Šta je novo?

Kako povećati brzinu u samom ruteru?

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
707
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16 DDR4
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 3.0 250Gb + SSD M.2 Adata Legend 1Tb 1200TBW 4.0 + WD Blue 1Tb + WD Blue 1Tb
Zvuk
SONICGEAR SPACE 3 Maroon 2.1 Bluetooth
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB-511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Podrum vina
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav drugari,

Juče mi je ekipa iz SBB-a uvela EON. Promenili su samo prijemnik (naravno, umesto dosadašnjeg D3 uređaja postavili su novi box - EON), ali Cisco ruter nisu dirali.
Sve je povezano kako treba, slika perfektna ali javio se drugi problem...

Naime, pre uvođenja EON-a, iz Cisco rutera išla su dva ethernet kabla za dva računara (Cisco nazad ima samo dva Ethernet porta i dva porta za UTP kabal). Sada, port broj 2 ne radi, a majstori iz SBB kažu da je to zbog EON-a koji povlači više nekih podataka, te sam od sebe preko rutera gasi port broj 2 za internet, tako da je drugi komp kod klinca u sobi ostao bez interneta. Naravno, kada njegov kabal ubacim u port 1 on ima net, ja na svom računaru ga gubim.

Elem, našli smo rešenje, jer sam u nekom budžaku našao "LanWare BR-1200" ruter!
Sa Cisco rutera iz porta broj 1 uključio sam nov kabal u taj novi ruter, a ethernet kabliće od mog i sinovljevog kompa ubacio u portove. Dobili smo internet i on i ja, ali po 10 puta manjoj brzini nego što je u EON paketu predviđena. I on i ja imamo svega po 10mbps download, a isto toliki je i upload!

Pitanje....kako povećati brzinu bar na 100mbps koja je predviđena za taj LanWare BR-1200 ruter, jer po specifikaciji to mu je najveći protok koji podržava?!

Evo i nekih fotkica u vezi toga:

IMG_20181208_132237.jpg

IMG_20181208_132225.jpg


A ovo je brzina neta kada kabal direktno uključim u Cisco (ali tada na drugom kompu nema ništa):

5. brzina preko sbb rutera.jpg


A ovo je brzina kada idem preko tog pomoćnog i tada imamo net na oba kompa ali u mnogo manjoj brzini:

4. brzina preko rutera.jpg


E...sada...još jedno pitanje:

Da li bi bilo pametno da zaboravim na taj stariji model i kupim nešto od ova dva koja sam našao u ponudi (linkovi ispod) i DA LI ĆE sada brzina ići do 300mbps pošto tako stoji u specifikacijama?


https://www.winwin.rs/bezicni-ruter-mercusys-mw301r-300mbps-2-x-5dbi-8633476.html

https://www.winwin.rs/bezicni-ruter-netis-n-wf2419i-300mbs-2x5dbi-8632127.html


Hvala unapred!
 
Мене помало чуди да уопште ради ако си повезао на порт 1, осим ако ниси касније додатно подешавао. Лакша варијанта без много подешавања је да не користиш WAN порт на том другом рутеру него само LAN портове, мање је муке око подешавања.

То што ради на 10Mbps може да буде до (лошег) кабла или до неког подешавања, било у том рутеру, било у компу. Вероватно да сама наранџаста диода означава 10Mbps конекцију.

Ови нови неће ништа да помогну, потребан ти је гигабитни свич (јефтиније него гигабитни рутер) па можеш да погледаш нешто овакво.
 
Ne moras da kupujes dodatni ruter, mozes da kupis samo gigabitni switch ako zelis maksimalnu brzinu internet paketa. Portovi 3,4 su namenjeni za dodatne d3 uredjaje i mislim da postoji i opcija da kontaktiras SBB da ti omoguce sve ethernet portove 3,4 na cisco ruteru, da ih koristis za internet, neko je pisao na forumu da je to moguce dobiti na zahtev.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno