Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Ispada da je ovaj moj PassMark score za 2700X OK i da je boost koji 3700X donosi stvarno ~30%. :sceptic:
Moguće da mu tu cache size pravi drastičnu razliku, ne znam kako drugačije bi izvukao toliko bolji score.
 
Taj PassMark CPU score sa 2700 ti je definitivno off Ostalo se prilično podudara. Jesi li probao OC na 4.4GHz ?
 
Koliko vidim i nije baš nešto off u poredjenju sa tvojim 2700X rezultatom.
CPU Mark 17859 vs 18159
Single threaded 2290 vs 2279

Tako da rekao bih da je to manje više to.
 
HWiNFO v6.10

EAy8mjQUYAEJVHd.jpg:large
 
kupljeno!
 
Tada nije ni gledao sta pise u task manageru. Odradio je update BIOS-a i sada je verovatno sve ok, kao sto i task manager prikazuje.

Ja malo kasnim sa odgovorom jer sam na putu. Sve sam to uradio ali me zbunjuje zato sto dole u ikonama od Core temp stoji samo temperatura cetiri jezgra, a na ostala 8 jezgra stoji 0 stepeni bilo sta da pokrenem.
 
Koja verzija core temp-a?
 
Ili ce da bude da je star verzija core tempa, probaj hwinfo, ili ce da bude da si ukljucio ''gaming mode'' u ryzen masteru, pa moras da vratis na ''creator mode''.
 
Kakva su mišljenja o PBO ? Ja kod mene uključio preko Ryzen master-a. Nzm dal treba da čačkam nešto i po bios-u?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zavisi od ploče i BIOS-a, kod mene ima 10 stepeni busta i dodatnih 0 - 200 MHz plus nameštanje za max temperaturu.
 
Planiram da investiram lepu sumu u Ryzen platformu. Nadam se da cu imati srece sa pronalaskom dobrog RAM kit-a i M.2 pcie 4.0.
Iskustva ovde su dragocena :)
 
Sta nameravas da uzmes?
pcie 4.0 je bacanje para, 3.0 vise nego dovoljan.

Sto se memorije tice, javicu utiske za jedno mesec dana, stigao mi Viper Steel 16gb 3600c17, cena 105e, sitnica.
 
3700X + X570 i nadam se da uskoro izadje jos M.2 pcie 4.0 i da cena ide dole
 
3700X + X570 i nadam se da uskoro izadje jos M.2 pcie 4.0 i da cena ide dole
Ja sam uzeo Asus TUF X570 Gaming Plus WIFI + 3700x + 32gb 3000Mhz predator hyperX RGB I zasad sam prezadovoljan, u H500 NZXT stock cooleri sve u renderu na 100% CPU sa PBO uključenim ne ide mi preko 50c ( ambijentalna temp oko 25c )

Što se tiče malog kulera ja ovaj ne čujem uopšte. Dok se wraith recimo blago čuje kada diže RPM.


Usput pitanje. Ja nijednom nisam video da mi CPU ide preko 4k a CPU zauzeće 100% na renderu [emoji28], zar ne treba da mu je stock 4.4 I sa PBO da udara + 200?

- PBO aktiviran samo u Ryzen masteru a u biosu mi je na Auto PBO, mozda treba na "enabled"

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nece cena dole skorije, tek je izaslo.
Za 3700x sasvim dovoljna b450, MSI Tomahawk max ili Mortar max.
Ja cu sebi tu kombinaciju, sasvim dovoljna.
Nema ryzen prostora za overklok preko max boosta, tako da nema razloga bacati pare na skupe ploce. Tomahawawk max moze opusteno 3900x da vozi, i to overklokovan.

Moje misljenje naravno, tvoje pare, tvoja stvar. Za razliku koju ces da ustedis na ploci i ssd-u, mozes bezmalo da uzmes neki 24'' 144hz monitor, da ne pricam da o budzetu za bolju grafu.

@Sava

Max boost je 4.4, ali ne za sva jezgra, nego za jedno. Moraju da srede bios i gluposti da mi to moglo 4.2-4.3 all core, a i to je pitanje primerka.

Sto se tice PBO-a,najbolje da pitas @CountMike, on ima isti proc, samo sa x470.
 
Poslednja izmena:
^ mozda covjek nema potrebe da stedi na bilo cemu :).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato sam i rekao da je moje misljenje, a da su njegove pare i naravno njegova odluka.
 
Svakako cu napraviti neki balans medju komponentama ali posto se kupuje za na duze staze, bice za moju dusu
 
Ništa od toga 4.4GHz max boost-a nisam postigao ali ima prilično blizu a maximum na 2 jezgra.
Maxclock no PBO1.JPG
Ovo sam usnimio u jednom trenutku dok je CB r20 radio. Kao što se vidi na slici, windows i/ili CB prebacuju load sa jednog na drugo jezgro tokom samog testa. Prvi red sleva je maximalna freqvencija u tom trenutku a 4ti red s'leva je maximalna freqvencija postignuta tokom testa. Jedan od razloga zašto nije okruglo 4.4 ili bliže tome je da na ovoj ploči nema podešavanja za BCLK koji "šeta" između 99.6 do 99.8 MHz i ne dostiže 100 nikada. Drugi razlog može da bude da ne reaguje dovoljno brzo pa je temperatura u nekim trenutcima nešto viša nego što program može da uhvati (do 70c) u ovom slučaju) a najbolji rezultati se postižu ispod 60c.
U svakom slučaju, 4.4GHz je moguće na nekim jezgrima jer sam smogao lep OC na svih 8 jezgara 4.4GHz ali na relativno viskom naponu od 1.42v koji BIOS izgleda da nije voljan da postavi nego dostiže samo 1.37v u full load.
Ovaj drugi test je napravljen kada je svaki boost bio isključen
Maxclock no boost.JPG
Mislim da se iz ovoga vidi koliko utiče BCLK koji nije tačno 100 MHz inače bi bilo tačno 3.6GHz koji je početna frekvencija ovog CPU.
 
Poslednja izmena:
Boost radi bolje na 1001 AGESA nego na 1003. Sredice oni i to, samo treba da se saceka.
 
Ovo je bilo na BIOS-u 5007 sa AGESA 1002. Treba promnjljivi BLCK.
 
A zašto meni u Ryzen masteru ne da opciju PBO? Piše: future feature in development. Imam poslednju erziju Ryzen mastera, procesor 2600x i najbolju MSI x370 ploču. Šta treba da podesim u opcijama i u biosu?
 
Narucio sam Ryzen 5 3600, bice uparen sa MSI B450 Tomahawk MAX, 2x8GB Patriot Viper Steel 3600MHz CL17, Seasonic Focus Plus Gold 750W i RX 470 4GB za sad :)
 
Narucio sam Ryzen 5 3600, bice uparen sa MSI B450 Tomahawk MAX, 2x8GB Patriot Viper Steel 3600MHz CL17, Seasonic Focus Plus Gold 750W i RX 470 4GB za sad :)

Malo si preterao sa napajanjem, mogao si laganica i 550w :)
 
Da li tom RAM-u može da se spusti latenca na 14?

Koji RAM je sweet spot/best buy za 144hz gejming?
Računam da je od procesora to 3700x.
 
@Radici
Da je to tako jednostavno, niko ne bi kupovao low lat memorije niti bi pratio onaj amd-ov latency slajd.

@nemanja
Tesko da moze da se spusti za c17 na c14 na 3600, mozda ali samo mozda na 3200 recimo. Kada napravim masinu, ja cu da je utegnem najvise sto mogu, pa cu javiti utiske.
 
Nazad
Vrh Dno