Šta je novo?

Asus VivoBook Pro N580GD

a šta onda ima u klasi da je bar 15,6" i ozbiljnu školjku i da je dobavljivo na balkanu?ja evo tražim danima i ič ne nalazim,sve plastikaneri ili 2k evra za spectre ili xps...
 
Ako hoćeš da ti se nekako pomogne, moraš biti precizniji. Laptop za fax ne znači ništa.

Da li treba zamena za desktop ili pravi laptop (tu idu procesori do 15W) koji misliš nositi vamo tamo?
Da li je bitno da je procesor što jači?
15,6“ ili može 17,3“?
Koliko je bitan rad na bateriji?
Itd…

Takođe, budi svestan da ćeš morati napraviti kompromise i da ne postoji idelan model – svaki ima neke mane i kompromise, stvar je šta je tebi bitno, a šta nije.
 
Laptop za fax, po malo i za gaming https://www.comtradeshop.com/asus-v...-ssd-m-2-geforce-gtx1050-4gb-sivi-3-cell.html
Ako neko koristi ovaj laptop, nek napise svoje misljenje. Inace slobodno ponudite jos neke u ovom cenovnom rangu. (130k)

Koristio sam isti pre nekoliko dana.

Izrada bolja od HP-ovih modela u tom rangu. 2 ventilatora, pa se laptop ni ne čuje toliko. Brz jeste, a i kako ne bi bio kad ima m.2 ssd. Prednost mu je svakako procesor (i7-8750H), koji je zaista dobar i koji sigurno ne bi videli još 2 godine da nije bilo mobilnog Ryzena.

Ekran korektan, FullHD, ali ništa specijalno (kao i kod drugih u rangu). Touchpad isto korektan, ništa specijalno. Zvučnici su doduše dobri, imaju dubinu i oseća se malo bas (nije zvuk skroz flat). Tastatura prosek, kao kod Asusa od 30-40k, ali eto ima backlight. Bateriju nisam uspeo da isprobam jer sam radio sa punjačem (inače, laptop koristi 180w punjač koji je podosta skup, tako da ga nemoj syebati i vodi računa o istom). :) Punjač unutra nije krš, otvarao sam isti model punjača sa drugog Asus laptopa, tako da ako bude neke frke u stanu sa "strujom", spasiće laptop gotovo sigurno.

Iako se reklamira kao alu model, osećaj nije kao kod onih starijih alu modela, gde je to sve utegnuto. Više se uvija definitivno nego starija Asus K serija, ali je i lakši, pa nije ni čudo (negde je moralo da bude "propusta").

Ako nema ništa drugo za te novce u tom rangu, svakako nije loša kupovina. Ali vodi računa da sam ga ja koristio ne baš mnogo, pa ovo su više prvi utisci nego utisci dugotrajnog korišćenja.
 
Poslednja izmena:
Koristio sam isti pre nekoliko dana.

Izrada bolja od HP-ovih modela u tom rangu. 2 ventilatora, pa se laptop ni ne čuje toliko. Brz jeste, a i kako ne bi bio kad ima m.2 ssd. Prednost mu je svakako procesor (i7-8750H), koji je zaista dobar i koji sigurno ne bi videli još 2 godine da nije bilo mobilnog Ryzena.

Ekran korektan, FullHD, ali ništa specijalno (kao i kod drugih u rangu). Touchpad isto korektan, ništa specijalno. Zvučnici su doduše dobri, imaju dubinu i oseća se malo bas (nije zvuk skroz flat). Tastatura prosek, kao kod Asusa od 30-40k, ali eto ima backlight. Bateriju nisam uspeo da isprobam jer sam radio sa punjačem (inače, laptop koristi 180w punjač koji je podosta skup, tako da ga nemoj syebati i vodi računa o istom). :) Punjač unutra nije krš, otvarao sam isti model punjača sa drugog Asus laptopa, tako da ako bude neke frke u stanu sa "strujom", spasiće laptop gotovo sigurno.

Iako se reklamira kao alu model, osećaj nije kao kod onih starijih alu modela, gde je to sve utegnuto. Više se uvija definitivno nego starija Asus K serija, ali je i lakši, pa nije ni čudo (negde je moralo da bude "propusta").

Ako nema ništa drugo za te novce u tom rangu, svakako nije loša kupovina. Ali vodi računa da sam ga ja koristio ne baš mnogo, pa ovo su više prvi utisci nego utisci dugotrajnog korišćenja.

Hvala puno :D
 
Ako hoćeš da ti se nekako pomogne, moraš biti precizniji. Laptop za fax ne znači ništa.

Da li treba zamena za desktop ili pravi laptop (tu idu procesori do 15W) koji misliš nositi vamo tamo?
Da li je bitno da je procesor što jači?
15,6“ ili može 17,3“?
Koliko je bitan rad na bateriji?
Itd…

Takođe, budi svestan da ćeš morati napraviti kompromise i da ne postoji idelan model – svaki ima neke mane i kompromise, stvar je šta je tebi bitno, a šta nije.

Jel mozete da mi kazete kako da vidim do koliko ide procesor(ovaj vas primer, da idu do 15W) ?
 
Zaboravi na laptop Ryzen procesore tj. modele koji ih imaju, da ne kucam, veliko razočaranje :/ za razliku od desktop Ryzena koji su odlični
i biće još puno bolji sledeće godine.

Na kraju procesora je oznaka koji je tip u pitanju:
U = ultra-low power (i kod Intela i AMD-a) do 15 W
H = high performance do 45 W (zamena za desktop)

Videću šta ima u ponudi pa ću objaviti poruku šta mi moglo proći.
 
Predlozi

Za laptop, dakle U procesor:

Acer Aspire 5 A515-51G-846J za 103k u Gigatronu.
Core i7-8550U + 12GB RAM + 128GB SSD + 1TB HDD + GeForce MX150 2GB GDDR5 + 15,6“ IPS

Acer Aspire 5 A515-51G-85QF za 91k u Gigatronu.
Sve skoro isto samo je 8GB RAM-a i SSD od 256GB bez hard diska.

Taj jedan RAM je zalemnjen, nov može (još jedan modul) i postoji mesto za 2,5“ uređaj, mada to mora u servisu.

Do 31.12. se dobije i 5 god. garancije.
 
Ja bih preskocio ULV procesore, idi na H(HQ) varijantu.

Imam N550JK koji je iz ove serije samo stariji, laptop se ne cuje uopste kad mu ogranicis Power state tj. kad mu iskljucis Turbo Boost. Radi sve bez problema. Ovi noviji modeli su jaci ali je dizajn slican, ja licno sam bas zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno