Šta je novo?

Savet za jeftin laptop

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
727
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Potreban mi je za jednog cikicu (koji ce kucati tekst i malo interneta) neki laptop koji je jako jeftin.
Mogu naci laptop sa E2-6110 procesorom za koji evro vise od 200e, ne znam da li bi to radilo uopste.
 
Na taj mislim. Izbegao bih n3060 celeron, a ovaj nisam isprobao licno. Sa N3060 se srecem stalno i muku mucim da nateram win da radi koliko toliko normalno.
 
Poslednja izmena:
Samo treba uzeti laptop sa SSD-om i radiće ok sa bilo kojim CPU-om. Laptop ti radi sporo jer se uglavnom u taj budžet segment ugrađuju krš HDD-ovi, koji u kombinaciji sa win10 predstavljaju smrt. Ja radim sa B810, koji na passmarku ima ~1200 poena + SSD. Burazeru sam nedavno ugradio SSD, CPU baca 1800 poena na passmarku, laptop je dobio primetno ubrzanje.

Zaključak, kada kupiš laptop obavezno pazari i SSD pa neka ga odmah ugrade. Cena SSD od 120gb je 2600 din
 
Poslednja izmena:
Na taj mislim. Izbegao bih n3060 celeron, a ovaj nisam isprobao licno. Sa N3060 se srecem stalno i muku mucim da nateram win da radi koliko toliko normalno.

Taj celeron nista ne valja ni sa SSD-om. Od celerona moze samo n4100 ili bar n3450. Jedan ultrabuk sam kupio sestri sa tim n4100 procesorom, full hd ekranom, 4gb ram i 128gb m2 ssd-om. Radi brzo, ocekivao sam da ce raditi sporije. Bila dobra ponuda na KP, uzeo nov za 170e. Planirao sam da uzmem polovan thinkpad. E2-6110 bi trebalo da je OK. Nisam ga koristio. Nije sve ni u passmark-u, ne znas dok ne probas kako radi. Sigurno je dosta brzi od tog n3060.
 
Na oglasima sam naletao na par lenova ,IdeaPad 320-15
za 150.160 evra.Ima e2 9000 procesor za koji sam iskreno prvi put cuo ,ali obzirom na ddr4 ,i full hd ekran ,i garanciju ,meni izgleda zanimljiv model,naravno ako polovno ullazi u opticaj.
 
Sad vidim da je otisla baterija na ovom sto sam gore linkovo doduse imas na aliexpresu za par hiljada bateriju ali da se ne cimas onda uzmi neki drugi ima za 160 evra dobrih i3 i i5 laptopova da se nadje ne mora DDR4 moze i DDR3 ako ti ne smetaju nesto deblji laptopovi moze i Thinkpad.
 
Potreban mi je za jednog cikicu (koji ce kucati tekst i malo interneta) neki laptop koji je jako jeftin.
Mogu naci laptop sa E2-6110 procesorom za koji evro vise od 200e, ne znam da li bi to radilo uopste.
Koliko ti je star taj "cikica" - hoce li moci da dobro vidi tekst na malom ekranu laptopa?

Ako mu nije potrebna mobilnost, mnogo bolja opcija za starije ljude je neki polovan PC i 24" monitor :type:
 
Jos nije odlucio trebamo se cuti danas. U principu uzeli bi nesto novo ili nesto sa papirima.
Ne znam kakav je N4000 celeron ima ovaj model:
https://www.emmi.rs/laptop-računari-hp-250-g6--sivi-156ag.11.html?productId=77052
Onog gornjeg sa AMD procesorom vise nema.

Za te pare nema bolje rekao bih.to je emmi akcija valjda

Ovaj isto ok mozda nov:
Acer EX2519 Intel Celeron N3060/15.6HD/4GB/128GB SSD/Intel HD/Linux/Black
32k dinara

Al bih rekao da je onaj gore vrh.razmisljam se sa ga kupim i stavim na oglase za 24k jer je bas jeftin :)
 
Poslednja izmena:
Nije problem da iskoristim temu da ne otvaram novu :)

Imam 2 pitanja?

1) Koliko se isplati pazariti laptop u Win Win-ovom outletu?

2) Našao sam ovako nešto https://www.winwin.rs/laptop-outlet...u-4gb-1tb-intel-hd-520-hdmi-bt-s-8630209.html

Jel se isplati za ove pare i zašto je (i pored outleta) ovakva cena? Piše da laptop nema fizičkih oštećenja a u komentarima su napisali da je menjano zadnje kućište ekrana inače uređaj je isrpavan i uz njega dolazi i adapter i sve ostalo što ide uz laptop kao i da se dobija iz original ambalaže.
 
Nazad
Vrh Dno