Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

"War Thunder - tank benchmark cpu intensive with everything maxed out 95 min 110avg 6333points (much better than my 2700x at 4.2 with 3533 cl14 ram)

Battlefield 5 - did not get actual numers yet ...but i can say that even with the low ram speed(2133) it is faster than my 2700x at 4.2 with 3533 cl14 ram"

Od onog lika sa Reddita. Ako je tacno, deluje dosta obecavajuce, 6/12 sa 2133MHz ramom na istom kloku daje osetno bolji rezultat nego 8/16 sa 3533MHz ramom.

Pa valjda vam je jasno da 10-15% bolji ipc i mpc daje bolje rezultate nego nesto veci takt memorije, cak i ako ryzen voli brzu memoriju. Dva dodatna jezgra ne znace nista ako ih aplikacije ne koriste.

Strpite se do sutra, saznacete sve sto vas zanima :D ali ne sumnjam da ce se moje prognoze ispostaviti tacne ;)
 
Da, sutra počinje za sat i petnaest minuta, ali završava za 25 sati i petnaestak minuta, tako da je pitanje koje sutra je sutra? :D

NDA ističe sutra u 15:00, masa testova će se pojaviti tačno na vreme. :)
 
@fingon
Šta bi tvoja prognoza?
 
Pa valjda vam je jasno da 10-15% bolji ipc i mpc daje bolje rezultate nego nesto veci takt memorije, cak i ako ryzen voli brzu memoriju. Dva dodatna jezgra ne znace nista ako ih aplikacije ne koriste.

Strpite se do sutra, saznacete sve sto vas zanima :D ali ne sumnjam da ce se moje prognoze ispostaviti tacne ;)
Nesto veci takt memorije je ogroman understatement za 66% brzu memoriju na platformi na kojoj inter-procesorska komunikacija zavisi direktno od brzine memorije.

Dva jezgra kod Ryzena umeju da znace jer se onda load moze rasporediti na 4 jezgara, tako da se eliminise IF bottleneck, ali su takt i IPC mama, naravno, kao sto je to druga generacija pokazala :)

Sve u svemu, za sada deluje odlicno, zna li neko kad istice NDA?
 
Poslednja izmena:
U 15h, tako reče Accuphase.
 
Nesto veci takt memorije je ogroman understatement za 66% brzu memoriju na platformi na kojoj inter-procesorska komunikacija zavisi direktno od brzine memorije.

Dva jezgra kod Ryzena umeju da znace jer se onda load moze rasporediti na 4 jezgara, tako da se eliminise IF bottleneck, ali su takt i IPC mama, naravno, kao sto je to druga generacija pokazala :)

Sve u svemu, za sada deluje odlicno, zna li neko kad istice NDA?

Cenim da je 5% veci IPC bolji nego 50+% memorije,za vecinu primena.

Load se moze rasporediti ako je aplikacija tako napisana, a ogromna vecina nije.
 
Zavisi, mnogo je varijabli, kod ranijih je bilo tako da su oba bila znacajna, odnos ne moze biti 10:1 IPC i brzina memorije, barem ne kad je memorija na 2133 sto je dokazano da bottleneckuje na bilo kojoj platformi.

Sto se tice loada i rasporedjivanja, novi chipset drajver+windows update resavaju rasporedjivanje loada na jednom CCX-u, ako ima "slobodnih" jezgara. Sad, da li su i ta verzija windowsa i chipset drajver pusteni, nisam siguran. Scheduler je taj koji je zaduzen za raspodelu niti po jezgrima.

The improvements are intended to have a special effect on tasks that use only a few cores. The threads would now switch back and forth between the individual CCXs less.
 
Poslednja izmena:
U igrama je razlika i preko 10% između 2133 i 3000, isto važi i za Intel, tako da brzina i lat memorije znači.
https://youtu.be/0WCVxn6olUc
Nije da je ovaj poznat i pouzdan, ali ne može mnogo da omaši.
 
Pa koji bi bilde koristio 2133 ram kad ryzen fabricki podrzavaju vise,a cak i da nekim bezveznim slucajem imas ram na 2133 1.2v, 90% njih bez problema radi na 2666 1.35v. To jedino kao pokazna vezba izbacivati rezove na 2133, u praksi je to totalno nebitno.

Sa 2666 na 3600 koliko je neki objektivni maksimum za ryzen 2 (manje za ryzen 1, oko 3200 ako se ne varam), je manje od 3-5% razlike u 99.99% stvari.
 
Poslednja izmena:
U 15h ističe NDA.

Ide ram lepo na novoj platformi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U 15h ističe NDA.

Ide ram lepo na novoj platformi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

U 15:00:01 očekujemo link ka testu.

Udaraš čežnju je li???? Ide lepo, ali ne mogu da vam kažem koliko je to lepo. Udalji se od teme do 15h. xD
 
Hahaha, kao Intelovac ako kažem da ide dobro, zaključite sami. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hahaha, kao Intelovac ako kažem da ide dobro, zaključite sami. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Znamo mi da je dobro, samo ne tačno koliko, za razliku od tebe.
Umesto da gubiš vreme na čitanje ove teme, baci testove sa narodnom memorijom i sa x470, i to nas zanima.
 
Ja sam i dalje zbunjen [emoji1787][emoji1787][emoji1787], dakle za Lightroom, photoshop, premier pro, after effects mi treba dobar CPU, brz, 2700x ili 3600? Da klokujem neću treba da radi kao mazga 5-15h dnevno sem vikendima tad sme da odmara.

Poslednje ne treba mi za igrice ...te bolesti sam se izlečio :D

Logika mi govori 2700x zbog jezgara sa druge strane single core mi isto znači dosta za slike + adobe programi sumnjam da će koristiti sva jezgra [emoji28]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znamo mi da je dobro, samo ne tačno koliko, za razliku od tebe.
Umesto da gubiš vreme na čitanje ove teme, baci testove sa narodnom memorijom i sa x470, i to nas zanima.
Nemam narodnu memoriju, samo dobru B-die. Terao sam je na x370 na 3800 na solidno niskim latencama. Ali ja imam m*d* da joj dam napon koji joj treba, što većina nema, to je druga stvar.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koji sad pa IMC problem baš sa 2700x ?
Pogledajte prilog 271866

Vidis tu gde ti pise latencija na kraju , i sa tipa 6600-6700k bi imao 44ms. Zato se i uteze memorija,kako bi dosao barem na cifru od 60ms, al za to ti treba 3466 14-14-14-34. Sa njom ryzen radi najbolje.

Drugo, ne znam sta si imao ranije , sa cega si presao, da li i koliko igras igre , i koliki si uopste entuzijasta. Za prosecnog korisnika, moja prica nema svrhu , i ima da peva i sa 1600x a ne 2700x.
 
Sto se tice memorije za ryzen , najbolja i najjeftinija opcija, Hyperx Predator na 3333mhz, 2 x 8gb 12400 dinara u domacim radnjama. samsung b die sposoban za 3200mhz 14-16-16-36 lagano.
 

Prilozi

  • cachemem.png
    cachemem.png
    92.1 KB · Pregleda: 122
Poslednja izmena:
Gulftown ide clanak ili YT? Bicu na plazi u to vreme a imam Wifi :banana::cigar:
Nadams e da ti je telefon waterproof :wave:

Jedna naša prodavnica kaže 25.490RSD za 3600 pa nemoj da potrošiš sve pare na grkinje, metaxu i Uzo :)
 
Poslednja izmena:
@milunka
Ja mora da sam ćorav, pošto lat sa tvog screen-a i mike-ovog je bezmalo ista.
Čak on ima bolji lat od tebe na l3, i to mnogo.

@sava
Mislim da je 2700x bolji izbor za tebe na duže staze. Nije tebi single core perf presuđujući, nego multi.

@mike
216e he odlična cena. Na boljim modelima očekujem dranje.
 
Poslednja izmena:
@CountMike - Nije na spanskom nego na portugalskom aman... :smash:
 
Nazad
Vrh Dno