poena
320
Ne bi bilo loše da imamo temu gde je koncizno navedeno koji su sve mogući načini za povlačenje fiat valuta. Ja ću da napišem svoje iskustvo i ovo dole ću da apdejtujem kako budu stizale informacije u ovaj thread:

SWIFT USD transfer:
  1. Bitstamp.net -> Vojvođanska banka (Bitstamp trenutno ima zadršku od po mesec-dva. Moje mišljenje je da nisu solventni i da namerno odugovlače)
  2. Addiko i Banca Intesa uopšte ne žele da primaju pare poslate sa crypto menjačnica.

VISA/Mastercard:
  1. Cex.io VISA -> Unicredit banka (najjeftinija opcija, samo 3.5 EUR fiksne provizije)
  2. Cex.io Mastercard -> Telenor banka (3.5 EUR fiksno + 1.2% + Telenor odere za svaki transfer)
    Cex.io takodje ima zadršku pri povlačenju i navodno problem koji još nisu rešili, tako da je potrebno probati i po 50x pre nego što transfer uspe, javlja "rejected by external system" po ubacivanju 2FA. Moje mišljenje je i da oni namerno usporavaju odliv keša.
  3. MinexPay. https://minexpay.com/, treba uskoro da počnu sa slanjem VISA ili Mastercard kartica koje funkcionisu manje vise po principu kao što su nekad Xapo i AdvCash.

Decentralizovane menjačnice:
  1. Bisq.network, prilično izbagovano i sa totalno smešnom likvidnošću, Srbija tamo i ne postoji... A šteta je, aplikacija je super zamisao...
  2. localbitcoins.com (jako nenormalne cene i slaba ponuda i potražnja)

Crypto bankomati:
  1. Ne znam na kojih ih sve lokacijama ima ali https://ecd.rs/ je svakako koristan link.
 
Poslednja izmena:
A za deponovanje , ili kupovinu kriptovaluta :) zasto samo povlacenje kesa ?
 
Istina, nisam razmislio o tome mada bi to sada trebalo da bude još aktuelnije... Mogli bi da otvorimo još jednu temu jer ne verujem da je moguće promeniti naslov ove, ili jeste?
 
Obrati se nekom od moderatora i bice ti promenjeno.
 
Visa takođe uskoro (ako već i nisu počeli) dodaje 1.2% varijabilni deo na CEXu, odnosno izjednačuje se sa MasterCard...
Pa ispravi to u gornjem postu...

F1
 
Gde si video tu informaciju? Izgleda da mi je promaklo to...
 
Ne znam zasto vezujes cex visu za unicredit banku, radi potpuno isto i kod intese.
 
U Idei , Novi Sad, Narodnog Fronta, ima bitcoin bankomat, od pre par dana.
Zivo me zanima ko je to postavio i koliko cepaju proviziju, a siguran sam da nije sitno.
 
Imas sve na ecd.rs https://ecd.rs/crypto-atms
Narodnog fronta 53a

Automat je trenutno u funkciji

KUPOVINA I PRODAJA

Radni dani: 07-22h

Subota: 07-22h

Nedelja: 07-22h
 
ecd.rs ko bi drugi? :) 5% provizija

EDIT: Preteče me Jabuka ;)
 
Cex je imao neki problem par dana nije htjelo. Onda mi je bukvalno za par sati leglo na racunu kad sam prebacio. U pitanju mc nlb cg.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Dajte neku drugu sem Cex za povlacanje i uplatu karticama...kripto 100 milijardi dolara kapitalizacija a svelo se na jednu menjacnicu koja nema apsolutno nikakav volume ..bukvalno mrtvo more.
 
Kraken? Kako? Oni podrzavaju samo SEPA transfer koliko se secam, a mi nismo u SEPI. Nekad je radio standardni SWIFT ali to vise ne radi..... Inace MinexPay debitna kartica ce izgleda uskoro da stigne.
 
Idi na reddit.com/r/bitstamp pa vidi sta im fali, katastrofalni su, razvlace ljude po 2 meseca, sve pod izgovorom da imaju problema sa bankama u sta sumnjam. Isti je slucaj i sa CEX-om, jednostavno ne zele ili ne mogu da imaju odliv fiata.
 
Kraken? Kako? Oni podrzavaju samo SEPA transfer koliko se secam, a mi nismo u SEPI. Nekad je radio standardni SWIFT ali to vise ne radi..... Inace MinexPay debitna kartica ce izgleda uskoro da stigne.

Kako je sa MinexPay karticom? Jel si dobio IBAN? dali moze Sepa transferi?
 
Ne verujem da ce ta kartica da bude vezana za IBAN ili SEPU... ali ko zna, mozda.....
 
te kartice NE postoje i nece ih ni biti, prevara
 
MinexPay jeste razvukao sa isporukom tih kartica, ali je izgleda prva tura poslata. Inace Mastercard je u pitanju.
 
Sta ko ima da potkrepi, pa primjecujete li da u zadnjih pola godine povlacenje novca sa mjenjacnica ide otezano, da ne kazem da po 10ak dana uopste i ne pustaju isplate, prosle godine u ovo vrijeme cex je imao instant isplatu, a sad cekam i po 10 dana za svoje pare, kako uopste moze da napreduje citav crypto kad nije moguce povuci SVOJE pare u zeljenom trenutku, nego uvijek neki izgovori, tipa UNDER MAINTENANCE itd, kupuju samo vrijeme, jer oni zive pare nemaju...
Bojim se samo da ne pukne i tether, onda mozemo na duze vrijeme da zaboravimo kripto, jer ako se to desi btc ide ne na 3, nego na 2 cifre, a pare koje su nam na mjenjacnicama moci cemo da povucemo za par godina, ako se ne ugase prije toga kao sto je bio slucaj sa cryptsy, mintpal, mcxnow itd...
Isto kao i Monaco, salju visa kartice evo vec godinu dana, nikome jos nisu stigle, a kao imaju naprintanih 250 000, pa sad tek treba da pocne isporuka za Singapur samo...
Nesto se cudno desava u pozadini kripta, velike promjene za koje mi ne znamo, kazem samo se nadam da tether nece puci, ali mislim da njega drze za sledeci balon, pa kad pocnu da spustaju cijenu onda ce ici i afera tether, pa cemo onda vjerovatno i zaboraviti na kripto kakvog danas znamo...
 
Svaka menjacnica koja radi kako treba bi trebala da ima "zive" pare, jer taj dolar za koji je neko kupio tvoj bitcoin je prethodno trebao da legne na menjacnicu. Druga je stvar sto su Bitstamp i Cex u ko zna kakvom autu pa usporavaju maksimalno.

Tether... ako isti pukne, jedino neka psihologija moze da povuce trziste dole, jer kad nesto puca a imas ga, onda gledas da ga promenis sto pre za kripto, a to ce kriptu da dize cenu. Sem toga, ipak Tether nije toliko jak... Ima tu i pravih dolara a i drugih pegged valuta u igri...
 
ip.bitcoiaaaaantalk.org.jpegip.bitcoinstalk.org.jpegip.bitcointalk.org.jpegip.bitcointsssssssalk.org.jpegip.bitcoissntalk.org.jpeg
 
Screenshot_3.jpg


moja racunica 08.12.2018

Screenshot_1.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno