Šta je novo?

Ljubičasta fleka na LED LG

gandjelic

Cenjen
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruke
281
Poena
170
Pojavila mi se ljubičasta fleka na LG 43 LH6047, kupljen 2016. Ima li neko sličnu situaciju. Možda ima tema oko ovog problema, ali nisam je našao.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Evo kako to otprilike izgleda.
3c053d49714b5a4d3c4cfc8858f2293c.jpg
024678b9f19291e27f6287f22c461d33.jpg
792fc18af3001e9080c448bfbe56871c.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Gubi ti se negde kontakt izmedju panela i ploce,kabla. Imas na youtube puno klipova. Mada ti ke najbolje da ga odneses na servis da ti to brzo rese ako te mrzi da se sam zezas.
 
Nadam se da je samo to. Fleka se ne širi za sada.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Gubi ti se negde kontakt izmedju panela i ploce,kabla. Imas na youtube puno klipova. Mada ti ke najbolje da ga odneses na servis da ti to brzo rese ako te mrzi da se sam zezas.
Za sada je isto stanje ove fleke. U par servisa mi pominju da je u pitanju pozadinsko osvetljenje, one led trake. Pitanje je da li su redno vezane led lampe, odnosno ako jedna ne radi, da li ostale u nizu ili mogu da rade. Nadam se da se nisam nalupao.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
nekad je to znalo da se pojavi na starim monitorima,ako je jako blizu veliki zvucnik preko koga slusas mjuzu...
ovde verovatno to nema veze...
 
Kolega, da li si resio problem ljubicaste fleke na tv-u ?

I kod mene isti slucaj. Tv je LG 43UJ701V, model iz 2017 god.
 
Poslednja izmena:
Kolega, da li si resio problem ljubicaste fleke na tv-u ?

I kod mene isti slucaj. Tv je LG 43UJ701V, model iz 2017 god.
Ma jok, nek radi tako dok radi, još se ne širi. Vidi se kada su svetle scene. Verovatno je led backlight, oko 80-90 € je zamena ili sređivanje.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Evo ih. Sada sam na fonu, pokusacu kasnije sa kompa ponovo da okacim ako se ne vide dobro slike.IMG_20191017_225332.jpgIMG_20191017_225444.jpg
 
Da, isto bukvalno kao kod mene.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ma da, jasno je to.
Meni je tv jos tri i po godine u garanciji.
To me malo utesilo.
Sada samo da vidim kako da ga transportujem do prodavca ili servisa, obzirom da sam bacio kutiju.
Tv je uzet kada je bila akcija produzene garancije na 5 godina.
Inace sam prezadovoljan kako radi.
 
Jeste li resili te ljubicaste fleke,i na mom tv LG 49UH668V se isto pojavile kao i
kod Batketa
 
Da se pridružim klubu. Moj LG 43uj670v od danas ima ovu fleku u donjem desnom uglu.
Proizveden decembra 2017. Napravljeno go*no da traje taman koliko da izađe iz garancije.

A od starta nisam bio baš zadovoljan ovim televizorom. Nekako nisam uspevao da mu podesim boje da mi budu odgovarajuće, plus mu je loš kontrast i prikaz crne (tipično za IPS), pa ima i tamniji ekran uz ivice (od početka). A sad spisku mana dodajem i trajnost (prethodni LG od 32" traje desetak godina i još uvek radi kod mojih).

Ako nešto dobro treba da izdvojim to bi bio nizak lag za igranje. Ah da, i metalik okvir. Kraj liste.

Pola goidnenakon LG kupio sam samsunga od 50" sa VA panelom. Njega više gledam. Šije ovog LG-ja po svemu osim po šasiji.
Ali i LG se koristi u trpezariji.

Pretpostavljam da je otišlo pozadinsko osvetljenje?
Ne daju mi se velike pare da popravljam televizor koji ne volim.
Razmišljam da kupim one trake sa LED osvetljenjem i da probam da ih sam zamenim.
Neki predlog?
e6e1bbe2917954a98829c2426de4c6d2.jpg


Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
 
Vidim da je pun internet ovakvih slučajeva sa LG modelima iz poslednjih godina.
Pa, da sam kupio Vivax od sto evra, bio bih besan da se pokvari za manje od tri godine. A tek za ovaj da ne pričam!

Pridružujem se koleginom komentaru - nikad više LG!
(Dobro, možda nekad kad budu svoje OLED-e prodavali za 300 evra.)
 
Isti slučaj. Nisam video ovu temu pa sam pomenuo ovaj problem na temi LG televizori kad se to desilo pre nekoliko meseci. Isto par meseci nakon isteka garancije. Teško da ću opet LG da kupim nekad, baš razočaravajuće iskustvo.
 
Jos jedan. Nekad je LG imao 5 traka po 9 dioda, a posle su zbog ustede poceli sa 4x8 ali za isti nivo pozadinskog osvetljenja i te diode rade na maximumu i crkavaju brzo (po isteku garancije).
Posle LGa kupljen Fox il Vox na akciji sa 5 god garancije, ako namerava da rikne nek bude o trosku proizvodjaca sto duze.
 
Da se pridružim klubu. Moj LG 43uj670v od danas ima ovu fleku u donjem desnom uglu.
Proizveden decembra 2017. Napravljeno go*no da traje taman koliko da izađe iz garancije.

A od starta nisam bio baš zadovoljan ovim televizorom. Nekako nisam uspevao da mu podesim boje da mi budu odgovarajuće, plus mu je loš kontrast i prikaz crne (tipično za IPS), pa ima i tamniji ekran uz ivice (od početka). A sad spisku mana dodajem i trajnost (prethodni LG od 32" traje desetak godina i još uvek radi kod mojih).

Ako nešto dobro treba da izdvojim to bi bio nizak lag za igranje. Ah da, i metalik okvir. Kraj liste.

Pola goidnenakon LG kupio sam samsunga od 50" sa VA panelom. Njega više gledam. Šije ovog LG-ja po svemu osim po šasiji.
Ali i LG se koristi u trpezariji.

Pretpostavljam da je otišlo pozadinsko osvetljenje?
Ne daju mi se velike pare da popravljam televizor koji ne volim.
Razmišljam da kupim one trake sa LED osvetljenjem i da probam da ih sam zamenim.
Neki predlog?
e6e1bbe2917954a98829c2426de4c6d2.jpg


Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
Uzeo Hisense 50”U7B. Prezadovoljan. LG nema šanse više.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Da li neko ima da preporuci neki servis za promenu led osvetljenja na lg tv? A da nije onaj ovlasceni u radnickoj?
 
Moj LG je iz maja 2016, ali nemam fleku nego se slika pojavi na delić sekunde, pa je crn ekran oko sekund ili malo više, pa se opet pojavi slika na delić sekunde i tako u krug. Zvuk radi, menja kanale, prebacuje ulaze itd, ali slika treperi.
Da li je to pozadinsko ili je možda nešto sitno, tipa kondenzator?
Zašto izbegavati servis u Radničkoj, loše rade ili su skupi ili nešto drugo?
 
lose rade, meni su menjali panel u garanciji, prvo sam se nabedjivao sa njima 2 dana da im objasnim sta ne valja, oni mi kazu, sve super, ne vide problem... Kad sam im to konacno objasnio i kad su videli da problem zaista postoji, rekli mi da mora panel da se menja, kao treba cekas mesec dana, bolje nemoj da popravljamo... u fazonu, ne radi nam se to, za*mjau**mjau**mjau**mjau* nas... rekoh, ok cekam mesec dana... I na kraju donesu tv a ona ivica/kuciste oko ekrana ulupano na 2 coska... popizdeo sam... na kraju su vracali tv nazad i menjali i taj okvir... inace i na ovom okviru se vidi kako su ga na polugu skidali i iskrivili okvir koji je metalni... Ma uzas...

A sto se tice cena, nemam pojma...
 
lose rade, meni su menjali panel u garanciji, prvo sam se nabedjivao sa njima 2 dana da im objasnim sta ne valja, oni mi kazu, sve super, ne vide problem... Kad sam im to konacno objasnio i kad su videli da problem zaista postoji, rekli mi da mora panel da se menja, kao treba cekas mesec dana, bolje nemoj da popravljamo... u fazonu, ne radi nam se to, za*mjau**mjau**mjau**mjau* nas... rekoh, ok cekam mesec dana... I na kraju donesu tv a ona ivica/kuciste oko ekrana ulupano na 2 coska... popizdeo sam... na kraju su vracali tv nazad i menjali i taj okvir... inace i na ovom okviru se vidi kako su ga na polugu skidali i iskrivili okvir koji je metalni... Ma uzas...

A sto se tice cena, nemam pojma...
Ipak je to samo Loewe Goldstar. Kakav moj Life Is Good.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
lose rade, meni su menjali panel u garanciji, prvo sam se nabedjivao sa njima 2 dana da im objasnim sta ne valja, oni mi kazu, sve super, ne vide problem... Kad sam im to konacno objasnio i kad su videli da problem zaista postoji, rekli mi da mora panel da se menja, kao treba cekas mesec dana, bolje nemoj da popravljamo... u fazonu, ne radi nam se to, za*mjau**mjau**mjau**mjau* nas... rekoh, ok cekam mesec dana... I na kraju donesu tv a ona ivica/kuciste oko ekrana ulupano na 2 coska... popizdeo sam... na kraju su vracali tv nazad i menjali i taj okvir... inace i na ovom okviru se vidi kako su ga na polugu skidali i iskrivili okvir koji je metalni... Ma uzas...

A sto se tice cena, nemam pojma...
Jasno, znači treba tražiti alternative. Hvala!
Ako neko ima preporuku za servis, molim u PM.
Hvala.
 
Meni odradio zamenu pozadinskog osvetljenja zvanicni LG servis u Novom Sadu. Odneo tv na Altinu, tamo im predstavnistvo u BG, oni ga prosledili dalje. Garancija 6 meseci. Cena 100 evropljana. Velicina 43 inca. Model UJ701V.
Ja zadovoljan .
U isto vreme, razocaran u LG kvalitet.
 
Zato smanjiti backlight odmah u startu ili uzeti sa sto duzom garancijom pa nek crkava, lakse mi prezaliti trosak na 5 nego na 2 god. Stisli se za broj dioda zbog male ustede ali mnogo puta.

Jos sam ja bio sam svoj majstor, nasao original trake, zamenio probao, ma zmaj. I u srafljenju nazad pomeri mi se panel 1mm u lezistu i krcne i cao TV. Bar sam usrecio 3 porodice sto sam imao rezervne delove za njihov TV (maticna, napajanje, nozice) a preteklo ganc novo pozadinsko (1h rada) sa sve metalnim ledjima. To mi je za ukras i podsetnik...

Edit:
Nemam nista (efikasno) protiv LG, ali ovo je stvarno bilo par dana po isteku garancije, poludeo sam bio. Zamena je kostala 130-140e u ovlascenom sa 6 mes garancije (2018. cini mi se), nisam pristao vec uzet drugi tv...
 
Poslednja izmena:
Meni ne radi led u gornjem desnom uglu, kao kvadrat 20x20cm... jel se mora menjati sav led ili je modularan pa se moze menjatio samo deo? ako me razumete sta pitam... jesu li to led trake iza ili sta? ako to kosta 100e, ovaj tv je pre 7 god kostao 600e, ne vredi dati 100e po meni ali opet, sta znam... ne bih da ga bacim...
 
Sve i da može a uglavnom ne može, niko neće da menja parcijalno a i nema smisla, pitanje je momenta kada će da strada sledeći segment

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
E pa to me zanimalo, da li se menja parcijalno ili sve... Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno