Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

CES je za 7 dana. Do tada ne prati i ne čitaj ništa, jer će sve biti razjašnjeno vrlo brzo.
 
Slike:

JICYChc.jpg


8JRa5J3.jpg


h8ASVjP.jpg


5Yhhnhj.jpg


kZCrAtu.jpg


DyU83th.jpg
 
Poslednja izmena:
Iskreno sam malo sumnjicav da ce performanse biti ovakve pogotovo za ovaj 12 i 16 core. TR2 je izasao pre 6 meseci a ovi procesori bi u potpunosti obezvredeli 2920x i 2950x sa nizom cenom, poprilicno brzim taktom a i jeftinijim plocama. Iskreno voleo bi da je tako ali sumnjam...
 
Ako ovo nije laz, 3700X ce biti moj :D
 
Za gejmere koji uzivaju igrati portove milina. :D
Ja takodje nisanim taj 3700x samo ukoliko ispostuju cenovnu politiku.
Vreme je da radim upgrade sa Nehalema, nema smisla vise ;)
 
Izgleda konačno dobar AMD za igre.
Još da nešto novo, konačno izbace što se tiče grafičkih, da se cene opet unormale.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Dobar je AMD za igre od kako je Ryzen izasao :)
 
@Space Beer

Slazem se sa tobom ali isto tako znam puno ljudi koji imaju TR i njima je 64gb rama puna kapa imam i ja 2 masine 1920x i 1950x i meni je 64gb rama sasvim dovoljno za sada. Ja cu prvi uzeti novi Ryzen ako ovo zaista bude kako pisu jer meni prvom znaci sto veci broj jezgara i sto visi radni takt za radnu stanicu i posao koji radim.
Smatram da su ovi rezultati i dalje nerealni pogotovo 12core na 5ghz i 16 na 4.8 ghz. Ako bude tako morace da izbace nove ploce za x570 sa zverskim vrm-om kako se to ne bi istopilo mada opet to jeste 7nm who knows... :)
 
@Space Beer

Slazem se sa tobom ali isto tako znam puno ljudi koji imaju TR i njima je 64gb rama puna kapa imam i ja 2 masine 1920x i 1950x i meni je 64gb rama sasvim dovoljno za sada. Ja cu prvi uzeti novi Ryzen ako ovo zaista bude kako pisu jer meni prvom znaci sto veci broj jezgara i sto visi radni takt za radnu stanicu i posao koji radim.
Smatram da su ovi rezultati i dalje nerealni pogotovo 12core na 5ghz i 16 na 4.8 ghz. Ako bude tako morace da izbace nove ploce za x570 sa zverskim vrm-om kako se to ne bi istopilo mada opet to jeste 7nm who knows... :)

Ma kako da radi 12 core na 5.0GHz. Intel to ne moze sa 8 jezgra.
To je daj boze boost 1 jezgra, daj boze u najboljim uslovima. 12 jezgra ma ni 4.5GHz.
12 jezgra na 4.5GHz, pa to bi unistilo Intel, da ne govorim o 16 na 4.7GHz.

Sada je dobro gledati ko ce da zgrabi prvi DDR5.
Intel vise nije sam, ne moze da odlaze tako kako bi odlagao pre par godina.
Cim postane dostupno trka ce poceti.
 
Poslednja izmena:
Ne znam tacno sta je moguce u okviru 7nm procesa ali i dalje mislim da 12 ili 16c nece moci na vise od 4.5ghz vjerujem da ce to biti neka realnost. Boost jednog jezgra mozda je moguce, ali realno to ce znaciti samo za singl core aplikacije i po koji test da se pokaze ciji je veci, vjerovatno je tu onaj IPC od 10-15% koliko su i obecali i sa 4.5ghz za sva jezgra to bi bio respektabilan rezultat naravno na kraju ce sve odluciti cijena.

5ghz za 12/24 ili 16/32t mislim da je jos samo pusta zelja, vidicemo kakav ce intel imati odgovor na ovo, oni ce vjerovatno opet prvi izbaciti takvu zvijer na 5ghz.
 
Mega/giga herci su jedino što je nedostajalo Ryzen-u, sve ostalo je bonus.
 
Navodno Gigabyte objavio pa sklonio:


Dv72IZFWsAw-W7R.jpg:large
 
Koliko naprednih članova koji jedu sendviče na ovoj temi...
*sam633* da kataloške slike tih procesora, a drugovi članovi jedu sendviče.
 
^Ima i drugih izvora koji svi govore isto, ukljucujuci i listing na Gigabyte sajtu. Cim toliko clanova ne veruje u leakove pokazuje koliki pogodak u centar ce biti Zen 2 ako se obistine procurele informacije.
 
Mislim da se osobe u Intel taboru osećaju ugroženo pa shilluju. :)
 
ja sam intel tabor ali ako se ovaj 3700 pojavi ovako kako ga najavljauju instant menjam tabor :D
 
Meni nešto ne štima. Čini mi se da je previše rano za 7nm za mase. Mada ko izbace prvo R7 i R9, a R5 za 2-3 meseca, onda i nekako. Dalje, klokovi su dosta visoki. Mada verujem da su unapredili arhitekturu po tom pitanju, koja je ograničavala Zen1. I na kraju segmentacija. Kome treba više od 8 jezgara u desktop računaru? Znam da će se frilenseri obradovati, ali za njih je to samo mašina, tj. platili bi i HEDT ako treba. S druge strane, intel je počeo da nudi 8c/16t za narod :)d), pa onda bi i trebalo poboljšati ponudu. Tipujem na neke loše sitacije gde će latencija biti velika i da će im to biti slaba tačka. Mada meni ne smeta.

Kao što rekoh, ako se glasine pokažu tačnim (npr. za Ryzen 1000 jesu), biće teško zadržati se "samo" na 6c/12t prilikom upgrade-a, čak i ako košta 100-120€. Al' ajde, ispružiću se za 3300X :d
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-9-3800x-matisse-listed-with-16-cores-and-125w-tdp

Inače, novi R5, R7 i R9 mogu biti dobar izbor za ljude kojima treba više jezgara, a bezbednost im je na prvom mestu, tj. kada SMT (HT) mora da se gasi
 
Poslednja izmena:
14nm GloFo na 12nm GloFo je doneo povecanje od 300-350MHz u maksimalnom kloku. 3300(X) ce biti najbolja kupovina, nek kosta i 150e.

12nm GloFo na 7nm TSMC moze doneti samo isto ili vece povecanje :)
 
Ma da. Ionako su to single-core boost i/ili XFR klokovi. Za Zen1 ograničenje nije (bio) proces, već arhitektura. Ako sad nude 6c/12t za 150€, naredna generacija mora biti bar malo jeftinija
 
Naravno, ali se ti ST boost klokovi prevode u all-core maksimum sto se tice "standardnih" 6/12 i 8/16 procesora. Pretpostavljam i za 12/24 i 16/32, ali ce za to trebati besan kuler i besan VRM :D

Mozda ne u MHz, ali ako je boost klok 4.8GHz ne ocekujem all-core OC ispod 4.6GHz sa npr. Scythe Mugen 5 Rev.B ili NH-D15 za 8/16, a nekim skromnijim kulerom za 6/12.
 
Poslednja izmena:
Jedva cekam ove procesore bice ovo stvarno odlicna stvar.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Bogami i mene vuce 3700x, ovaj zaokruzen clock na 5 mmm.. :D

Samo da Gpu odrade nesto svetu, pa Freesync monitor i pure red devil! :D
 
Kome treba više od 8 jezgara u desktop računaru? Znam da će se frilenseri obradovati, ali za njih je to samo mašina, tj. platili bi i HEDT ako treba.

Tačno tako, bolje bi bilo da imamo u ponudi 6Ghz+ modele, nego višejezgrane procesore koji se malo koriste u kućnim uslovima (uglavnom ih nabavaljaju firme pa se na cenu i ne gleda, već samo na učinak). 6Ghz vrednosti su moguće samo u ekstreman klok i ploče od 300+ Eura.

3700x sa predloženim frekvencijama bi pojeo sve što Intel ima da ponudi u ovoj godini (u najbolju ruku oni mogu izbaciti 10nm na jesen-zimu, to je skoro godinu dana procepa).5Ghz na stock vrednostima sa tolikim brojem jezgara i predloženom cenom, to bi bilo odlično, ali će potući i Ryzen 2 i 1, tj. niko ih više neće ni pogledati. Jedino ako KF serija baš iznenadi sa cenom u šta sumnjam.
 
Nazad
Vrh Dno