Šta je novo?

Novi Dragon Age

Drakensanger

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2011
Poruke
1,014
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5 12400f/AC Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI B660M Mortar DDR4
RAM
Kingston Fury 4 x 8 GB DDR4 3200 MHz
GPU
Asus ROG Strix GTX 1070 Ti
Storage
Samsung 970 Evo Plus 256 GB/970 Evo 500 GB
PSU
Antec EAG Pro 550W
Kućište
Bitfenix Ghost
Monitor
Dell 27" IPS S2722DC
Mobilni telefon
Motorola Edge 40 Neo
Pristup internetu
  1. Optički internet
Bioware već uveliko radi na novoj Dragon Age igri.



Čudi me da tema već nije pokrenuta. Ovo je teaser iz 2018-te.



A evo ga behind the scenes sa developerima gde se vide neke scene iz igre.



Radnja igre ovog puta vodi igrača u Tevinter imperium, regiju gde su čarobnjaci na visokom položaju i na vlasti a Solas bi mogao biti glavni negativac. Pominju se još neke regije, mada po mom mišljenju ne bi bilo loše da se ubaci jedan ful open world.

Što je najgore, ja spadam u onu manjinu koja veruje da Bioware još uvek može napraviti dobru igru, bez obzira na "prosečnu" Andromedu, btw eto i novi ME su najavili... Navodno bi igra trebala biti vani 2023-će, ali nikad se ne zna...

Info:

Dragon Age 4 main location will be Tevinter, according to a new BioWare book. BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development was recently released and in it, it's revealed that the forthcoming Dragon Age game will be set in the land of Tevinter, as originally reported by Eurogamer. Tevinter, while existing in the lore, is a place that hasn't been visited in the Dragon Age games before, making it a first for the series.
As pointed out by Eurogamer, Tevinter was set up at the end of the Trespasser expansion for 2014's Dragon Age Inquisition. The book indicates that places other than Tevinter will be visited as well, which makes sense considering Dragon Age usually sees players trekking across multiple different lands.
Antiva City, the capital of Antiva, is shown in the book too. This city borders Tevinter to the east and is surrounded by water. Other concept art depicts an Antivan Crow, who is an assassin "celebrated for their mastery of stylish slaying" that wears a mask, wields a sword, and has multiple sidekicks, according to Eurogamer. Alongside that concept art is an image of Mourn Watch, who guards Thedas from occult threats and hangs out in a necropolis. Eurogamer points out that while the location of this necropolis isn't mentioned, necropolises are used in Nevarra, which is a part of Thedas, as its citizens are known for mummifying their dead. Like Antiva City, Nevarra also borders Tevinter. Other images in the book depict The Deep Roads, which are dwarven tunnels in Thedas, and The Lords of Fortune, which is a treasure hunters' guild.


P.S. Ukoliko se desi da Bioware promeni naziv igre (nije još potvrđeno da li će se zvati The Dread Wolf Rises, IV ili samo Dragon Age), nadam se da moderatori mogu reagovati i učiniti isto.
 
Najnovije informacije koje kruže jesu da će se gameplay igre prilično razlikovati i da se navodno odustalo od strateških elemenata koji su bili zastupljeni u prethodnicima. Ide se na bržu akciju, nešto poput Final Fantasy 15. Sporedni likovi će i dalje biti tu da se nađu pri borbi ali se neće moći kontrolisati.

Meni bi ova promena baš odgovarala, mada sam siguran da će dobar deo fanova popi*deti. Ja lično nisam voleo MMO-liki sistem gameplaya u DA igrama, to me je nekako odbijalo od njih. Jednostavno sam action orijentisan.

Najveći broj questova će se uzimati u centralnim bazama (kao u mnogim RPG igrama).
Da li će igra biti "zonirana" ili ful open world, videćemo. Ja bih voleo ovo drugo premda sistem velikih regija nalik Witcheru može doći u obzir.

Zašto je došlo do ovakve odluke nije teško razumeti, brže igre orijentisane na akciju se bolje prodaju i imaju bolji prijem kod publike koja u većini slučajeva želi "mozak na otavu".

Izvor: https://insider-gaming.com/exclusive-new-details-on-dragon-age-dreadwolf-revealed/
 
@Alex Mnogo ti hvala za ovo! Baš mi deluje super! Ja baš očekujem dobru igru. Stari fanovi nemojte mi zameriti :p
 
Samo treba videti pisca da se zna koliko ce biti lose.
S druge strane, ME4 tu izgleda izuzetno dobro...
 
Kuku majko :cautious:
 
Queerosexual Gendermancer

cute :)
 
Pretpostavljam da je njoj i dalje ostao veliki... Mozak... Da može da iznese tu priču kako treba right? Recite mi da sam u pravu please :cry:
Ta ravnopravnost samo ne treba biti napadna i sve okej.
 


Uvek su me ovakvi trejleri palili :love: Grafički izgleda lepo mada još uvek se ne može Bogznašta videti.
Middle Age fantasy je za mene najveći opijum!
Svestan sam da Bioware teško može napraviti nekakvo čudo ali ako uzmemo u obzir da je ovo isključivo SP naslov valjda je gospoda uzela vremena i razvija igru kako treba.
 
Spusti očekivanja na nulu pa možda joj i daš šansu kad izadje tamo negde 2025.
 
Ali full reveal summer 2024... mogli su i ovaj teaser da najave pre jedno 6 meseci. :cautious: Samo logo ubace i stave first reveal teaser winter 2023.
 
Jel ovo neka mobilna igra ?

Kakva je bila dvojka i trojka nema nikakva očekivanja.

Samo se plašim da i novi Mass Effect će biit prosek igra. Jer Bioware radi na obe igre paralelno.
 
Jel ovo moguce, najavili trejler za trejler godinu dana ranije!? 🤣
 
Jel ovo neka mobilna igra ?

Kakva je bila dvojka i trojka nema nikakva očekivanja.

Samo se plašim da i novi Mass Effect će biit prosek igra. Jer Bioware radi na obe igre paralelno.
Nije mobilna. Ovo im je AAA naslov.
Nema više starog Bioware. Mislim da niko nije ostao od orginalne postave. Slična situacija mada koliko toliko bolja je i sa Blizzard-om.
 
U Blizzu kako sam negde procitao tj. ako je to istina vratio se jedan od osnivaca za kormilo. Ali mislim da nece da se mesa u kreativne odluke.
Mada kako smo videli nije da igraju igru.

Znam da nije o tome tema vise sam nalozem na Next Mass Effect, ali ako bude ima losu naraciju i dosadne questove pisi propalo kao prosecna Netflix serija.

Ovo moze samo da me iznenadi.
 
Jel ovo neka mobilna igra ?

Kakva je bila dvojka i trojka nema nikakva očekivanja.

Samo se plašim da i novi Mass Effect će biit prosek igra. Jer Bioware radi na obe igre paralelno.
ME ce barem imati odlicnu pricu i dijaloge (unajmili zenu koja je pisala Guardians of the Galaxy)
E sad kakvi ce ostali faktori biti i sta sve tu moze da podje naopako kod gameplaya, mesanja EA-a, politike itd itd
Videcemo.
 
Nema više starog Bioware. Mislim da niko nije ostao od orginalne postave. Slična situacija mada koliko toliko bolja je i sa Blizzard-om.
Ovo je neka abominacija u odnosu na veliki i slavni Bioware koji je iznedrio neke od najboljih i meni omiljene igre ikada (BG serijal , SW serijal, NWN 1, ME 1 i 2)...

U stvari njihovo propadanje je počeo još pre više od decenije odlaskom Muzike i Žeščuka iz kompanije, sve ostalo je samo privid da su živi...
 
Nazad
Vrh Dno