Šta je novo?

Buka laptopova

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,472
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
Jos uvek se lomim oko toga da li uzeti neki Laptop sa nekom 1050ti, da posluzi i za neki casual gaming, ili regularan desktop..

Nesto sto bi mi bio ogroman problem je buka koju prave ventilatori. Ne mogu nigde da nadjem/poslusam kakvu buku prave tokom nekih normalnih aktivnosti, YT, gledanje filmova, Chrome sa 15-ak tabova..

Tokom igranja bih mozda i mogao da podnesem buku, ali me brine da se ne pale i ne gase u nasumicnim intervalima, sa onom jako specificnom bukom, ako je neko nekad posedovao Playstation 3, pa onaj nivo buke kad se ventilatori zavrte na maks..

Tako nesto mi ne treba u zivotu.. jel moze neko mozda da mi uporedi, jel taj nivo ventilatora, da li su uglavnom tihi kad radis basic stvari kao gore pomenute.. Prvenstveno za neke malo jace laptopove me interesuje, sa 1050, 1050ti kartama..
 
Cim se ''lomis'' znaci da ti treba desktop :)
Ryzen 1600/2600, ploca od 80-100e, 2x8GB DDR4 (cene su malo nize nego pre 2 meseca), RX570, SSD/HDD, kuciste i napajanje po izboru i to je to, dobices mnogo brzi i upotrebljivi desktop od laptop-a za isti novac (za koji i nisi siguran da ti treba).
 
U većini slučajeva dok se procesor ne digne iznad 50%, ventilatori se slabo čuju (moraš da približiš uvo blizu ventilatora da bi ih čuo). Obično ti sa 1050/ti kartama imaju i 2 ventilatora (VivoBook Pro, Legion Y530, DELL G5... npr).
Sa obzirom da je to verovatno neki i7 rang procesora (ako gledaš laptopove sa 1050), njih nije lako dogurati da budu stalno iznad 50% pa mislim da ne moraš da se brineš mnogo oko buke. Iz iskustva, najviše sam čuo ventilatore na tim jačim laptopovima kad je Windows radio inicijalno setovanje/update pa krene da urniše procesor po više minuta. :)

Ako je jačina zvuka PS3-ke ova sa klipa koju koju ti opisuješ, jači laptopovi sa i7-icom (6-jezgarnom npr) i 1050/1060 grafikama nisu ni blizu ovoliko glasni.

 
Poslednja izmena:
Ovaj sam recimo nasao za Dell 7577, navodno je igrao nesto 10 minuta i onda nastavio da se vrti istom brzinom.. za mene je ovo nepodnosljivo recimo:

 
Ovaj ps na snimku se cuje kao usisivac.[emoji16]

Sve zavisi kako je proizvodjac resio hladjenje i ventilaciju, a i koliko prasine ce ti se nakupiti na rebra i mrezu..Desktop mi je npr bucniji od lapa(i kad miruje i kad procesorski vent krene da rilja).
Cujem da vrte jace tek kad izadjem iz neke igre, jer tad vise nema nikakvog tona iz lapa, i onda kako uspore, i kad nesto renderuje.Ovako u normalnom radu ih ne registrujem ili bar ne smetaju, realno je uvek neki vid muzike/zvuka u pozadini, tako da ne primecujem.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Casual gaming danas podrazumeva Ryzen/i3/i5 sa 16GB ram-a i to minimum uz GTX 1050ti, realno RX570/GTX 1060. Tako da je kupovina laptopa koji ce verovatno 99% vremena biti kucni komp za multimediju i gaming (za nosenje van stana jednom mesecno u proseku) klasican promasaj.
 
Ma smirise :d Alternativa za desktop mi je Mini-itx konfiguracija za koju moram da jurim onog sto dostavlja iz Madjarske, koji je na odmoru do polovine januara, a ovo bi mi trebalo uskoro za novu gajbu... Toliko me mrzi da sve to jurim da mi je i dalje u opticaju vec gotova stvar (Laptop).
A moj casual gaming je CS:Go, Asseto Corsa i eventualno ako ikad izadje Battlefield u sadasnjem dobu opet, za koji su minimalne sanse.. nista drugo mi se i ne igra..

Samo kad bi znao da CS:GO ne bi palio usisivace od ventilatora..
 
Meni MacBook Pro (2016) se čuje kao usisivač na paljenje Skype-a. Cs:go mu je nemoguća misija.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Po meni samo neki od ThinkPad T serije ili W mogu da ti rade posao, poznato da oni nemaju veliki nivo buke u radu jer su im sami Fan cooling odradjeni u sasvim drugom dizajnu od klasicnih u nekom Acer, Asus, MSI, ...itd. Postoje T serije sa NVIDIA Quadro grafikama koje su same po sebi hladne u radu i opterecnjima, samo hladjenje je takodje kod njih reseno na maksimumu, kostaju malo vise od klasicnih laptopova tog ranga ali se i zna zasto.
 
Prosto je nemoguće da se igraš na laptopu, a da se će čuju ventilatori. Obzirom da je mali prostor u laptopu, koriste se mali ventilatori koji se vrte dosta velikom brzinom, što stvara buku.
Stavi slušalice pa igraj.
Mislim da će ti veći problem biti neprijatno grejanje laptop-a dok se puni ili dok se igraš.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ja ovih dana prelazim sa dobrog i7 desktopa, na dobar laptop, a jedan od razloga je i mobilnost po samom stanu. Već par godina sam na istom mestu u stanu zbog desktopa, dosadilo mi.
 
Nazad
Vrh Dno