Šta je novo?

PS Now

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,872
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Koristi li neko ovaj Sonijev servis? Igranje putem streama nije losa ideja. Preko 800 naslova. Ja pokrenuo 7 days free trial. Igrao devil may cry 4 i rdr2. Primetno da kvalitet grafike zavisi od internet protoka. PS2 naslovi deluju kao u originalu (slaba rez ne zahteva brz net) dok rdr2 deluje bas ruinirano. Inace imam 20/2 protok.
 
Bez 100mbit download nema tu fluidnosti, mada doeta naslova radi fino i sa 50-60.

Inace tema vec postoji ;)
 
^ bas to. Ja probao stare GoW naslove i RDR1 sa trial-om i batalio, skapirao da bez 100ke ne moze da radi kako bih zeleo i da bi mi bolje bilo da sacekam remaster ili jednostavno uzmem 3icu i odigram propusteno...
 
Pa ne koristi psnow uopste 100mbit, do 10mbit je video stream bitrate 720p@60, mozes na windowsu u task manageru da pratis potrosnju dok igras ili na ruteru ako igras na konzoli, a i na sajtu psnow pise da je potrosnja okvirno kao netflix, youtube streaming. Medjutim bitna je latencija konekcije i packet loss, ako je losa latencija onda obara bitrate na neku nisku vrednost i to izgleda lose. Kod mene je latencija oko 45ms do psnow datacentra kada koristim wifi 5ghz konekciju, i oko 40ms preko etherneta, dok na wifi 2.4ghz tesko moze da se igra, previse kasni.
 
Poslednja izmena:
100mbit, seriously? Pa sta oni to streamuju, 4k 60fps sa masivnim bitrejtom? :) Koliko vidim na netu se spominje da su igre 720p sa oko 12mbit bitrateom sto znaci da je i prosecna konekcija dovoljna... a problem je naravno u enkoderu/hardwareu koji radi na Sonijevoj platformi i naravno CDN usluzi koju koriste, tj. gde su im serveri, kakvog su kapaciteta, kakvo je rutiranje do njih i mnogo sto sta network related.

Edit: pretece me kolega iznad
 
Starije igre rade odlično.
 
Sta je problem ne znam, niti me zanima, da li je do njih ili do nasih provajdera. Kada sam ja probao sa 100mbit sbb netom kod ortaka je radilo vrh, sve igre i ps4 naslovi. Sa pola tog protoka kod sebe je bilo problema u nekim igrama. Tako da kazem sta je problem, ne zanima me, jer prosto povodom toga ne mogu nista. Zanima me samo sta je resenje, i nasao sam ga 100mbit net i jos ako moze optika, onda super
 
Možda ima veze i koji nalog se ima? Npr. ako je US nalog, možda vuče sa US servera. Ako bi stavili Hrvatska možda bi išlo brže?
 
aj probacu ja danas, trenutno imam sbb 60/4mb, a danas dolaze da mi ugrade EON paket i ide net na 75mb/s, pa cu probati da vidim kako radi, i javljam. sta treba konkretno da uradim i probam, imam ps4 i psn UK nalog, psn+ jos godinu i po dana, ako nesto znaci.....
 
Samo odi na PS now i pokreni 7 days trial.
 
Meni traži karticu za free trial.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Traži preko sajta. Ja odradio kroz konzolu. A posle otišao na accaunt, paymant methods i isključio auto renew opciju (da mi ne bi kojim slučajem automatski obnovili preplatu).
 
ma ja sam obrisao karticu sa acc, jer sam koristio karticu od drugarice iz engleske, a sad da je ponovo zivkam i pitam za br kartice, pitace me jesam lud, a da, i meni trazi sad da bi aktivirao ovaj servis da ukucam karticu :(
tako da, nista od toga.....
 
Ne treba kartica ako ides preko konzole
 
Meni traži preko konzole a i preko sajta.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nemam pojma, ja sam preko kanadskog naloga startovao trial bez traženja kartice. Tražila mi je u nekom trenutku, ne znam šta sam izabrao od opcija, pa pokušao ponovo i nije tražila više. U svakom slučaju, isključio sam opciju auto renew jer na nalogu imam nešto kredita pa da mi ne skine.

Inače, ja sa Visa internet karticom Komercijalne banke plaćam i preko američkog i kanadskog amazona.
 
meni mastercard od sberbanke radi gde god hocu da kupim bilo sta, ali psn nesto prepoznaje da kartica nije iz engleske, i nece tu da mi je prihvati, a za sve ostale sajtove prolazi bez problema
 
Pošto sam video da nema Srbije u listi podržanih zemalja, da li je neophodno instalirati VPN ili je dovoljno samo postaviti region na npr. US ili UK kako bi ovo šljakalo? Takođe, da li je moguće povezati PayPal ili mora preko kartice?
Hvala.
 
Vpn i cloud gaming nece ici najbolje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Moras da registrujes psn na podrzani region. PSNow postoji za US, UK i samo jos par evropskih regiona. US region ima najvise dostupnih naslova. Paypal ne moze ako se ne slazu Paypal i PSN regioni. Ne treba ti VPN da bi registrovao PSN/PSNow.
 
Poslednja izmena:
Hvala, druže, to je otprilike sve što mi je trebalo.
 
Nazad
Vrh Dno