Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

crna gora jest malena, al je časna i poštena. ( ne damo svetinje )

razmisli i o 2700, 4 treda preko nisu za pocjenjivanje.
 
Dobro bi mi dosle preporuke za KP prodavce, pouzdane i umerene, na PP. Hvala.
 
Treba mi pomoc i savet
Kupio sam sve od komponetnti ostalo mi samo procesor da kupim i sklopim racunar
Imam plocu msi mpg x570 gaming plus
E sad da li da kupim ryzen 7 3700x za 36200 din u radnji sa fiskalnim racunom i garancijom od 3 god ili da cekam ryzen 4000 ?
Odugovlacio oko procesora cekao akciju da spuste cene onda se desilo vadredno stanje oko korone nisam hteo da trosim novac nisam znao kako ce se odvijati situacija, sad naso 3700x na akciji zato pitam za savet
 
Ako ti treba osposobljen komp za sada, uzimaj. Ako ne, nemoj uzeti. 4000 serija neće minimum pre septembra, a verovatno će i kasnije.
 
Ubrzo će ooet da nam lupe karantin i biće ponovo nestašica i visokih cena, kupujte sad...
 
Za igre neće - biće bolji. Za rendering/enkoding - hoće, biće sporiji.
 
Naručio sam za 135e 3300X preko KP , baš me zanima koliko će mi taj biti slabiji u odnosu na 2700 koji imam u drugoj mašini [emoji3526]

Чуј, ја сам прешао са Athlon X3 старог 10 година (и даље ме служи сасвим добро у другој машини) на Ryzen 5 2600(меморија 3200(радних 2933), Tomahawk Max B450 GTX1060) па у свакодневном раду не осећам неке претеране разлике... ретко у појединим операцијама осети се разлика, али и то је небитно, одрадио би то и на оној старој машини у мултитаскингу - обавиш нешто друго док он ради задато.......све је то маркетинг, 90% се продаје прича а оних 10% отпада на реално стање и унапређење производа..., за то се успоредбе и праве највише у синтетичким тестовима, а оне практичне се своде на у пракси безначајан број фрејмова ... Праве од људи занесењаке и нервознима дају забаву да се заокупе нечим другим а не собом... ;), неки би то назвали "амерички сан", а ниђе јаве.... :D ... а ни сна, претворио се у кошмар...
 
Pa šta znam meni ryzen 7 2700 bas super odgovara ali u drugoj mašini sam planirao nešto slabije performanse pa turio Athlon 200GE...koji opet je odličan za neki light gaming u 720p i odličan za Media itd
200ge će ipak biti za swap pri zameni procesora za bolji naravno...vremenom [emoji3526]
3300X će verujem kidati za sve pare , sad sam miran sa ova 3procesora haha.
 
Inače gadno sam se prevario kada sam uzeo staru mašinu FX 8320 I poredio ga sa 200GE OC na 3.8GHz...
Pokrenem bf1 jadan ryzen Athlon muči ne može ni 50fps da istera na low 1080p ... Ista grafa na fx8320 ono milina na high...jes da mu ST značajno manji kod FX-a ali i dalje ga vadi ona 8core filozofija. Na stanu što troši više nego ryzen 7 ili skoro kao ryzen 9 [emoji38]
Zato i kažem da je mnogima za 60fps u dosta naslova i dalje matori FX dobar izbor , jednostavno ne igra svako nove naslove ...najnovije naslove.


Upgrade kod mene eto posle 6,7 godina...
Sledeći verovatno za 4,5 :)
 
Poslednja izmena:
Ako budes mogao molim te uporedi 3300X sa 2700? Bas me zanima kakve su razlike, iz prve ruke.

Ja cu 2700 da menjam kada 3900X/3950X padnu na ispod 200 evra ili za neki 4700X/4800X ako bude mogao da se ubaci u B450 TOMAHAWK MAX.
 
Ma meni je to sve jasno, ne može biti 3300X bolji izbor sem za igrice.

https://youtu.be/1cdUn9S-u1M

2700 je ipak 8core / 16thread azdajica.

Oni će možda uspeti da naprave 4core CPU za jedno 2,3 godine koji će biti jači čak i od ovog 2700 u MT [emoji51]
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv test. U nekim situacijama je brzi skoro 25% ali je uglavnom do 10% brzi a ima 13-15% veci all core boost. U nekim igrama je bzi 2700 a u 4K su tu negde sa grafickom koju ima smisla upariti sa procesorima do 200 evra. Gde nestade 20% jaci IPC u odnosu na Ryzen+?
 
Mozda zaboravljas da je 3300X 4 core a 2700 8 core :D ali ovaj 4 core vadi bolji ipc.

Nekako amd sada dokazuje ono sto je intel radio protiv FX-a , da je ipc bitniji od core count-a jos uvek u igricama i to mnogim ;)

Npr u pojedinim situacijama ovaj 3300x bije 6core kako intel tako i amd modele zbog boljeg ipc-a

Npr ovaj 9400F je poprilicno losa kupovina u odnosu na jeftinji i bolji 3300X

 
Poslednja izmena:
Prelomio sam i naručio 3600...bolje sad no kad zatvore granice ponovo, heh. A 1600AF će na doboš...
 
Koji monitor koristis?

Ako nije 144Hz i ako si uzeo za gaming, bacio si pare :D
 
Nezgodno je to kada bas svrbi. Kada djavo ne da mira.

Ali dobro, bacis neke pare, dobijes neko zadovoljstvo. Ili sta vec.
 
Ako CPU bude neki od zadnjih nedelja, biće:"Sreća, sreća, radost!". :D
 
Ako CPU bude neki od zadnjih nedelja, biće:"Sreća, sreća, radost!". :D

Š'o? :)

Za sada još uvek 60Hz ali planiram prelazak na više...skupljaću kintu za monitor dok bude trajalo zezanje sa virusom.

I da, nezgodan je svrab, heh. Ali, nađoh za 150€, taman na psihološkoj granici koliko sam bio spreman da dam, pa 'ajde...
Očekujem opet karantine i haos na tržištu i ako bude toga, neće biti ništa od pojeftinjenja pred izlazak 4000 serije...
 
Poslednja izmena:
Mogucnost veceg OC, u rangu XT modela ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ah, to...da, možda i bude. Mada, ne planiram da mu vadim dušu, nisam ni ovom, iako imam dobar kuler. Dva, ustvari, nedavno mi je stigao AM4 bracket za PH-TC14PE...
 

Pretpostavljam samo, jer se koliko-toliko prijavljuje laganica od 4,5 GHz, takođe tu su i neki 4,7 GHz/1,3V primerci, itd.

S druge strane, pretpostavka je majka svih, pa nemoj, hm, imati tolika očekivanja. :D

Eto, Splinter reče.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da OC svoj 3600. Igram AC Odiseju, a on je svinja za CPU. Pokušavao sam nešto, sve radi kao treba i posle tipa pola sata gaminga, CPU mi zabode igru i onda moram reset PC. Za sada je na 3,9. Kada bih uspeo da ga popnem na 4,2 to bi bilo idealno [emoji849]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
otkud ti to da je svinja za cpu? meni na 4.15ghz i rx590 sve radi super na max 1080p. izgulio 80+ sati. 4.2 all core ne pokušavaj ako ti je stariji primerak (pretpostavljam). napon mi je 1.375, malo je više nego što treba ali imam dobar kuler. ništa dalje nisam čačkao sem toga.
 
Kako otkud kad jeste, zauzece na 6c/12t ide do 100% u bezrazloznim situacijama. Jeste svinja, da je zauzece uvek smerno situacijama pa da kazemo da nije...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
otkud ti to da je svinja za cpu? meni na 4.15ghz i rx590 sve radi super na max 1080p. izgulio 80+ sati. 4.2 all core ne pokušavaj ako ti je stariji primerak (pretpostavljam). napon mi je 1.375, malo je više nego što treba ali imam dobar kuler. ništa dalje nisam čačkao sem toga.
Zauzeće mi je oko 65%, dok grafička ima lufta. Igram na 1440p na max detaljima

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno