Šta je novo?

XBox One controller na PC ?

Mixer93

Slavan
Učlanjen(a)
20.04.2011
Poruke
2,642
Poena
335
Pozdravljam,
Planiram da uzmem Xbox One dzojstik ( verovatno 2) i da ga povezem na PC. Pre svega za fudbal (FIFA i PES) ce se koristiti.
Pitanja, da li se lako povezuje? Kako se uopste povezuje, da li je samo kabal dovoljan? Ima li nekih problema oko kompatibilnosti? Koristi li neko od vas ovakvo resenje?
 
Radi Xbox One kontroler bez greške povezan kablom, ali pošto pretpostavljam da koristiš Windows imaš i mogućnost da ako kupiš Xbox One S kontroler povezuješ kontrolere preko bluetooth-a bežično (uz pomoć ugrađenog bluetooth-a na matičnoj ploči ili neke USB varijante, ja npr. koristim ASUS USB-BT400). Ako nećeš sa tim da se petljaš bilo koji micro USB kabal završava posao :)
 
Mozes uzeti i Xbox 360 dzojstik sa PC wireles adapterom ili onaj na kabal (taj moze i polovan da se nadje za 20e u odlicnom stanju). Meni je on bolji od tog xbox one gamepada. Valjda sto sam navikao na njega, mada slicni su. Xbox One S mozes da nakacis i na svaki laptop, mobilni, tablet, itd. Na gotovo svaki uredjaj koji ima bluetooth. Ja bih uzeo taj xbox one s, ili ovaj obican xbox 360.
 
Ja koristim dzojstik xbox360ice preko kopije originalnog xbox wirelles adaptera za komp. Radi perfektno. Kosta 10ak eura nov adapter na oglasima. Ne znam kako ide sa dzojstikom za xbox one, odnosno da li je isto kao za dzojstik sa xbox360ice.

Generalno je jeftinije resenje ovaj adapter + 2 dzojstika sa xbox360ice. Adapter podrzava mislim do 4 dzojstika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
vodi racuna samo da ako uzmes xbox one s mozes samo 1 da povezes preko BT ako zelis da imas vise njih povezanih bezicno treba ti dongle koji se prodaje posebno (koristi se uglavnom za xbox one kontrolere (one bez BT) i za ovo kad zelis da imas vise od 1 na pc)
 
Hvala na sugestijama!

Razlog zasto sam gledao XBox One controller jeste taj sto su im cene povoljnije nego za XBox 360 controller.
E sad, vidim ovde spominjete One S controller... Jel ima razlike izmedju obicnog One i One S controllera?
 
Ne znam kakvi su noviji kontroleri ali ja sam definitivno zaljubljen u kontroler xbox360. Za mene je neprevazidjen kontorler [emoji41]

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Hvala na sugestijama!

Razlog zasto sam gledao XBox One controller jeste taj sto su im cene povoljnije nego za XBox 360 controller.
E sad, vidim ovde spominjete One S controller... Jel ima razlike izmedju obicnog One i One S controllera?

Razlika je sto S ima ugradjen BT i moze se poveze sa pc tako, obicnom treba ms dongle da bi se povezao sa pc (bezicno jelte)
 
Ja imam sva 3 kontrolera i nećeš pogrešiti sigurno ni sa jednim od njih, po meni je One S svakako najbolji zbog bluetootha i teksture na grip-ovima pa je malo manje "klizav" nego One, One je odličan i subjektivno ima bolje triggere i vibraciju od 360, ali sve su to razlike u nijansama i subjektivnom osećaju.

E sad zbog ovog ograničenja sa Bluetooth-om da samo jedan možeš kontroler da povežeš mislim da ti je onda najbolja varijanta da uzmeš 2xOne kontroler jer ga nalaziš najjeftinije + usb xbox one wireless prijemnik i tako ih povežeš, a svakako ti kabal ostaje kao opcija za bilo koji od njih ako ti se trenutno ne ulaže u bežičnu varijantu :) Nadam se već i da znaš da Xbox kontroleri nemaju ugrađenu bateriju nego rade na 2xAA baterije (ja koristim punjive AA baterije, ili možeš da im dokupiš Play&charge kit), tako da računaš i na taj dodatni trošak potencijalno ako hoćeš bežično da ih koristiš.
 
Ja sam presao sa zicnog x360 na xbox one S BT i progledao sam, bio sam sumnjicav da moze bolji da bude od 360, al je superioran u svakom pogledu stvarno
 
Nazad
Vrh Dno