Šta je novo?

Kablovski internet/televizija

fanste992

Poštovan
Učlanjen(a)
04.02.2018
Poruke
155
Poena
80
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 2700
Matična ploča
Gigabyte B450 Gaming
RAM
16GB DDR4
GPU
AMD Radeon RX 6700 XT
PSU
Gigabyte P650
Mobilni telefon
Motorola Edge
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Juce bio covek iz Radijus Vektora i montirao mi je internet 75/5 MBs, sve radi super, sem toga sto brzina cesto varira od 40-75MBs. Naime, sa tavana je vec bio sproveden koaksijal za TV. Jedan, koji je isao do terase u razdelnik i odatle kroz zid u sobu do TV-a, i drugi koji je iz tog razdelnika isao sprat nize do drugog TV-a. Nisam bio kuci kada su dosli da montiraju, a ocekivao sam da ce sprovesti dodatni kabl koji ce ici direktno do modema. Medjutim, on je u sobi stavio jos jedan razdelnik i odatle spojio internet modem i STB uredjaj. Posto smo se culi telefonom, odmah sam ga pitao da li ce to uticati na kvalitet signala, na sta je on rekao da nece. I da bi morao da mi zakaze neku drugu sluzbu koja bi mogla da mi busi zid kako bi povezali jedan kabl direktno do modema, za sta navodno nema potrebe, jer internet radi.
Sad me zanima da li je moguce da zbog toga brzina onako varira i da li stvarno dva razdelnika nemaju nekog preteranog uticaja na kvalitet i brzinu? I buni me taj razdelnik koji stoji napolju na terasi. Nece smetati vremenske neprilike - kisa, sneg, mraz? Da ga barem necim zastitim, ako vec ne stoji unutra.

Evo kako to izgleda:
Capture.JPG

Nije mi jasan ni ovaj 7.74 Upload, kad imam do 5mb. :D
 
Nazad
Vrh Dno