Šta je novo?

Pomoć za kupovinu novog gaming monitora

  • Začetnik teme mnedel
  • Datum pokretanja
M

mnedel

Guest
Pozdrav svima.

Planiram da uzmem novi gaming monitor ali mi je bitno i da slika bude odličnog kvaliteta pa iz tog razloga razmišljam da uzmem ASUS ROG Swift PG279Q https://www.asus.com/rs/Monitors/ROG-SWIFT-PG279Q/overview/. Da li se isplati sada uzimati novi monitor pošto sam pročitala da bi uskoro trebala da izađe nova generacija? Šta mislite o 4K gaming monitorima? Meni deluje da je 2K dovoljno za monitor od 27 inča, a onda nema ni problema sa scaling-om programa. Ne bih uzimala neke od ultra-wide monitora zbog mesta na stolu, a i sedim dosta blizu monitora kada igram. Da li možda ima neki drugi monitor koji bi mi preporučili a da je sličnog cenovnog ranga?

Hvala
 
Pozdrav.

Pretpostavljam da bi kupila model sa G-Sync modulom, što je sasvim logično zbog grafičke? PC koji imaš, 2560x1440 na 144 Hz će leteti.

Budžet za kupovinu je koliki? Si ovde iz Srbije?

ASUS ROG Swift PG279Q nema na stanju ovde u maloprodaji u Srbiji.
I ovde u Srbiji je generalno ponuda igračkih modela (144+ Hz) prilično slaba – mala kupovna moć pa se ne isplate uvoziti, a G-Sync modela i ovako
ima drastično manje nego FreeSync modela.

Po meni je UHD na 27“ previše sitno.

Pročitaj moju poruku ovde. Ona je i dalje aktuelna uz male dopune i izmene.

Ako hoćeš kvalitetnu sliku, onda TN modeli otpadaju, i po meni, dotični sa G-Sync modulima imaju prenaduvane cene. 700 € za TN monitor je suludo!

Na osnovu povratne informacije, ćemo videti šta dalje :).
 
Hvala na odgovoru.

Da uzela bih verziju sa G-Sync. Budžet je oko 1000 eura. Iz Srbije sam, a ASUS ROG Swift PG279Q sam našla ovde http://www.duocom.rs/sr/proizvod/asus-rog-swift-pg279q/41793 mada nisam zvala da proverim. Valjda bi napisali da nema na stanju.

Što se tiče rezolucije, pročitala sam kod više review-ra da je 2.560 x 1.440 idealna za 27“. Stvarno ne bih da uzimam veći monitor zbog mesta na stolu, a i nešto mi ovi ultra-wide izgledaju nesrazmerno.
Vidim da kao najbolji monitor preporučuješ Viewsonic XG2703-GS i zaista deluje odlično, ali njega nisam našla nigde u Srbiji. Gde ovo ima da se kupi i koliko košta?

Sigurno bih uzela IPS panel pošto komp nije samo za gaiming - radim i u photoshopu, filmovi itd.

Koliko sam pročitala gomila ovih monitora ima problem sa kvalitetom. Kakvo je stanje u Srbiji što se tiče toga, jel mogu monitori da se menjaju dok se ne nađe jedan dobar?

Pozdrav
 
Rangiranje 2560x1440 144 Hz G-Sync modela

Pošto se treba čekati da neki moderator odobri tvoje poruke, ostaviću ovde na forumu, biće od koristi i drugima. Ostavio sam ti link ka mojoj poruci o AHVA modelima,
a sad sledi obnovljena lista sa svim tipovima panela (TN, AMVA+ (VA tip) i AHVA (IPS-oliki)) kao i dijagonalama. Sva tri navedena tipa panela proizvodi tajvanski AU Optronics.
De fakto imaju monopol u tom segmentu kad su u pitanju modeli sa G-Sync modulom.

Najbolji 2560x1440 144 Hz G-Sync modeli

1. LG 32GK850G-B (AMVA+) (G-Sync (30-165 Hz))
1. Viewsonic XG2703-GS (AHVA) (G-Sync (30-165 Hz))
3. Acer Predator XB1 XB271HUbmiprz (AHVA) (G-Sync (30-144 Hz))
3. AOC AGON AG271QG (AHVA) (G-Sync (30-165 Hz))
5. ASUS ROG Swift PG279Q (AHVA) (G-Sync (30-144 Hz))
6. Acer Predator Z1 Z321QUbmiphzx (AMVA+) (G-Sync (30-165 Hz))
7. Dell S2417DG (TN) (G-Sync (30-165 Hz))
8. Dell S2716DG (TN) (G-Sync (30-144 Hz))
9. ASUS ROG Swift PG278Q (TN) (G-Sync (30-144 Hz))

Svi modeli su profesionalni testirani i nikada ne preporučujem kupovinu mačke u džake. Na listi nedostaje nekoliko TN novijih modela, ali nemam nameru da ih dodajem jer
i ovako ne bi mogli dalje od 7-og mesta. Profesionalni igrači (tipa CS: GO, Overwatch i tako to) i ovako imaju puno bolje izbore u 1080p rezoluciji i manjim dijagonalama.

Koji model i šta je dobavljivo, o tome se može kucati :).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno