Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

3900X na 4.4GHz mora na ozbiljnom hladjenju, verovatno na vodi samo. Sve preko 1.3v kada sam puštao, odmah ide preko 90 stepeni, ne može jednostavno. Voda bi mogla da ga zaustavi tu, ali malo koji vazdušni.
 
Onaj bucule za naočarima što je provalio da Windows kernel nije optimizovan ili šta već za ryzen, vozio je 3700x ST na 4.6ghz.
Znači da može, samo treba da srede govnariju koju su biosom zasrali.
Biće ovo još koji % gore što se tiče igara i multi testova.
Taman dok ja dođem na red za kupovinu, mnoge stvari će da ispeglaju, makar da mi olakšaju oko izbora ploče.
I da ne zaboravim, PCI-E 4.0 SSD-ovi rade kao ludi na x470, skoro da nema razlike između 3.0 i 4.0

@gulfi
Nema ništa dok ručno ne podesiš sve, tek je onda to prava optimala.
Peglanje BIOS-a jašta, eveo tek sada. na poslednjem BIOS-u, mi na auto PBO2 pogađa 4.35 na do 4 jezgra a bar 4.25 na sva 8 kada se lepo optereti i sve to na do 1.416v i manje od 70c.
Samo mi nešto nije jasno, gde je taj 3800x, nešto se malo spominje ? Da se možda nisu predomislili ?
A tek ovi naši nazovi trgovci !!! Kolko im treba da se snađu ?
 
Poslednja izmena:
@gulfi
Sta si ti koristio pri testiranju?
Verovatno ti si samo testirao prime, geek, cine itd. Igre tebe ne interesuju.
Mora da je pri normalnom radu ispod 80c sa boljim hladjenjem.


@mike
Nema ni 3600x testa nigde.
 
Poslednja izmena:
Cooler Master MasterAir MA620P TUF Gaming Edition kuler. Na mojoj vodi bi to radilo na 4400 sigurno. :)
 
Ma idi,vidim da su temperature sa corsair aio 65c na 1.4v.
Taj cm je teško mjau.
Te restrikcije prilikom testiranja su smešne. Najbolje da su poslali tx3 ili tx4, mjau od 20e. Jesu skrti, nema šta.
 
Ma ja to gledam, ako ohladiš sa takvim kulerima, nema problema. Šta vredi meni sa custom loop-om da testiram kada mali procenat ljudi ima to. Procesori se ne greju, to je dobra stvar.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
D15 to hladi opušteno, i bilo koji malo ozbiljniji 240mm AIO.
Odavno se zna koji je najbolji air hladnjak, i koji su najbolji AIO.
Hladiti OC CPU sa nečim ispod toga je glupost. Daš 500$ za CPU, hoćeš da ga hladiš za mjau od 40-50$. Mora 100$ da se da, ako ne i više.
Meni je d15 vrhunski. Imao sam d14, sada imam phanteks tcp14, ne mogu da se porede. Noctua je noctua.
 
Ništa, moraćemo peltier. :D
 
Meni se Noctua ne svidja, imao D14 i nikad više. Mmogo je glomazan. Megahalems je meni legenda kuler. Ali voda je voda.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Meni se Noctua ne svidja, imao D14 i nikad više. Mmogo je glomazan. Megahalems je meni legenda kuler. Ali voda je voda.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Meni nebitno, bitno da hladi. Nisam ja kao ti da menjam i testiram svakih mesec dana. Voda jeste voda, slazem se, ali prevelika investicija za mene.
 
Pitanje cime je hladio, ali ocigledno je da moze, pritom 1.375v je ok.

To na D15 ili na nekom AIO moze da cepa 4.4 lagano.


@borgof
Imas li jos info o konfi, ili samo taj screen?

CPU 3900x

MB: Crosshair VIII Hero wifi

Memory: 16gb 3200mhz c16 (getting my 32gb kit tomorrow)

Cooler: Thermaltake AIO RGB 360

Stable OC 4.4ghz and 4450 at 1.328v, 4500 at 1.36 (temps high so didn't test it too long)

@Mile @Dominator

I ja kontam da ubodem 3700X u moju B350 tamo na jesen/zimu kada se stabilizuje cena. Zapravo kontam da ću gurati ovu platformu dok se ne pojavi DDR5 (ili dok god ploča izdrži :d )
 
Pa da, mada sumnjam da bi ga spalio, verovatno bi se samo ugasio, no to je dokaz toga da je u pitanju samo silicon lottery, kao što su mnogi i naglasili, te da manual OC a i PBO domet zavise od kvaliteta čipa.
 
Anarki, malo lepsi recnik ako moze...

TuturuTu on rmn7
 
Anarki, malo lepsi recnik ako moze...

TuturuTu on rmn7

Wow Duke, da sam flejmovao nekoga kao Nidzu onda, totalno bih razumeo upozorenje, kao što sam razumeo ondašnji ban, iako je druga strana prošla nekažnjeno.
Ubuduće ću koristiti "mjau" za svaku reč koja iole liči na uvredu, pošto vidim da si se baš nakačio.
 
Nema veze sa uvredama vec opstom kulturom izrazavanja, nismo u kafani.
Par puta progledano kroz prste zbog zanosa, ok, ali ako mogu ostali normalno da pisu, mozes i ti.

TuturuTu on rmn7
 
Uzeo sam RTX 2060 pre par meseci, sad planiram u skorije vreme upgrade sa prastare i7 2600k na Ryzen 3600.
Ima li smisla doplatiti ~50e za 3600x?
Uz to planiram i MSI Tomahawk B450, Trident Z Neo (izlazi kroz par nedelja za ryzen 3000).
Ima li bojih komponenti od ovih, gledano sa strane ulozeno-dobijeno?
 
DObro ti je to, kvalitetno + mozes flesnuti bios bez sklapanja masine na toj ploci.
 
@Imotep95

Nema smisla ici na 3600X, veci klok mozes postici sa dva klika u biosu, mada mislim da je boost klok kad PBO radi isti/slican za oba.

Sto se cene/performansi tice, naravno da ima, G.Skill Aegis 2x8GB CL16 3000MHz je 67e :)
 
Ne vredi X uzimati pored obične verzije bez X.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Malo šale [emoji38]
162d37274237f017df241af4253da21d.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
3600 sweet spot, 4000 po meri meni. :)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno