Šta je novo?

B350 Prime Plus...USB portovi ne rade kako treba. win10x64

pmb

Poštovan
Učlanjen(a)
03.06.2016
Poruke
482
Poena
70
OK da počnem
pustio sam sestrića da se uči i sklopi komp, iako mali ima 12god. odradio je to bolje neg što bih ja.
premda, moguće da je nešto zezno....onaj deo gde je lim od maticne je malčice na silu gurao...
možda neki kontakt i sl...


sada posle godinu dana
sve šljaka glatko, no, i pri OC a i bez, USB ulazi rade OSIM što mi prekida transfer sa mobilnog tel. Xiaomi i fastboot moda(pri svakoj komandi prikaže-press any key to shutdown na displeju telefona), kao i transfer sa fotoaparata Sony RX100... Na istom Ryzen kompu u Hackintoshu i Ubuntu sve radi bez problema...
što pretpostavljam da je do drajvera ili ne?

ok
skrinšoti su u prilogu sa instaliranim "fabričkim" windowsovim šoferima...kada pokušam vozače sa https://www.win-raid.com/t834f25-USB-Drivers-original-and-modded.html imam problema da mi ili ne radi niti jedan port ili konstantan BSOD pri instalaciji....
usb power opcije u power planu nisam čačkao ali mislim da to nije problem.
ako ima rešenja, ako ne...*mjau**mjau**mjau*...
 

Prilozi

  • Skrinšot-00015.jpg
    Skrinšot-00015.jpg
    237.3 KB · Pregleda: 45
  • Skrinšot-00016.jpg
    Skrinšot-00016.jpg
    141 KB · Pregleda: 50
  • Skrinšot-00017.jpg
    Skrinšot-00017.jpg
    104.6 KB · Pregleda: 45
  • Skrinšot-00018.jpg
    Skrinšot-00018.jpg
    102.1 KB · Pregleda: 39
  • Skrinšot-00019.jpg
    Skrinšot-00019.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 39
zanimljivo sad sam probao na 3.0 portovima pozadi radi...na 2 porta sam probao nisam imo živaca za sve...:) dok na prednja 4 zabada...možda nema dovoljno struje pa prekida...sve ok....da sam znao da je tako bezazleno ne bih otvaro temu...hvala
 
Za pocetak skini amd_chipset_drivers_18.10_1018.exe i vidi ima li promena.
 
Ja sam isto imao dugo vremena problem sa kacenjem telefona na USB, stalno mi prekidao prebacivanje slika i dr. sa tel. na pc. Probao nekoliko kablova i cas radi lepo, cas zeza i mislio sam da nije nesto do drajvera, dok nisam slucajno probao neki stari USB kabal od neke Nokie i od tada extra radi. Znaci samo do kabla je bilo.
 
Nazad
Vrh Dno