Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

ne uzimas nikako 2700x zbog problema sa memorijskim kontrolerom. Samo gledas novu 3000 seriju, i moj ti je savet samo sa X, jer oni sigurno rade na deklarisanom taktu.
 
ne uzimas nikako 2700x zbog problema sa memorijskim kontrolerom. Samo gledas novu 3000 seriju, i moj ti je savet samo sa X, jer oni sigurno rade na deklarisanom taktu.
Koji sad pa IMC problem baš sa 2700x ?
AIDA64-3600-C16.JPG
 
Ploča sa AMD testa je bolje klokovala i trenirala memoriju nego jedna Z390 ploča. Mora da ne valja nešto. :D Govorim o uporednom testu sa istim ramom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kakvih gluposti se čovek može nagledati ovde na forumu, ovo je žalosno.

@gulfi
Kada po našem vremenu izbacuješ testove sutra?
 
Ne znam tačno kada ističe NDA. Odmah nakon toga.
 
Moj prvi susret za boljim Ryzenom, 2700x, pre 5-6 meseci. X470 TUF, HyperX kit na 3333mhz, odmah je radio na 3000, mala podešavanja bez korišćenja R calc(zaboravio da postoji, pošto sam bio totalno nezainteresovan zadnjih nekoliko godina), I šljaka na 3200. Iskreno, nisam se udubio niti testirao, ali mašina radi danas danji bez ikakvih problema.


@gulfi
Patriot Viper Steel 4400c19 B-die, cena sitnica 170e. To mi je favorit trenutno. Ako si u mogućnosti da probaš, javi utiske.
 
Pa ne mogu ja da probam šta mi neko pošalje ovde. :D Od B-die imam Galax HOF par komada i dva G.Skill dobra.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Majku mu, novi procesori došli, zašto ne bih i x570. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima Gulf sve, udara nam ceznju ovde :D Sta je NDA, no disclosure nesto? Kako ne znas kad, ne staj nam na muku, da podesimo alarme, da jurim net, malopre u hotelu ne radi, da vidim dal da jurim ka Best Girosu ili ka Ice Factory (tamo imam sifre, Paralia) :D
Salim se naravno :p
 
Pre isteka NDA ne sme da se objavljuju rezultati i recenzije. Još jedan dan i znaće se najzad. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
https://www.reddit.com/r/Amd/commen..._source=amp&utm_medium=top_post&utm_content=1

Ladno liku prodali 3600 pre 07.07.
NDA me nikada nije nervirao, do pojave leakova za 3000. Više me interesuje r3000 nego posao zadnjih nekoliko sedmica.


@gulfi
Naravno na x570, ali i 470 treba, čisto radi poređenja.
Max oc dometi ne bi trebalo da se razlikuju više od 100mhz, ako je uopšte razlika.
Mene memorija interesuje mnogo više, komparacija 3200vs3600vs4000vs4000+
 
Poslednja izmena:
OC domet je ograničen procesorom, jer svi Ryzeni imaju wall kao što je i do sada bilo, zavisi od primerka, tako da mu napon ne znači mnogo.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nikako da se izlaneš, ma nema šanse.

Na ovo možda možeš da odgovoriš pre NDA. Ima li prostora za OC preko max boost clock-a? Nebitno koliko, pošto svi ionako idu sva jezgraax boost, makar većina što sam video po leakovima.
 
Pustite coveka na miru, sutra ce sve detaljno objaviti...

TuturuTu on rmn7
 
https://www.reddit.com/r/Amd/commen..._source=amp&utm_medium=top_post&utm_content=1

Ladno liku prodali 3600 pre 07.07.
NDA me nikada nije nervirao, do pojave leakova za 3000. Više me interesuje r3000 nego posao zadnjih nekoliko sedmica.


@gulfi
Naravno na x570, ali i 470 treba, čisto radi poređenja.
Max oc dometi ne bi trebalo da se razlikuju više od 100mhz, ako je uopšte razlika.
Mene memorija interesuje mnogo više, komparacija 3200vs3600vs4000vs4000+
Rumuni, kod nas nijedna radnja ni da bekne. Nema niko ni jedan listing.
 
Pustite coveka na miru, sutra ce sve detaljno objaviti...

TuturuTu on rmn7

Nemoj da si party pooper. Nema flejma, trola niti bilo čega.
Gulfi nije obavezan da odgovori ni na jedno pitanje, i svako zadržavanje informacija je razumljivo, što ne znači da mi treba da izgubimo interes.
Već je mnogo podelio sa nama, iako to ne izgleda tako.
 
lNqmwkn.jpg
 
Može to bolje sa boljom memorijom.
Iako Gulfi nije potvrdio, čini mi se da je OC baš limitiran.
100-150mhz je neki max preko boost clock-a, što je ok ako se pogledaju stock performanse, koje ubijaju po meni.
 
Irci uranili.

Posle kukajte kako je kod nas skupo. :)
52760aa9726dd4bc7c8ce1264ba91836.jpg


Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
Deru kožu sa leđa. Nije mi jasno kako nisu riknuli. Bolje da kupiš sve posebno sam, platiš 100e da ti neko to lepo sastavi, nego da te oderu 30%.
 
Cinebench nema benefita od rama, tako da ništa epohalno ne bi bolje bilo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
"War Thunder - tank benchmark cpu intensive with everything maxed out 95 min 110avg 6333points (much better than my 2700x at 4.2 with 3533 cl14 ram)

Battlefield 5 - did not get actual numers yet ...but i can say that even with the low ram speed(2133) it is faster than my 2700x at 4.2 with 3533 cl14 ram"

Od onog lika sa Reddita. Ako je tacno, deluje dosta obecavajuce, 6/12 sa 2133MHz ramom na istom kloku daje osetno bolji rezultat nego 8/16 sa 3533MHz ramom.
 
Cinebench nema benefita od rama, tako da ništa epohalno ne bi bolje bilo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ima nešto malo ali kod mene je single 176 sa memorijom 3600, 174 sa 3000mada nije baš na clean boot windows, ima stvari u pozadini. U svakom slučaju ima poboljšanja.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno sta bre testiraju sa memarom na 2133, kada je opšte poznato da ryzen blista tek na 3000 i manjim lat.
Koga zabole za 2133 memaru, kada je skoro niko nema. Samo rezultati sa 3000+ treba da se gledaju.

@Gulfi
9900k mašina za poređenje?
 
Poslednja izmena:
Biosi ih ogranicavaju, amd naredio proizvodjacima da ne puste normalne biose u javnost do sutra :)
 
To možda za x570, dok sam viđao x470 rezove gde radi memara preko 3000 laganeze.
 
Nazad
Vrh Dno