Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Sledeca generacija APU-a bi trebalo da dodje sa NAVI tehnologijom.
Znaci B450 Gaming Plus ima tu opciju za flashovanje?
Da:

Flash BIOS Button: Simply use a USB key to flash any BIOS within seconds, without installing a CPU, memory or graphics card.
 
1:1 i 2:1 mod: (RAM i IF)

011l.jpg


Cinebench rezultati:

008l.jpg
 
Manite se tih kanti, za ~200e mozete lepo uzeti polovan quad core plave boje.
 
Za mesec dana izlazi nesto sto ce to plavo da napravi u plavu kantu za 200e :)
 
1700 vrhunska kupovina.

8/16 za 135, pa to plavi nece ponuditi ni za 5 godina.
 
Malo sarkazma momci, niste valjda mislili da sam ozbiljan :D

Dobre cene za procesore, kome je potrebno sada, vrh kupovina. Ja cu sacekati R5 3600 za ~200e, ipak ce biti osetno bolji od 2600, a pogotovo od 1700 koji vredi uzeti jedino za VM/rendering i slicno, ionako je i 2600 bolji deal za standardno koriscenje. Bolji IPC, bolji IMC i bolji OC potencijal => bolji deal :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam se toliko naprzio na 3000, po ceo dan motam forum da vidim ima li sta novo, a da ne pricam o stranim sajtovima.

Ako budem uspeo da izboksujem kupovinu preko kumove firme zbog pdv-a(taman za razliku da uzmem bolju plocu ili vise od 16gb rama), idem na 3900x+x570 negde krajem avgusta, taman kada se vratim sa odmora.
 
Poslednja izmena:
Znaci i kod Madjara ima 2600 za 130e?
I ja poceo da bunarim, zamenio GTX 1050 za RX570 Aorus 4GB :D To ide inace kod klinca koji sad krece u skolu, blago njemu, ja sam u te godine imao ZX Spectrum od komsije na pozajmicu :p
 
Gde je tu opa ?
 
B550 ostaje na 3.0, tako da ništa od 4.0 bez x570.

@djalf
Uvek može skuplje.
Koliko vidim, premijum dizajn, RGB, pcie 4.0 su nešto što im daje za pravo da lupaju cene kao nenormalni, a može se bez svega toga, makar dok 4.0 ssd diskovi ne postanu standard.
R3000 će da ide kao alva, ali x570 neće, pa će cene dole za jedno 6 meseci.
Biće ploče koje su 300e oko 200.
 
A ovo vam ne smeta sto ce normalna ploca da bude skuplja od procesora?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
r3000 te ne limitira na x570, tako da mi ne smeta nimalo.
Ako hoces pcie 4.0, bozicnu jelku unutar, pljuni pare, ako neces, uvek je tu provereni x470 i b450.
 
Cekamo testove sa normalnim ramom, i svim chipsetovima.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Sta podrazumevas pod normalnim ramom???

3200 16gb je 135e
3600 16gb je 150e
4000 16gb od 170 na gore

Po meni 3600 je normalan ram, dok je 4000 visa srednja klasa.

A cene rama ce dole u sledecih 3-4 meseca.
 
4000+ b-die je najbolji ram koji ddr4 može da ponudi. Mene zanima da li ce moći da rade XMP ramovi koji su na 4500mhz po XMP-u. Taj napredak bi bio baš značajan.

Na Crosshairu sam uspeo da poteram B-die na 3800, ali pri niskim latencama 13-13-13. Mozda sam sa opuštenijim mogao i na 4000 mogao, ali to je limit ja mislim za AMD.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A ovo vam ne smeta sto ce normalna ploca da bude skuplja od procesora?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
A ovo ti ne smeta sto samo cekas nesto da bi dao negativan komentar?
 
4000+ b-die je najbolji ram koji ddr4 može da ponudi. Mene zanima da li ce moći da rade XMP ramovi koji su na 4500mhz po XMP-u. Taj napredak bi bio baš značajan.

Na Crosshairu sam uspeo da poteram B-die na 3800, ali pri niskim latencama 13-13-13. Mozda sam sa opuštenijim mogao i na 4000 mogao, ali to je limit ja mislim za AMD.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Nema vise b-die, zamenjen sa a-die. Tako da jedino stari lager moze da ima b-die, sve ovo novo ce da bude a-die.

3800 is odlican rezultat


@ivanbass1

Donekle je u pravu. Kada sam se prikljucio diskusiji o r3000, rekao sam da ce ploce da budu skupe kao otrov, a sa druge strane, potpuno razumem potez sa plocama.
Zasto? Jer niko ne tera da kupis x570 uz r3000, jer ce da radi i na starijim plocama bez ili sa malom razlikom. Kao sto je Gulf rekao, terao je na Cross-u 3800, tako da memorija nece biti problem, samo ce malo morati da se birka ukoliko se odlucis za x470, b450.

E sad, ono sto nidza ne razume je da bi intel ovakvu seriju procesora naplatio mnogo vise(makar 30% vise), ploce bi naravno morale najnoviji chipset, koji bi imao iste ove cene kao x570 ako ne i jace.
Svi procesori bez X oznake bi bili zakljucani, tako da...


Kada izadju testovi, neka ispadne da je intel opet bolji za gaming pri max kloku 10%, opet je to nista, i opet je AMD u prevelikoj prednosti.
Onaj ko kupi recimo 3600 i ode na varijantu rx580, tih 10% mu nece znaciti uopste, jer na 60fps lock ce svaka, ali svaka igra da radi. Onaj koji hoce 144fps lock, njemu tih mogucih 10% prednosti u korist intela nece znaciti ali nista, jer ce gpu morati da zavrsi stvari tu, a ne cpu.
Mnogo razlicitih scenarija postoji, a tih mogucih 10% je nista, i zato treba gledati da investicija bude korisna u buducnosti, i tu AMD jednostavno melje intel.

Treba da nam bude najbitnije da imamo izbor pri kupovini, a sa r3000 i snizenjem 2000 i 1000 serije, mozemo da biramo, ima za svakoga idealno resenje.
E sada opet, to neki ljudi ne mogu da razumeju, pa se hvataju za 5% kao da je 100%.


Onaj ko kupi recimo 3900x za igranje i strim na 240hz, ni 20% mu nista ne znaci bez strima, jer tesko da moze ijedna grafa da tera ultra sve nove naslove 240 lock, mozda neke, ali sve ultra bukvalno nema sanse.
E sada, prilikom strima taj isti 3900x ce da izbaci vise fps-a sa bilo kojom grafom nego recimo 9900k, i tu amd opet odnosi pobedu.
Intel nema segment gde moze da pobedi, jednostavno nemaju resenje.

https://www.youtube.com/watch?v=fq_84l6Cvl0

Ovaj video sve objasnjava, samo pogledajte fps pri 1080 ultra. Cak i kada prebacuje 144fps, nije to to. Mora to da ide konstant preko 200 da bi bilo fluidno, a rec je o karti od 700e i bez strima. Na 4k jedva 60 lock, i to ne u svih 10 igara.
Nvidia zamlacuje sa raytracing-om, a nemaju kartu za ultra 1080p 240fps lock.
Da moram da biram izmedju 144 lock low ili 60 ultra, u svakom slucaju bih izabrao 144 lock ili 240 lock, jer da moram da se vratim na ono seckanje od 60hz, bacio bih komp kroz prozor i vise nikada ne seo za njega.
Gejmeri, ultra na 60hz, cista zabluda.
Tako isto radi intel, zamlacuje sa 5ghz all core, a gpu kaska. A da postoji gpu koji melje 500fps-a ultra, 9900k bi bio usko grlo. Bio bi i 3900x, ali opet bi mnogo vise izbacivao nego intel.
 
Poslednja izmena:
Teško da će a-die ići tako nisko sa latencama. Mada ja sam testirao za bench programe, ne za 24/7. Za bench je najbolji b-die i verovatno će ostati. Galax izbacuje nove memorije na b-die čipovima. Bin 4500+

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Teško da će a-die ići tako nisko sa latencama. Mada ja sam testirao za bench programe, ne za 24/7. Za bench je najbolji b-die i verovatno će ostati. Galax izbacuje nove memorije na b-die čipovima. Bin 4500+

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ma idi, galax skuplji od royala.
 
Entuzijasti ne pitaju za cenu. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sreća pa su entuzijasti slepi, inače bi mogli sutra da zatvore fabriku.
Ružnije hladnjake nisam video odavno.

Mali off, naletoh na klip, suze su mi išle.
https://youtu.be/0vmQOO4WLI4
 
Nazad
Vrh Dno