Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Ne mogu edit, sad odgledah Pecu i Božu i vidim da ni Benchmark nije dobio R5 3600 model, koji je razlog što mediji nisu dobili taj procesor na test? Vidim da su stranci uglavnom kupovali sami, o čemu se tu radi?
 
Prvo su zanimljiviji jači procesori valjda. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne mogu edit, sad odgledah Pecu i Božu i vidim da ni Benchmark nije dobio R5 3600 model, koji je razlog što mediji nisu dobili taj procesor na test? Vidim da su stranci uglavnom kupovali sami, o čemu se tu radi?
Radi se o tome da se trebaju prodati skuplji modeli na kojima je marza veca, pa se u drugi plan stavlja prakticno najvazniji procesor iz serije.

Sve u svemu, stock performanse na nivou 8700K, kad se klokuje blaga prednost za 8700K, a gotovo duplo niza cena, bolja platforma, zalemljen procesor, OC procesora i memorije na B plocama, nema sta da se prica :)
 
Poslednja izmena:
@djaf koje je napajanje kompa?
 
da li mi se isplati da menjam 1600X za 3600 obzirom da igram u 2k? kapiram da u toj rez CPU ne igra bog zna kakvu ulogu tj da je dovoljno da cisto bude samo dovoljno dobar i to je ok.
 
Ne mogu da skapiram u cemu je fora sa tim 3600 procesorom, meni to deluje kao poprilicno losa kupovina s obzirom da je za oko 90-100 evra skuplji od 2600. Je l' moze neko objasnjenje? Pogledao sam na brzinu samo par reviewa i koliko vidim razlika izmedju ta dva procesora je 10-20% u zavisnosti od slucaja do slucaja, a razlika u ceni je 75%. Ocigledno sam nesto prevideo s obzirom na to kolika prasina se dize oko 3600 :)
 
Nama koji nismo godinama menjali plocu/cpu, znače tih 20% jer uzimamo opet na 4-5+ godina.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
da li mi se isplati da menjam 1600X za 3600 obzirom da igram u 2k? kapiram da u toj rez CPU ne igra bog zna kakvu ulogu tj da je dovoljno da cisto bude samo dovoljno dobar i to je ok.

Ako se pogleda ovaj benchmark, vrlo je mala razlika u 1440p, mahom jednocifreni broj frejmova, tako da se definitivno ne isplati (osim ako hoćeš da iscediš koliko god možeš fps), i bolje ti je da uložiš u jaču grafiku (2060, 2060 Super, 1080, Vega 56). Da igraš u 1080p, situacija bi bila dosta komplikovanija, s obzirom da je 3600 nekih 30% jači od 1600 u 1080p. Morao bi da vagaš da li bi dobio više ako prodaš 1600X, dodaš još para i uzmeš 3600 ili ako prodaš 1060, i dodaš te pare za bolju grafiku...

S druge strane, 3600 je generalno dosta brži, ako ti igre nisu prioritet...baci pogled na ovo: https://www.reddit.com/r/hardware/comments/cdy21f/ryzen_5_36003600x_performance_overview/.
 
Poslednja izmena:
hvala, pogledacu test. ako je takva situacija onda da se ne smaram za mali dobitak. nije ni do toga sto bih ovaj prodao za 100e i doplatio jos toliko za 3600 nego ako je razlika u fps mala onda dzabe cimanje.
 
@djaf koje je napajanje kompa?
Nisam siguran, mislim da je 650W Delta, original iz Acer Predator G7200 racunara iz 2009-te:

Mada na Amazonu kazu da je 750W. Jeste matoro ali radi bez greske.
Da se ispravim, pratio malo preko AMD Link-a, CPU je isao do 32% najvise (klinac igrao).
Razumem da je 3600 bestbuy i da ce se prodavati bez reklame ali mi je bezveze sto nisu dali na test nikome. Ili je toliko dobar da 3700 nema smisla uzimati zbog male razlike u performansama a dosta vece cene.
 
Upravo sam naručio 3700x, zadržavam sve ostalo, MB, memoriju itd. stiže za 2 dana. Možda ću zažaliliti ali neću da čekam da se naši smiluju da nabave 3800x. 2700x ide na doboš posle toga.
 
Poslednja izmena:
Meni stigle ploča i memorija (MSI X470 gaming plus i Ballistix Sport LT 16GB kit) i već sam bio odustao od Ryzen 3000 zbog toga što nemam odakle da pozajmim stariji AM4 procesor, dok nisam malopre tražio koja je izmena u reviziji plčoče koja mi je stigla sa Amazona (rev 2.1). Kad gle čuda, ima bios iz juna sa podrškom za nove Ryzen 3000 out-of-the-box.

Nema kraja mom oduševljenju :)
 
Upravo sam naručio 3700x, zadržavam sve ostalo, MB, memoriju itd. stiže za 2 dana. Možda ću zažaliliti ali neću da čekam da se naši smiluju da nabave 3800x. 2700x ide na doboš posle toga.

Šta će ti uopšte 3800X, praktično nema razlike u odnosu na 3700X, još kad pogledaš razliku u ceni...mrtav procesor.
 
Šta će ti uopšte 3800X, praktično nema razlike u odnosu na 3700X, još kad pogledaš razliku u ceni...mrtav procesor.
Znam, zato sam i odustao od 3800x. Više sam očekivao, možda će i biti bolje ali.....
 
jesu to malo skocile cene za r5 2600 i r7 1700?
 
hvala, pogledacu test. ako je takva situacija onda da se ne smaram za mali dobitak. nije ni do toga sto bih ovaj prodao za 100e i doplatio jos toliko za 3600 nego ako je razlika u fps mala onda dzabe cimanje.

Nas dvojica imamo skoro iste mašine, jedino nam se monitori ozbiljno razlikuju. Meni se čini da je greška gledati MAX FPS u testovima. MIN FPS je ono što ljudsko oko mnogo lakše primeti, a tu 3600 zakiva. Što se cene tiče oktobar je oduvek bio optimalan za kupovinu ;)

P.S. Mada je istina da u 1440p razlika nije vredna prevelikog ulaganja...
 
Poslednja izmena:
Ukoliko je pogresna kategorija neka je moderatori prebace.
U sustini tice se i AMD-a i Intela.
Konacno da neko otvoreno kaze sta se desava kada neko od poznatih kritikuje crvene,plave ili zelene.
Sta se desava kada odradite delid procesora,kazete nesto protiv 9900K ili Ryzena,Epyc ili TR-a i svega ostalog.
U videu objasnjava i zasto je morao da sklanja video sa YT-a.
der8auer AMD vs. Intel - We need to talk!

https://www.youtube.com/watch?v=x03FyPQ3a3E
 
U suštini tiče se isključivo AMD-a jer je njegov marketing tim kontaktirao der8auer-a, oko "lošeg prikaza novih Ryzena" (Relevantan post za priču o frekvencijama)

Der8auer je pokazao slabosti mnogih komponenti ne samo AMD-a, ali eto napadoše čoveka ni krivog ni dužnog.
 
AMD good, Intel/NVidia bad!

Nigde po netu ni reči o AMD-ovom lažnom marketingu što se tiče boost klokova, heh. I ne dao ti Bog da kažeš nešto loše o AMD-u...
 
Zato sam odustao o hype train prici u ovoj temi. Jednistavno fanbojevi vide samo ono sto zele da vide. Ruku na srce, za zadnji proizvod, iz kategorije CPU i nisu mnogo slagali koliko umeju.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Drugari, posto sam trenutno u USA, svrbi me džep za ryzen 3700x ozbiljno. Trenutno sam na i5 6600k na 4.6ghz, leti stvarno nemam primedbe, ali reko dok sam ovde da pazarim sebi jeftinije nešto.

Ima li smisla da uzimam 3700x (ili čak 3600/3800), ili čekati da intelu padnu cene? Ili pak terati ovaj skylake još god, dve..
 
Poslednja izmena:
@pwl
Zasto bi menjao procesor na koji nemas primedbe i ocigledno moze da te posluzi jos bar godinu-dve? Cisto bacanje para. Za godinu-dve ce se pojaviti bolji procesori od ovih sada, a ovim ce da se sroza cena. Stvarno mislim da je iracionalno da sada trosis na novac na nesto sto ti zapravo i ne treba.

Odlicno si opsisao svoju situaciju: svrbi te dzep. Iskontrolisi se! :d
 
@pwl
Zasto bi menjao procesor na koji nemas primedbe i ocigledno moze da te posluzi jos bar godinu-dve? Cisto bacanje para. Za godinu-dve ce se pojaviti bolji procesori od ovih sada, a ovim ce da se sroza cena. Stvarno mislim da je iracionalno da sada trosis na novac na nesto sto ti zapravo i ne treba.

Odlicno si opsisao svoju situaciju: svrbi te dzep. Iskontrolisi se! :d

Slažem se. Pogotovo što još uvek ima zezancija sa BIOS-ima i slično, još nisu izašle B550 ploče...strpi se i teraj to šta imaš, ako već radi lepo.
 
@djalf
Pa covek ima dobar procesor koji po njegovim recima "leti". Zasto da kupuje bilo sta sada?
 
Nazad
Vrh Dno