Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

To ako pričamo o kupovini ovih Ryzena i novih i3. Na šta ja kažem, što bi ih uzeo kad 6-core Ryzeni koštaju manje...

Ja govorim o dvostrukim standardima kad se do malopre pričalo o 4c/8t (pre-8th gen) Intelima i kad se sada priča o takvim Ryzenima.
Kad neko pomene 6700K i 7700K, odmah se udari po dobošu kako je to prevaziđeno, igre se guše sa manje od 6 jezgra, nema budućnosti za 4 jezgra, maltene prave ljude *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma kad kažu da im isti završavaju posao, itd...a 4c/8t Ryzene sada hvale kao dobre procesore (a skuplji su od 6-core), ništa od sve one priče koja se servirala vlasnicima i7, sve mane padaju u vodu, ura za 4/8...
Neko ljude pravi *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma tu.
 
Ali je li i7 low-end kao sto je Ryzen3?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Potpuno je nebitno jer 4c i7 više i nemaš u (redovnoj) prodaji. I, opet, poenta nije u isplativosti već u odnosu koji ljudi imaju prema 4-core procesorima, gde su oni jedne firme dobri a druge loši, iako su isti u igrama, jerbo razlozi...čekaj, ako 4c ne valja za jedne onda ne valja i za druge, i obrnuto. A ne ova bezvezarija.

A ova dva Ryzena se svejedno ne isplate...osim ako 4c > 6c, je li.
 
Procesor je mali, ne zauzima mnogo mesta u fioci, može im se da ga drže po godinu dana u oglasu, heh...

Nego, podsetite me da utopim moj 4670K, 4 jezgra se vraćaju u modu, 6 jezgara su tako 2019...
 
Poslednja izmena:
i7 7700k je nekad bio preskupi high end, a sada kako polovan je precjeneno I preskupo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*
ovaj 3300x je budget procesor sa odlicnim performansima i je definitivan best buy

performanse/cjena 3300x >>>>>> 7700k
 
I drago mi što je ovako, jer bi se kupovali i dalje i7 4c/8t procesori da AMD nije izbacio Ryzen procesore. Neka baš

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Da li se proizvodi Ryzen 5 1600af jos uvek? U relativno kratkom vremenskom periodu amd je izbacio brdo procesora za svačiji džep.
Ja planiram ako uspem da uzmem plocu, procesor i ram. Nekako mi se cini da je 1600af taman po cenama i performansama. Ako se moze kupiti
Vuče me 3300x ali 4 jezgra vs 6...sta znam, nije da mi treba ali....
 
Poslednja izmena:
Cinebench R20 multi core skorovi:

-Ryzen 3300X stock: 2610
-Ryzen 2600 4GHz: 3057 (moj test)
-7700K 4.2GHz: 2420 (tako pise u Cinebench aplikaciji)

Povlacim ono sto sam ranije rekao, R3 3300X je best buy za vecinu konfi :D
 
Poslednja izmena:
Znači sad je 4/8 dobro jer košta manje [emoji23]

Sent from my GM1910 using Tapatalk
d7ea2ed813a1284c462b306f48bc71af.jpg
 
Poslednja izmena:
AMD kida u poslednje vreme...i sa desktop i sa mobile procesorima...ona zena, njihov CEO je uradila vrhunski posao u poslednjih 5 godina, bili su pred bankrotom, sada su bolji od konkurencije koja ima 10x veci budzet...sta reci, nego svaka cast... :)

Samo neka oni izbacuju, pa da se i Intel malo probudi... :)
 
Znači sad je 4/8 dobro jer košta manje [emoji23]
Naravno. Kao što je više puta rečeno - nema lošeg proizvoda, već loše cene ;)

Ja sam više puta govorio da je 6c (i sa i bez SMT-a) best buy za igre, jer sve preko toga može doneti maksimalno 2%. Svaki test to pokazuje. Ali ljudi i dalje kupuju procesore od €300+ zbog budućih igara, umesto 9600KF ili 3600(X). Nemoguće je napraviti igru u kojoj će 8 jezgara napraviti vidljivu razliku u odnosu na 6. Kao procesor je opterećen 90%. I treba da bude opterećen 90%, to mu je posao. A ne da 'ladi jezgra. Ok, ako neko ima dodatne zahteve (stream, render, drugi poslovi...) to je ok. Ali samo za igre, to je besmisleno.

3300X i u MT-u postaje ravnopravan sa npr. 1600AF/2600. Ali ako nekom baš treba 6c/12t, a ne MT sam po sebi (npr. zbog VM-a) onda je za njega 2600 bolji izbor po toj ceni.
 
Koliko para toliko muzike tako je to uvijek, s obzirom na cijenu dobri procesori.
 
4/8 je dobro za nezahetvne korisnike, a 3300x je procesor za njiv
7700 je nekad bio vrh ponude, a 4/8 je i tada bilo premalo za neke
3300x sada nudi slicne performanse kao 7770k ali nije namenjen high end korisnicima, takvi sada imaju 12c i 16c

jeftin Ford Mustang je sada brz kao neki Ferrari iz 90tih, a ko oce najbrze postoji sada Bugatti
 
Ukoliko bi sad vršio upgrade svoje konfiguracije, a dvoumim se jer i dalje mogu da igram svaku igru, da li uzeti 3300x ili R5 2600? Računar se koristi za casual gaming i multimediu.
 
ne znam sto iko razmatra 2600 dok postoji 1600af?
 
Pa teško ga je naći da ga neko ima na stanju.
 
Da da, pretpostavih posto napisah...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Potpuno je nebitno jer 4c i7 više i nemaš u (redovnoj) prodaji. I, opet, poenta nije u isplativosti već u odnosu koji ljudi imaju prema 4-core procesorima, gde su oni jedne firme dobri a druge loši, iako su isti u igrama, jerbo razlozi...čekaj, ako 4c ne valja za jedne onda ne valja i za druge, i obrnuto. A ne ova bezvezarija.

A ova dva Ryzena se svejedno ne isplate...osim ako 4c > 6c, je li.
Losi su 4core kad ti ih uvaljuju kao high end za 300+e.
Dobri su 4core kad ti ih valjaju kao low end za 100e.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nije loše za wraith cooler. IMG_20200508_205746.jpegIMG_20200508_205613.jpeg

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Pa ovo mozda samo za screenshot...

1.54v sa stock coolerom, nema sanse
 
CB15 single core

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ja bih na dobroj ploči držao na vodi. :D

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ima li smisla uzeti tj sačekati 3300x ili uzeti za 160e 2700?!
Šta bi vi radili da prelazite sada sa recimo Intela i7 ili fx-a na ryzen?
 
Nazad
Vrh Dno