Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Mislim (naravno, ne mogu da znam) da ce upravo taj cpu biti 90w verzija, naravno kad mu dignu radni takt za nekoliko stotina mhz.

Zanima me da li ce novi procesori moci da teraju memoriju na 4000+, samo to bi donelo par % ipc
 
Pa 1 x 1 rezolucija bi bila najpravednia :)....znate sigurno da sa rastom rezolucije opada uticaj CPU-a na broj fps-a.. :p...Intel bi tu vodio bar sa 100:1
 
Samo toliko?

Pih...

VIA bi bila brža...
 
Tih bre kolose, nista ne znas, zar nisi upoznat da se na svakih 1000 nabijenih postova dobija nagradno putovanje o svom trosku...
 
Sa 2000 postova za 11 godina, očigledno je da ne znam. :p
 
Sa 2000 postova za 11 godina, očigledno je da ne znam. :p
Pa hteo si o tudjem a ne o svom, zato ne znas [emoji14]

Po meni, hajp je ozbiljan jer postoji sansa da r3 pomeri desktop segment mnogo unapred, tako da se hajp nece stisati u narednih 6 meseci.
 
Hajp je ogroman, ocekivanja su ogromna sa razlogom naravno, gotovo je sigurno da AMD u potrosacki segment donosi 16/32 zvijer to je doslovno bilo ne zamislivo, ali postaje realnost. Iz tog razloga ocekivanja i nestrpljenje je veliko /opravdano (licno malo sam razocaran sto se mora cekat 6+ mjeseci na to, ali sta je tu je, mislim da su malo uranili sa najavom, ali iskoristili su CES da dignu malo prasine, ali bilo kako bilo uranili su sa najavom).
 

Pisao sam već, ali nema logike da se to desi sada (po uzoru na TR 16/32 -> 32/64) , tj. za AM4 koji je pri kraju.

Novi socket i 16C/32T, to je mnogo izglednije. 2020. ili 2021.
 
Naravno moguc je i taj scenario da ljetos puste X570 i 8/16T procesore osisaju nas fino, pa onda za narednu godinu novi socket i 16/32T to bi bilo doslovno sisanje jer je jasno ko dan da nam polovinom godine mogu ponudit 16/32T.

Bilo kako bilo nadam se da nece biti bezobrazni kao Intel koji je i9 9900K digao na 500+€.

Sve preko 300€ za Ryzen 3000 8/16 procesor za mene ce biti bezobrazno bez obzira na performanse koje su manje vise vidljive to moze biti jos mozda 5% bolje i to je to nista spektakularno.
 
Heh, trebace puno limuntosa u junu [emoji23]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nidzo, ocigledno je da si kiseo, ali postedi nas, zaista nikog ne zanimaju te trule fore.
 
Bice egal u sintetickim testovima ako bude imao minimum 2 jezgra vise.. U igrama ce biti losiji, naravno.

Zašto i dalje odbijaš da komentarišeš činjenicu da je 8-core Ryzen 3000 egal sa 8-core i9-9900K u testu. Pri čemu je poznato da:
- to jeste najbolji scenario za AMD
- ali to nije finalna specifikacija Ryzena, tj. biće još (malo) brži
- i potrošnja za isti rezultat je skoro duplo manja za Ryzen (verovatno će finalna biti veća)

Test u igrama zavisi isključivo od grafičke karte i rezolucije monitora. Može biti lošiji, može biti egal, a može možda biti i bolji. Ko zna
 
Egal su i stock 8700K i R7 1700 u istom testu, ali to je samo deo priče.
 
Da. Do sada se i u MT testovima 8-core Ryzen borio sa 6-core Intelom. Jer je Intel imao značajnu prednost usled većeg i IPC-a i kloka. A sada se porede iste konfiguracije. Isti broj jezgara. Doduše u testu koji više odgovara AMD-u.

Ne kažem da su stigli Intel kada je arhitektura u pitanju, ali je očigledno da su im bliži nego ikad u poslednjih 15-ak godina, tj. od Core arhitekture (2006. čini mi se)
 
Sve ovo je tako zanimljivo gledati i stedeti pare za DDR5 u medjuvremenu.
Ko li ce prvi do njega, Intel ili AMD?
 
A sada se porede iste konfiguracije. Isti broj jezgara.

Znam. Nepoznato je najbitnije, na kom kloku radi kada su sva jezgra opterećena tokom testa. Taj podatak bi predočio kakav su posao napravili.

Ako je to 500-600MHz niži klok od max boost-a, onda je ovo opasno dobar procesor. Ne verujem da će tako nešto biti ispod 400e, nema šanse.
 
Pa ima više pitanja nego odgovora o tom upporednom testu, verovatno im je bilo glavno da pokažu potrošnju nego sam skor. Na kojoj freqvenciji je bio koji processor, da li je sve bilo na auto ili fiksna freqvencija, pa koje brzine memorija itd.
Ne mogu sada trenutno da nađem sliku ali sam zamolio jednog poznanika da namesti svoj 9900K na istu fiksnu freqvenciju kao moj 2700x, na 4.2GHz i moj skor je na CB15 bio bolji za jedno 50ak poena. Jedini problem, njegov 9900k ide glatko na 5.3GHz i tu je skor na CB15 2330.
Uz malo muke uradio je CB15 i na 5.55GHz. ali ga ubio Vdroop i dobio niži skor nego na 5.3.
 
Poslednja izmena:
Ne, nego su iz fioke izvukli jedan bilo koji komad, stavili na plocu i pravac ces.. Naravno da je cherry pick. Secam se kad su predstavljali tako bombasticno i vegu 64, te 4k te ovo te ono, i na kraju prodato nula komada za gaming, (osim fanbojeva), ostale su kopale monero.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ajde kao fanboj intela da se opustis malo :).
Za nas potrosace je najbolja stvar brze + jeftinije, ko god proizvodio cpu, grafu, auto, deterdzent.

Malo da se smire strasti do predstavljanja i testova :).

Ovako je samo mlacenje prazne slame, jer ne verujem da imas vidovnjacke sposobnosti.
 
Ajde kao fanboj intela da se opustis malo :).
Za nas potrosace je najbolja stvar brze + jeftinije, ko god proizvodio cpu, grafu, auto, deterdzent.

Malo da se smire strasti do predstavljanja i testova :).

Ovako je samo mlacenje prazne slame, jer ne verujem da imas vidovnjacke sposobnosti.
Kako intel fanboj, imam fx6300 okruglo 4 godine, sve cetiri na 4.7ghz, nije stucnuo :)) Cekao prvi rajzen za apgrejd, los ipc, mnogo jezgara sto mi ne treba, intel preskup, bacanje para.. Drugi rajzen malo bolje, te menjaj bios, te uzmi ram na 3000+mhz itd isl.. Sad treci, vrv ce biti dobar ali ne dovoljno. Ali u pravu si, uzecu 9600kf kada i ako bude dostupan kod nas, po razumnoj ceni naravno, pasce im cena posle juna, verovatno malo, ali pasce [emoji846]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Gde si video da je los IPC, na vestima? Koristio sam FX 4300, FX 6300 na 4.56GHz uz dual channel OC ram i klokovan NB, FX 8320, i5 4570 i na kraju zavrsio na Ryzen 1300X.

i5 i R3 bez ikakvog OC-ja deru svaki moguci FX na bilo kom kloku, u bilo kojoj igri, klasa iznad u gaming performansama. Razlika u IPC-u FX-a i Ryzena je >50%. Cak R3 ima i bolje performanse od i5 4570 na istom kloku, a IPC novih intela nije ni 5% bolji od Haswell IPC-a, generalno razlika u IPC-u(globalno, posto IPC zavisi od programa) je na nivou statisticke greske, igre rade bolje na intel procesorima jer su bolje optimizovane za njih, ali generalno nema sta nece raditi glatko na R5 2600 na 4.2-4.3GHz i dual-channel 3000MHz ram(koji vise nije ni toliko skup, razlika u ceni smesna).

Batali sa trolovanjem teme, ne znas o cemu pricas.

Takodje se slazem da je apsolutno nebitno sta pise na kutiji, iskljucivo performanse i cena, kad je i5 8400 kostao 150e, a i7 8700 265e, nije bilo dileme sta je best buy za gaming.
 
Poslednja izmena:
imam fx6300 okruglo 4 godine, sve cetiri na 4.7ghz, nije stucnuo :)) Cekao prvi rajzen za apgrejd, los ipc, mnogo jezgara sto mi ne treba, intel preskup, bacanje para.. Drugi rajzen malo bolje, te menjaj bios, te uzmi ram na 3000+mhz itd isl.. Sad treci, vrv ce biti dobar ali ne dovoljno.
Ima ona jedna izreka u kojoj se pominje dlaka... :p
 
Vidim ovde se otvoreno lamentira o 9900k kao gaming procesoru.
Svasta...ko daje te pare za cpu samo da bi igrao grice nije pri sebi. 10% njegovih kupaca ga uzimaju za igre,ostali da povrate investiciju. To je procesor za ozbiljan rad, koji treba da donosi pare a ne sluzi za igre. Samim tim, u toj klasi, merodava poredjenja su u renderingu/video obradi, ne u igrama.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno