Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Ja ne pamtim da mi je ijedan procesor degradirao. Godinama sam 2500k držao na 1.48v za svaki dan, ne verujem da ga je iko držao na toliko i radio je dok ga nisam prodao isto kao i prvog dana. Neće procesor tako lako da degradira.
Kao ni RAM. Kada čujem ljude da se plaše da dignu napon na DDR4 koji trpi napone oko 1.8-2v, pošto na tim naponima testiramo drug i ja memorije za extreme OC. 1.45v za DDR4 je smešno i lagano sme za svaki dan da se drži.
 
To i ja kažem iz mog iskustva, uspeo sam neke da spalim ali ne da degradiraju. Toplota može da učini veće zlo ali ni to neće da ga naročito i primetljivo degradira.
 
Poslednja izmena:
Okvirno, o kolikim dobicima pričamo?
Red veličina mislim. 10%, 30%...?

Ovo drugo je, barem za mene, neka okvirna granica da pomislim “OK, vredi se pozabaviti”.

Dok za <10 % mislim da nije vredno truda i pomena (nekom sigurno jeste).
 
Ako misliš na OC, to je promenjljivo. Negde kada je na granici onda i mali OC može da pomogne da se preskoči jaz. u drugim slučajevima može i da ne pomogne ništa.
 
ntxnk74t8b831.png
 
Hmm, seems legit :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
http://diy.zol.com.cn/720/7208325.html

Prilikom testiranja RAM-a HOF 16GB DDR4 4000, autor review-a je koristio 3900X za test, pa je kasnije pokušao da sakrije neke informacije, ali šteta je već načinjena. U međuvremenu je neko uspeo da vidi i sačuva slike:

1-jpg.8029


ChMlWl0dkqiIBs3wAAIVRP5Yp_wAALhwgKNNpoAAhVc715.jpg
2-jpg.8030


ChMlWl0dkqiIFcUQAAIMKIvPKukAALhwgKJJkMAAgxA213.jpg
3-jpg.8028


ChMlWV0dkqiITreVAAIBcCtKYxAAALhwgKLNRIAAgGI929.jpg

Samo prva slika je 1:1, ostale su u 2:1 modu.

Ostatak slika su na ZOL linku, ako je ikome razumljivo. (pored testa kompresije)
 
Poslednja izmena:
Nešto mu loši rezultati u Aida64. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima i drugih (WinRAR), malo sam izmenio post. :)
 
Poslednja izmena:
I rar je mogao bolje haha.

Ne mogu da gledam kineski, smara me. Probsću sutra šta kaže moj Galax ili G.Skill, krajnji dometi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U svakom slučaju, računica je:

2700X ima oko 14000.

3900X je +50% jezgra, oko +10% IPC, oko +10% takt, otprilike najgrublja procena, ako se tako može nazvati.
 
3700X je bolji od 2700X tu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Verujem da je malo bolji tu (zbog većeg IPC-a, jelte), jer generalno gledano, mislim da je AMD baš želeo da 3700X "pretvori" u 2700X, ali u takozvanom TDP 65W pakovanju.
 
Poslednja izmena:
Probaće se single core 3700X vs 9700K, može da bude zanimljivo.
 
user-friendly OC-ovani, nadam se?
 
Na istom taktu, naravno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
mene kopka 3600 vs 2700 , 2700 sad ima za 200e dok 3600 ce biti kod nas verovatno 200 i nesto
 
ExuYYof.png


cZWuVhX.png
 
Cene sa nemačke stranice alternate.de (nisu direktno vidljive, ali može kada se uđe u pc konfigurator)
 

Prilozi

  • ryzen alternate.jpg
    ryzen alternate.jpg
    285.3 KB · Pregleda: 213
Ako madjarovski budu prodavali po ovim cenama, biće vrh. Mada, ja već našao kombinaciju za 3900x da mi u septembru donese ortak iz Amerike, taman da dobro odlučim koju ploču da uzmem, jer mi je to najveći problem.
 
@anarki1302, asrock taichi x470 i nema problema. Vrm je dovoljno jak i za 3950x. X570 jedino ako pare nisu problem i bas mora pcie4.
 
I šta je sad bolje uzimati 3600X ili 2700X kad su im cene već tu negde ? ( treba mi za LR/PS/Premier )

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Znaćeš za 31 sat.
 
To nije Zen 2 vec Zen+
 
I šta je sad bolje uzimati 3600X ili 2700X kad su im cene već tu negde ? ( treba mi za LR/PS/Premier )

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Najverovatnije zavisi za sta ti treba. Ako je pretezno za gaming, verujem da je 3600X bolje resenje, posto ne verujem da ce igre u nekoj doglednoj buducnosti imati veliki benefit od 2 dodatna jezgra, tj. 4 dodatna threada. Mada, treba imati u vidu da ce CPU sledece generacije konzola biti baziran na 8C/16T Zen2 procesoru. Mozda ce to podstaknuti developere da koriste jos dodatnih threadova.
S druge strana ako je za neki ozbiljniji rad koji moze svako raspolozivo jezgro da iskoristi, onda bolje 2700X posto ne verujem da bolji IPC 3600X procesora moze nadomestiti jezgra i threadove.
 
Nazad
Vrh Dno