Šta je novo?

Ovako, desava se sledece....

micens

Čuven
Učlanjen(a)
03.02.2002
Poruke
645
Poena
619
Naime, burazer je uzimao skoro neke nove komponente (XP 2000+ sa A jezgrom), 256 DDR 333 neka NN, i plocu ESC K7VTA3 v.6.0! Jos od komponenata ima Gigabyte Radeon 9000Pro i modem, mada to ne igra neku ulogu! Nista OC!
Problem je sledeci, kad je racunar iskljucen malo duze, pa onda hoce da ga ukljuci, cuje se pistanje (znaci ne neprekidno nego dugi piiip, pa prekid, pa ponovo i tako u nedogled). Kad se u takvom stanju iskljuci na dugme i ponovo ukljuci u 99% slucajeva se podigne normalno!? Jos sta hoce da se desi, ali to samo nekad (jednom u 3-4 dana), pri koristenju jednostavno se sam od sebe restartuje i zatim nastavi normalno!?
Ako neko zna u cemu je problem.....????????? Posto ja ne znam! Jedino znam da napajanje nije, jer sam isprobavao i sa mojim!!! A jos pretpostavljam da nije ni do graficke jer je ta ista stojala kod mene u kompu i besprekorno radila (jedino ako se nije uspot pokvarila).
 
Potrazi ako mozes negde na netu da nadjes tumacenje pistanja za tvoju plocu posto ne piste sve ploce identicno, tj. svaki od tih pistanja znaci da neradi ovo ili ono. Meni ovako se cini da mozda memorija nesto nije najzdravija, mada kada se pogleda da je ploca krs onda lako moze da bude da je zapravo do nje.Ali ovo sve uzmi sa rezervom...
 
To stoji da je to krsina od ploce, ali bas ne verujem da je ploca skroz ispravna i da se tako ponasa, mada ko zna :d Ajde pogledacu da li ima nesto za ta pistanja!
 
ECS ploce nisu krsh.

Rasklopi sve znacajne (a to su sve) komponente i sklopi masinu ponovo.
Zatim, probaj sa drugim napajanjem.
 
Nazalost, probao! Isto se desava!
 
kjgkreek je napisao(la):
mada kada se pogleda da je ploca krs onda lako moze da bude da je zapravo do nje.
Izvini, ali odakle ti takva informacija? Jel' to radis u nekoj firmi, pa vidis veliki broj reklamacija na tu plocu? Bel je uvoznik tih ploca i do sada nije imao nijednu reklamaciju na ovaj model, sem jedne kojoj je pukao BIOS i posle flash-ovanja je sve bilo OK. Ne lupetaj mnogo po forumu jer time nikome ne pomazes.
 
micens je napisao(la):
Nazalost, probao! Isto se desava!

Dok su ljudi poshtovali standard, taj zvuk je znacio da memorija nije ubodena ili nije ispravna, odnosno ploca je ne detektuje.

Obrisi CMOS, skini memoriju, obrisi kontakte, vrati memoriju (butni je onako mushki :d ), pa probaj ponovo. Ako zeza podesi je sam iz BIOS-a (npr. 3-3-3-8).

Ako stvarno bude zezalo nosite ga pa nek serviseri u firmi gde ste kupili lome glavu. :D
 
I uzgred, ECS ploce jesu jeftine ali nikako nisu djubre.

Sigurno neces da napravis neki super overclock, ali po broju problema i stabilnosti u poredjenju sa cenom su medju najboljim sto mozes kod nas da nadjes.

Ovo ti pricam iz iskustva, jer prodajemo ove ploce dosta dugo i pokazale su se kao odlicne.
 
Probao i opet isto! Sad mi se sve vise cini da je do graficke, jer sam pustao razne testove satima da rade i sve OK, a kad pusti 3DMark posle par testova racunar se restartuje :-(((
 
Stavi memoriju u drugi slot
 
Ma probao sam i to!
Nego sada kada sam pokrenuo 3D Mark posle par testova se nije restartovao racunar vec mi je izbacio ovako nesto (ima slika u attachment-u)!
Jel to memorija na grafickoj ili sta?
 

Prilozi

  • DSC05723.gif
    DSC05723.gif
    148.1 KB · Pregleda: 171
ah pardon ja bi da se izvinim i da kazem da je to vrhunska ploca koju uzgred koriste i u nasi zato sto je najbolja na svetu.

broj reklamacija ne znaci odma da je nesto dobro ili lose, ima tu i nekih drugih stvari a naravno da nemozes da me ubedis da ploca koja kosta oko 30 evra je istog kvaliteta kao i ona od 60.
 
ECS zaista sada, i to samo 1 model kosta 30€.
ECS je inace najveci svetski proizvodjac m. ploca, i velikim delom je usmeren ka OEM trzistu, a tu fusheracije tipa npr. PCChipsa nemaju sta da traze.
 
Ma pusti ga Jaksa vidis da je covek maher i da zna kako da proceni da li je ploca losa ili ne na osnovu cene!!???? Evo prodacu ti ja ECS za 150 eura, znaci najbolja je!
 
micens je napisao(la):
Naime, burazer je uzimao skoro neke nove komponente (XP 2000+ sa A jezgrom), 256 DDR 333 neka NN, i plocu ESC K7VTA3 v.6.0! Jos od komponenata ima Gigabyte Radeon 9000Pro i modem, mada to ne igra neku ulogu! Nista OC!
Problem je sledeci, kad je racunar iskljucen malo duze, pa onda hoce da ga ukljuci, cuje se pistanje (znaci ne neprekidno nego dugi piiip, pa prekid, pa ponovo i tako u nedogled). Kad se u takvom stanju iskljuci na dugme i ponovo ukljuci u 99% slucajeva se podigne normalno!? Jos sta hoce da se desi, ali to samo nekad (jednom u 3-4 dana), pri koristenju jednostavno se sam od sebe restartuje i zatim nastavi normalno!?
Ako neko zna u cemu je problem.....????????? Posto ja ne znam! Jedino znam da napajanje nije, jer sam isprobavao i sa mojim!!! A jos pretpostavljam da nije ni do graficke jer je ta ista stojala kod mene u kompu i besprekorno radila (jedino ako se nije uspot pokvarila).

Prosto ti se ne slazu memorija i ploca. Svaka je za sebe ispravna komponenta, tako da ne znaci puno ako memorija " na nekom drugom mestu" radi dobro :)
 
Zameni memoriju ja sam imao isti probme i posle zamene memorije sve je bilo ok.
 
Flesno sam bios na grafickoj (stavio neki od BB Ati-ja) i sad radi perfektno :) Da covek prosto ne poveruje! Za sad je sve OK (prolazi sve vrste testova Prime, 3DMark, razne memory testove,...), ali videcemo hoce li se ponovo nesto buniti (nadam se da nece) :D Za sada problem resen, jest na najgluplji moguci nacin, ali....
 
Nazad
Vrh Dno