Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Uspeh ljudi! :LOL: Hvala Lazni Kazanova na savetu i informaciji

Mada sve nelogicno i apsurdno,ali ipak mi nekako frekvenicja cpu-a stoji na 4,2Ghz na svim jezgrima....tj kada sam otisao u bios taj Global C state Control je vec bio disejblovan,ja ga ukljucio pa opet iskljucio....(i to je sve sto sam uradio u biosu...(?!)....i kad sam usao u win,core speed stoji fixno na 4,2 Ghz......sacuvaj Boze...

A inace,ova verzija biosa mi resila drugi problem,da se komp stalno ukljucuje iz drugog "paljenja",pa se ne bih vracao na starije

Jbt,stvarno luda ploca i ludi bios,ali ipak nekako mi je simpaticna.....mozda zato sto u nazivu ima rec tomahawk :)

Btw,nekao sam uspeo da obrisem i Dragon Centar,pa mozda je i to ustvari razlog sto je frekevncija sad fixna.....nemam pojma,ali vazno da sa radi kako mi odgovara.....vise vala nista ne pipam u tom biosu (a i nemam vise sta)
Nije to do bios-a, nego do Dragon centra. Instaliraj ga ponovo, opet ces imati iste probleme. Imao sam b450 Tomu, sada b550, ista prica.
 
Nemam Dragona, nemam problema.
Ne znam da li ima nekog proizvođačkog bloata da ne pravi probleme, koja god je komponenta u pitanju...
 
A da li neko ima iskustva sa MSI command centrom?......to je kao nesto drugacije od dragon centra

Mada,meni je taj dragon (a i command cenatr) bio zgodan zbog mystic lighta i zbog podesavanja brzine ventilatora po kucistu....
 
Ne znam, ne instaliram te zezancije...samo osnovno.
Brzine ventova podesi u samom BIOS-u ili preko externog programa kao što je Argus (plaća se nakon probnog perioda ali je dobar) ili Fan Control...
 
Mozda nije ovde mesto za to pitanje,ali da iskoristim priliku kad se vec pise o toj (legendarnoj) B450 MSI Tomahawk Max ploci,da li je neko stavio onu bas najnoviju verziju biosa 7C02v3A koja podrzava 5000 seriju proceosra?.....ako jeste,kako ste zadovoljni,da li sve radi OK (i ako imate 5000 i ako imate 3000 rajzen)?

Ranije su kolale glasine da ako se stavi taj bios,nema vise povratka na starije (ako zatreba)...ne znam da li je to tacno
 
Kod MSI Dragon center, kod Asus-a AiSuite....... sve te softverske aplikaicije prave probleme. BIOS je jedino mesto za izmene i nameštanja.
 
I onda neko dodje i preporucuje MSI AM4 ploce kao best buy i bolje od Asus/Gigabyte.
Meni je jos zesca fora da neko preporucuje Zotac pored ispre Asusa, GB-a pa i MSI-a, kad ono skapiras da ga hvali na sva usta jer ima njihov gpu iako je najgori model u ponudjenoj konkurenciji... :D

@Ulrich
Brisi Dragon Center, mnogo ljudi se zali da pravi probleme.
 
Meni je jos zesca fora da neko preporucuje Zotac pored ispre Asusa, GB-a pa i MSI-a, kad ono skapiras da ga hvali na sva usta jer ima njihov gpu iako je najgori model u ponudjenoj konkurenciji... :D

@Ulrich
Brisi Dragon Center, mnogo ljudi se zali da pravi probleme.
Odakle ti to da preporucujem Zotac? Mislim da je kartica OK. Hteo sam da kupim dosta bolju, ali je ovo jedina koju sam mogao da nabavim. Drago sto nije bas sranje kao neke druge RTX 3080(MSI Ventus koji ima problem sa kontaktom hladnjaka na GPU i jos goru naponsku sekciju) i sto nema problema sa kontaktom hladnjaka na VRAM(kako je neki korisnik napisao u RTX 3000 temi, to na zalost vazi za Founders Edition, neke Gigabyte modele i, na moje iznenadjenje, za MSI Gaming X). To je jedino dobro sto imam da kazem za nju. Ako je preporuka da kazem da mi je krivo sto nisam mogao da uzmem Asus TUF umesto Zotac kartice onda je preporucujem na sva usta.
 
Da ovo sr*nje od novog foruma nije izbacilo osnovnu funkcionalnost starog foruma zarad 0 benefita(sem ako je brisanje tona tema starih ko zna koliko godina benefit) svi bi videli koje komponente ko ima i niko ne bi morao da trpi ovakve prozivke.
 
Bas je glupost na Tomahawku sto ne mogu da se ugase led lampice iz biosa vec mora bloatware da se instalira za sitnicu
 
Da ovo sr*nje od novog foruma nije izbacilo osnovnu funkcionalnost starog foruma zarad 0 benefita(sem ako je brisanje tona tema starih ko zna koliko godina benefit) svi bi videli koje komponente ko ima i niko ne bi morao da trpi ovakve prozivke.
prvi prozivas ljude indirektno a posle kukas kada ti se istim tonom odgovori...
 
prvi prozivas ljude indirektno a posle kukas kada ti se istim tonom odgovori...
Ja "kukam" u pogledu toga sto nisam zadovoljan promenom foruma na gore, ne time sto odgovaram na tvoje lazne optuzbe. Vrlo si sladak sa takvim ponasanjem u kome neciji odgovor okarakterises kao kukanje u pokusaju da ga obezvrednis, videcemo samo koliko ce ti efektivna tahtika biti.

Iako odosmo malo previse u offtopic moram da kazem kako sam zapanjen nezreloscu BIOS-a na AM4 socketu. Ovo im je 3. gen chipset-a, a i dalje se situacija sa azuriranjima, dizajnom, podrskom za proceskre, ali i feature-e nije unormalila i standardizovala.

Doduse, to nije samo do AMD-a, vec i proizvodjaci maticnih zadnjih par godina sve manje mare. Mislim da sam citao da je X99 manje vise nedovrsena platforma kada je rec o BIOS podrsci.
 
Poslednja izmena:
I onda neko dodje i preporucuje MSI AM4 ploce kao best buy i bolje od Asus/Gigabyte.
Sta je ovaj post tvoj od sinoc ako nije prozivka?
Coveku je samo Dragon Center softver pravio problem (koji je poznat po tome da je djubre i da ljudima stvara probleme), ubacio si se u diskusiju sa tim postom a ne videh da si pokusao da pomognes...

I da MSI sa svoja 2-3 modela AM4 ploca (x570/b550) jeste nazalost bolja kupovina od vecine modela konkurencije, zato sto je konkurencija nesposobna da napravi/ponudi model sa manje problema
 
Sta je ovaj post od sinoc ako nije prozivka?
Coveku je samo Dragon Center softver pravio problem, ubacio si se u diskusiju sa tim postom a ne videh da si pokusao da pomognes...
Jeste, samo dragon center, a to sto je lpostavljen link gde se ljudi zale sto azuriranjime BIOS-AMa onemogucava da se ugasi C'N'Q, to nikom nista.

Elem, post je bio osuda takvog ponasanja. Nisam nikog imao konkretno na umu, posebno ne tebe, i zao mi je sto si se osetio prozvano kad sam siguran da ima i ne mali broj drugih ljudi koji preporucuju MSI. Ali ta osuda, za razliku od ove vezane za Zotac(koji srecom izgleda ne pati od bojki koje neke druge RTX3080 izvedbe imaju). Zbog toga, nije mi ni pravo da me optuzujes da iz nekog favorizma preporucujem Zotac RTX3080 na bilo koji nacin(sem sto sam rekao da nije najgora), jer taj oroizvod, za razliku od ovog, i nema neke ocigledne bojke. Na kraju krajeva, ako sam nesto pogresno rekao, nece ti biti tesko da linkujes post, bilo ovde, bilo na PM(posto realno diskusiji nije mesto ovde).

I kad osudjujem takvo ponasanje, to se odnosi na bilo kakvo slepo preporucivanje/hvaljenje nekog drugog brenda bez uzimanja njihovih mana u obzir(npr hvalis Asus, a precutis da njihove x570 ploce nemaju no fan opciju).
 
Poslednja izmena:
Ja sam MSI-ijem kao brendom zadovoljan....mislim da su mozda bestbuy za mnoge stvari (odnos ulozenog i dobijenog)

Secam se da sam jos tamo neke 2012 kupio MSI 6850 grafiku,koristo je par godina i spakovao u kutiju i dan danas sluzi kao rezerva,a radi perfektno......(tj "baca sliku" kad treba)

Ovom MSI Tomahawk Max plocom sam zadovoljan,ovo je prvi gaf koji sam imao sa njom (tj da Dragon Centar pravi probleme i da je novim biosom onemogucena CNQ opcija)....e imala je i gaf da je pocela da se pali (tj ceo komp) iz svakog drugog pokusaja (?!),ali to sam sredio prelaskom na ovaj predzadnji bios...to su svi probleme koje sam imao sa njom za oko godinu ipo dana koriscenja

Takodje,imam MSI 1080ti Gaming X grafiku,kupio sam je polovnu i hvala Bogu kod mene radi odlicno,a deluje da je bas kvalitetno napravljena...
 
+1

Ova glupost oko dragon centra je i jedina mana koju sam iskusio, prezadovoljan sam poločom inače
 
Gde se nalazi??
Moja greska za odgovor, ja sam se prebacio na bios flash. Tek sads vidim sta sam napisao.

@NS_320i

Skini sa neta Mystic Light v2 sa njime ja gasim led diode na grafickoj ali moze i na maticnoj. Ne znam jel ces naci na netu da skines posto su izgleda sve linkove posklanjali da bi narod skidao ono djubre od novog programa DragonCenter. Pa pokusaj ako imas neki cd od msi kartice ili ploce da proveris jel ima tamo ako nemas javi se pa cu ti posaljem.

Ja sam pokusavao da skinem ali sve neki sumnjivi linkovi. A onda sam se setio da imam cd od 1070ti i tamo nadjem ovaj programcic sa kojim sam pogasio sva svetla koja sam mogo i ostavio ga da radi u pozadini.
 
Ne mogu da se setim mislim da sam probao prvo Mystic ali nesto je zezalo, dal' nije hteo install na W10 nešto tako beše...
 
Ja koristim na win 10, ako nece obicno probaj da mu das admin dozvolu.
 
Nabo sam zanimljiv primerak 3600 cpu. 4200mhz na 1.13v. Nisam ni probao niže. Xa HTPC ima da peva.
Malo topliji u blendu, ali mrzi me da skidam kuler da vidim zašto. A i kućište je premalo.
 
Sve više viđam takvih, izgleda da su ispeglali process.
 
Verovatno noviji batchevi bolje idu. Neću mu testirati max, 4200mhz mi je dovoljno za ono što meni treba u HTPC-u. Jedino možda da li može s naponom još malo niže.
 
Znaci da cekamo do kraja godine za bolje batcheve iz 5000 serije? Ako ih uopste ima :)
 
Teško da će biti nešto mnogo bolji. process je isti kao i Zen2.
 
Sam AMD je rekao, da je proces sa svakim kvartalom sve bolji.

Doduše, to je bilo malo pre nego što je izašao Zen3 i odnosilo se na Zen2, tada trenutno.

Zato su i bili u stanju da izdaju XT procesore.
 
Nazad
Vrh Dno