Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Lično nisam pristalica inplace upgrade-a. Često bude velikih problema sa tim serverima posle. Ako možeš radi novi OS. Mrdni VMove na neku drugu particiju/storage pa gazi C.

@DukeLander ili neki drugi mod - odnosmo u off pa možda da se odvoji ovih par poatova u novu temu?

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Da li se isplati uzeti tomahawk b450 max i ryzen 5 3600 za 280e u garanciji staro par meseci?
 
Po meni, ne. Novo je zajedno 290-300e
 
i to sto kazes,ako spusti bar na 230-240e onda cu uzeti..
 
Pošto ne mogu da pristupim Ryzen 5 temi, da pitam ovde: zna li neko koje domaće radnje provereno imaju 1600AF? Koliko se sećam, neko ih je nalazio kod nas...
 
Tesko da ces ih igdje naci, taj cpu je Eol.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne standardni 1600 (sa AE oznakom) već noviju 12nm varijantu sa AF oznakom. Neki članovi foruma su ih uzimali nedavno ali ne znam gde...
 
Po priči uglavnom su AF u vecini radnji..Kontaktiraj prodavca/prodavnicu i pitaj..Ako nemaju pojma,objasni gde da pročitaju..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
U radnji koja ti odgovara kupis 1600 i ako nije AF samo ga vratis. Mislim da su svi kod nas vec neko vreme AF.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Ja bih pokusao da mi posalju sliku kutije na mail/viber. Sto da ne... Ne kupujes stvar od 1 hiljadu din...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Pozoveš i pitaš..ako nemaju pojma šta prodaju nek pozovu magacin,menadzera il šta vec..piše lepo na kutiji..Nema tu nekog nagadjanja...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Tesko je sada i naleteti na staru verziju ryzen 5 1600 od 14 nm
 
Nisam jako dugo menjao cpu (i7 2600k) kojeg koristim sa Radeon 480 8gb. Mislite da bih imao neki drastični dobitak da uzmem Ryzen 3700X?

Uglavnom za igre koristim komp, i većina stvari i dalje radi odlično u 2560x1080. Nedavno instalirao AC Origins i vidim da ga je bacio na muke. 40-50fps izvlači na high, ne pomaže specijalno smanjivanje kvaliteta na medium. Mada je i ta igra verovatno loše optimizovana, Jedi Fallen Order radi glatko na max npr.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
za igre 3700x je nepotreban,ako hoćeš toliko da potrošiš na igre okačiš ovde oglas da kupujes delidovan 6/12 intel iz poslednjih par generacija koji provereno ide na 5ghz i više,u suprotnom 3600/3600x je sasvim dovoljan.
 
za igre 3700x je nepotreban,ako hoćeš toliko da potrošiš na igre okačiš ovde oglas da kupujes delidovan 6/12 intel iz poslednjih par generacija koji provereno ide na 5ghz i više,u suprotnom 3600/3600x je sasvim dovoljan.
Misliš da bi Ryzen 3600 bio neki bitan napredak u odnosu na ovaj cpu?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Na moje iznadjenje i ja sam primetio napredak u nekoliko naslova u odnosu i7 3770 sa ryzenom 5 2600(OC 4 ghz ,4.1 ghz je vrh na mojoj maticnoj ali sam spusti malo jer u sustini i ovo 4 ghz je previse i ne potrebno za moju graficku gtx 1060 koju cu sleedece da menjam ),mada je to kod mene razlog bio odluka da promenim dugorocnu platformu radi nadogradivosti u buducnosti i tih bitnih sitnica m2 usb 3 i sata 3 koji nisam imao na staroj maticnoj koju sam vukao od i3 jos.
U odnosu na i7 2600 i ryzen 5 3600 osetices veoma veliku razliku x varijanta je nepotrebna ako imas dobar kuler do x varijante ces nadogurati na bukvalno bilo kojoj maticnoj b450 ploci.
 
Na moje iznadjenje i ja sam primetio napredak u nekoliko naslova u odnosu i7 3770 sa ryzenom 5 2600(OC 4 ghz ,4.1 ghz je vrh na mojoj maticnoj ali sam spusti malo jer u sustini i ovo 4 ghz je previse i ne potrebno za moju graficku gtx 1060 koju cu sleedece da menjam ),mada je to kod mene razlog bio odluka da promenim dugorocnu platformu radi nadogradivosti u buducnosti i tih bitnih sitnica m2 usb 3 i sata 3 koji nisam imao na staroj maticnoj koju sam vukao od i3 jos.
U odnosu na i7 2600 i ryzen 5 3600 osetices veoma veliku razliku x varijanta je nepotrebna ako imas dobar kuler do x varijante ces nadogurati na bukvalno bilo kojoj maticnoj b450 ploci.
Uzeću ovih dana pa javljam utiske. Nemam živaca da čekam 4600, i ovaj će raditi posao nekoliko godina :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam prešao na r5 2600 (OC na 4GHz) sa i5 2500K (OC 4.2-4.4GHz) i da, ima boljitka ali uglavnom na minimalnom fps-u. Nemam one dropove na 20-30fps (WoW). Bolji je i maks fps ali ništa eksplozivno. WoW je dosta procesorski zahtevan pa njega uzimam kao merilo. R5 3600 je već bolja priča, a ako bi se strpeo do r5 4600,to bi ti bilo top. Nasviraj ti i7 na max i uživaj još neko vreme, kupi solidan hladnjak koji ti ostaje za kasnije, ili razmisli o r5 1600AF, jeftinija a praktično ista varijanta kao r5 2600...
 
Ne treba nikada izgubiti iz vida da je grafička kartica usko grlo daleko više od procesora gtx 1060/RX580 su vec usko grlo pomalo a to dosta ogranicava koliko se moze dobiti promenom procesora
 
Stanje je trenutno da se dosta pojavilo free online igara i vecina ljudi igra online gde je bas bitan procesor a grafika samo da isprati detalje koje zelis. Tako da mislim da je itekako procesor bitan. Single player je druga prica...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ja igram single player igre, tako da mi je bitan i gpu i cpu :)

Kontam da je bolje promeniti i7 2600k nego Radeon 480, mada ko zna... Bilo bi idealno nabosti neku jaču grafiku pa probati u praksi ima li dobitka, al avaj. Realno bi GTX 1660ti bila ok još neko vreme s tim cpu, ali moraš i cpu nekad zameniti...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
vrlo je prosto - ako igraš ili planiraš da igraš išta novije - menjaj cpu za bar 1600af.
 
Kad smo kod 1600AF, pretpostavljam da je memorijski kontroler isti kao na 2600, može da tera RAM na 3600 MHz?

Kad smo kod 2600, zašto ne mogu da pristupim Ryzen 5 temi...?
 
Kad smo kod 1600AF, pretpostavljam da je memorijski kontroler isti kao na 2600, može da tera RAM na 3600 MHz?

Kad smo kod 2600, zašto ne mogu da pristupim Ryzen 5 temi...?
Teško da ćeš ga naterati na 3600 baš. Realnije na 3200, možda malo preko.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
1800X nije hteo na 3600 za ram ali je srećno veslao na 3333 cl14 i 3466 cl16 bez ikakvih problema sa (b-die) dok je sa hynix AFR išao bez problema na 3200 cl16.
Ja sam ga terao i na 3800, ali to je nešto drugo. Neće niko da cepa 1.8+v za ram. :D

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno