Šta je novo?

Ljubičasta fleka na LED LG

Ako si voljan sam da se potrudiš, možeš i parcijalno da menjaš, čak i samo jednu jedinu diodu ako su redno spojene pa zbog toga ne radi cela traka ili segment. Potraži na Youtube tvoj model ili sličan kako se menja pa proceni da li si u stanju to da izvedeš. Na kupujem prodajem ima dosta rezervnih traka i dioda za pozadinsko osvetljenje različitih proizvođača. Za neke televizore se isplati dati 100e za servis, ali za većinu ne. A opet greota ih je baciti ako uz malo truda i novca banalan kvar kao crkavanje pozadinskog može da se popravi. Uopšte nije komplikovano.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa sad, set traka je 50e... znaci za ruke traze jos 50e... nije malo... ovo bih mogao i ja da uradim, ali poucen iskustvom, uvek ce mi zafaliti nesto, nesto ce da krene po zlu... tako da mozda 100e i nije mnogo za 47lb650v
 
I kad ga sredis moras da smanjis backlight da ne bi opet otislo, konstruktivno je takav da bude jeftiniji za proizvodnju.
 
pa mislim da mi je smanjen, na 70%
 
Meni je za popravku 50lf652 jedan tražio 14k i daje godinu dana garancije na pozadinsko. U ovlašćenom 20k. Nešto mi to nije bilo isplativo, prodao ga za 70 evra i kupio drugi TV.
 
ovlasceni trazi minimum 18k, sad zvao
drugi neovlasceni trzaze 15k za zamenske i 22k za original diode...

kako mi se cini, ja cu da menjam ovo...

kakve su te zamenske diode, jel ih neko stavljao?
 
Poslednja izmena:
Ima jedan prodavac iz Bačkog Petrovca na KP, prodaje trake a i diode posebno, i nove i polovne, vidi šta ima za tvoj tv pa zameni ili jednu traku ili samo jednu diodu, zašto bi bacao 50e za sve nove trake kad je 99% stradala samo jedna dioda. Ima klipova šta i kako na tu temu na tubu baš dosta.
 
Na više mesta stoji da diode ne treba menjati pojedinačno. Može da se desi da ne budu identične (da ne sijaju isto), a stare će skoro sigurno da nastave da crkavaju. Možda je to samo priča da bi nas naveli da kupujemo celo osvetljenje. Ako jeste, ja sam naseo :) i prodao TV jer mi popravka nije bila previše isplativa.
 
Verovatnije je da neće nastaviti da crkavaju. Meni je na UE32F5000 Samsungu crkla 1 dioda, ja otvorio tv, videlo se odmah koja je, samo sam je premostio pošto su sve redno spojene i tako koristio tv par meseci, 85% vremena prilikom gledanja tv programa se nije primecivalo da fali ta jedna. Sa Alija naručio sve trake za 21$, ali pošto nikad nisu stigle kupio 1 traku kod gore spomenutog trgovca sa KP, zamenio je i radi tako već više od godinu dana.

A to da ne treba menjati pojedinačne diode su verovatno smislili ovi što uzimaju min 50e za posao od pola sata + se ugrade u trake. Zašto bi radio sve po PS-u na TV-u starom 5 god? Iza panela je difuzor i nema teorije da se primeti da li neka dioda radi 20% jače ili slabije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
LG 42Lb650v ovako je vec duze vreme, kad se naviknes i ne smeta [emoji16]
Ne moze lepo telefonom uslikati, uzivo se tacno vide da su 4 diode otisle, ostale se jasno vide. Barem mislim da je to u pitanju, na nekim klipovima sam gkedao da mogu i da se odlepe pa je mozda i to u pitanju. Dok radi ne diram.
d38f9ccf6baf1290859f13168a2eeae0.jpg


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
https://youtu.be/cAeJxSoUihw
Ako neko zeli sam da proba.
 
Poslednja izmena:
Odlepe se sociva sa diode od velike toplote pa onda imas ovako svetlije krugove, narocito vidljivo na monotonim svetlim pozadinama (nebo, trava itd). Cak i zveckaju ako protreses tv :).
A ovo gde je tamno polje tu je riknula dioda...

Edit:
Poenta je da se ne vidi tacna pozicija dioda i tu uskacu socivo da raspe svetlost i difuzor (mlecno bela folija). Meni su prvo otpadala sociva, pa je izgledalo...sugavo, pa je potom zviznula jedna dioda u sred ekrana... 42LB5610.

Inace, set se sastoji od po 4 "A" i "B" trake, svaka sa po 4 LED koje se nastavljaju jedna u drugu kao lego kockice (jedna horizontalna traka je u stvari napravljena od po jedne A+B trake i ima 8 LED).
-6226845822096173809.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako da uklonim (sad već) mrtvu mušicu koja se uvukla sa unutrašnje strane ekrana?
 
Sta bi moglo izazvati ovakve promene u slici, fleke se menjaju kako se menja slika, kao da se vise pojavljuje ova ljubicasta ili je roze neka boja na nekim bledo zuckastim ili bez povrsinama. Kao da nisu svi kanali na tv zahvaceni. Kao da zavisi od kanala koji se gleda i sadrzaja na njemu.

Da nije do podesavanja tv ili je nesto do samih tv kanala (sto mi je vec sumanuto)?

Tv je LG 43UM7600PLB, SN kablovska tv, CAM i kod kartica.
 

Prilozi

  • 20210122_210401.jpg
    20210122_210401.jpg
    986.1 KB · Pregleda: 62
  • 20210122_210405.jpg
    20210122_210405.jpg
    983.7 KB · Pregleda: 55
  • 20210122_210414.jpg
    20210122_210414.jpg
    1,007.6 KB · Pregleda: 51
  • 20210122_210447.jpg
    20210122_210447.jpg
    1,020.8 KB · Pregleda: 51
  • 20210122_210456.jpg
    20210122_210456.jpg
    1,014.3 KB · Pregleda: 55
Meni ovo deluje da nije do TV nego kartice....ili da gledas preko nekog risivera da je do njega....kako se ponasa kad prebacis na kanale preko antene DVB-T2?
 
Kako da uklonim (sad već) mrtvu mušicu koja se uvukla sa unutrašnje strane ekrana?
Samo raskpalanje samog ekrana pomaze i to veoma pazljivo da ne bude akuplja dara nego mera, i povesti racuna da to radis u cistoj sredini da posle musicu prosto ne zamenis prasinom.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Meni ovo deluje da nije do TV nego kartice....ili da gledas preko nekog risivera da je do njega....kako se ponasa kad prebacis na kanale preko antene DVB-T2?

Jedan kanal se to vidi, drugi neki se to ne vidi.
Kao da preferira da neke povrsine, poput zida jednobojnog ili lica u krupnom planu ili nesto drugu sto ima istu boju uglavnom, ne oboji kako treba, kao neka pixelizacija ali delova slike, odnosno nekih zasebnih oblika na slicim bas prati oblik i povrsinu najvecim delom.
To vece rts1 ok, hbo1 mulja, studioB mulja, pink mulja, po neki drugi ne muljaju...
Danas ne vidim to pixeliranje povrsina i muljanje bolje ka nekoj ljubicasto bledoj.

Da li moze biti do dvb-c signala u kablovskoj mrezi, da je oslabio malo?

DVB-t2 ne koristim, nemam nameru da skeniram za zemaljski signal.
 
probaj da pustis film ili nesto, sa usb-a ili preko sa pc-a preko hdmi-a... ili stream sa pc-a... pa probaj netflix/hbo go ako imas... da vidis da li je do izvora ili tv-a
 
Promeni režim slike (ono standard, cinema, eco...). Moguće da je saturacija nabrijana do maksimuma pa neke boje pregore. Probaj i reset na fabrička podešavanja.
 
Evo i mene sa lg. Stariji lg jos nema problema
50b13e51a95978b9786df14e6a61a52e.jpg


Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока
 
Zato sto je ovo noviji. Stari lg je jos dobar

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока
 
Zato sto je ovo noviji. Stari lg je jos dobar

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока
Ok.Nisam te razumeo...u svakom slučaju LG slaba tačka paneli i ljubičaste fleke te ih godinama izbegavam....

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Pozzz, da ne otvaram novu temu, naime imam sony kdl 48W705C. Primetio sam da su se pojavile na samom vrhu ekrana linije kije su vidljive na tamnijim pozadinama, skroz se slabije vide na svetlijim pozadinama. Linije su vidljivije na levoj strani ekrana, dok se na desnoj strani skoro gube.
Zna li neko kakav je ivo kvar i koliko otprilike kosta popravka?
5974e09217167a01d3e8e3bb47593b43.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Evo i mene sa lg. Stariji lg jos nema problema
50b13e51a95978b9786df14e6a61a52e.jpg


Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока

Upravo isti moj slučaj. Stari LG fercera već 5 godina bez problem, a novijem, star 3 godine, već se drugi put menja pozadinsko osvetljenje. Prvi put menjao prodavac jer je bio pod garancijom, a dugi put sam pazario trake i sam menjao. Srećom 32" je u pitanju, pa je bilo lako skinuti i vratiti matricu. Za veće dijagonale treba biti opreza, preporuka su vakum hvataljke, da ne bi matrica pukla usled uvijanje. Gledam kod komšije i Samsung i Vox imaju iste simptome sa pozadinskim osvetljenjem.
 
Kakav je 55un71003 po tom pitanju sa 5 god garancije? Ili ta serija iz 2020?
 
Ja imam lg 47la691s kupljen 2013te, radi kao prvog dana, a drugi je 42lb650v kupljen 2014te takođe sve ispravno, sem što više ne svetli optički audio izlaz :D
 
veoma korisna informacija :p
 
Kakva su iskustva sa ovlascenim servisom za Lg na Altini (Zemun)
 
Nazad
Vrh Dno