Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Nema vise bagatele, sad su preko 100e


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
@Ivanbass @pj4d
Ja razumeo za cpu, a ono memorija, moja greska.
3600 je sweet spot neki out of the box.
@
splinter
nema vise,u pravu si, otisle cene gore dosta
 
Za gaming sve preko 6/12 nema smisla svakako.
 
Strimovanje spada u gejming?
I zasto moras da podbadas stalno, jace od tebe?

...riding on 720p...
 
Strimovanje spada u gejming?
I zasto moras da podbadas stalno, jace od tebe?

...riding on 720p...

Naravno da spada, strim je poceo zbog igara, a ne zbog ostalih gluposti, kao npr. ''just chatting''.
Podbadam Ivana redovno zbog ovoga.
Nemoj da brines, nece haos da nastane.
 
Poslednja izmena:
Strimovanje se radi iskljucivo preko ReLive i Shadowplay-a za bilo kog osim profi strimera, strimovanje sa CPU-om je tracenje performansi :)
 
Strimovanje se radi iskljucivo preko ReLive i Shadowplay-a za bilo kog osim profi strimera, strimovanje sa CPU-om je tracenje performansi :)

Ima i toga. I ja strimujem preko GeExp jer me mrzi da podesim OBS.
Isti mi djavo u principu.
 
Nije isti djavo jer OBS mnogo vise taksira CPU nego sto Shadowplay/Relive taksiraju GPU.
 
Nije isti djavo jer OBS mnogo vise taksira CPU nego sto Shadowplay/Relive taksiraju GPU.

Za onoga ko ima jezgara, za njega je isti djavo. Inace stream 1080p 6mb na Gexp izgleda losije nego preko obs-a.
 
Hoce moci ryzen 4xxx da se bode u maticnu sa 4xx cipsetom??
 
Ali to nije garancija, da će i raditi.
 
Ljubiša Trgovčeviću, vrati se, sve ti je oprošteno!
 
Zavisi od količine novca kojom raspolaže i scenarija u kojem ćeš ga koristiti. Samo ti možeš da daš sebi odgovor na to pitanje. S ako pc se sklapa u skladu sa potrebama korisnika i finansijskim mogućnostima.

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока
 
3800X su binovani 3700X. 4500MHz nije moguće na 3700X procesorima, dok na 3800X jeste. Ali i košta više.
 
@vlada
U ovom trenutku nije dobro uzeti bilo koji. Uskoro će r4000, cene r3000 će dole.
Cene memorija trenutno su u autu, gora situacija nego kada sam ja kupovao.
Ko ima strpljenja, treba da sačeka r4000, ili pak sniženje cena r300


@Gulf
Moguće na 10% primeraka, kao što je tvoj. Kada kažem moguće, mislim na 1.3-1.325v za 4.5ghz. Sve preko 1.35v ne računam.
 
Poslednja izmena:
U vrlo malom broju situacija može da se primeti +/- 100MHz, jedino kada je baš na ivici. Ispod 300MHz razlike čak i OC je neprimetljiv u normalnom radu.
 
U normalnom radu nikakav OC nije primetan odavno već. Niti ga za normalan rad niko ni ne klokuje (osim mene, 4.7ghz za surfovanje, treba *ebi ga :D )

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ryzen 3000 bez problema radi na b450 plocu?
 
Naravno. Samo bolje gledaj Max verzije.
 
ryzen 4000 serija ce sigurno jula augusta izaci ako se ne produzi zbog korona virusa
razlika izmedju 3700x i 3800x je oko 4000 dinara
 
Za sada se najviše pominju procesori za mobilne uređaje.
 
Nazad
Vrh Dno