Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Probaj neki ram za raju 3600 ili 4000. Neki tridentz ili ripjaws, ili pak predator rgb, na normalnim latencijama.
 
Poslednja izmena:
Ne trošim takav ram. :D Biće neki Sniper X, on je 3400mhz, a išao je na Intelu na oko 3800.
 
Samo B-die memorije sam testirao. Galax HOF, G.Skill, sve binovi 4000+mhz. 3800mhz max, ali racunaj da sam ja terao latence na 13, što u realnom radu nije moguće bez uključivanja max mem u windowsu. To je za benchmark samo. Tako da na normalnijim i višim latencama sam verovatno mogao 4000mhz.
Videćemo na novoj platformi kako ide B-die, provaću neki od tih isto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Zar nije Samsung objavio da prestaje sa proizvodnjom b-die jer a-die radi isti posao ?
Jel testirao neko Kingston preko 3600MHz ? Moj neće preko ni za 1 Hz ali radi na Cl16 umeste na XMP vrednostima.
Da ne ispadne off topic, pričam o Ryzen3.
Ovako je sada. super stabilno
RTC1.JPG
A ovo je RAM
Thaiphoon Kingston1.JPG
Nameštena je sada sa DOCP 3000 i freqvencija 3600 ali kako vidiš DOCP se ne poklapa sa XMP.
 
Tesko je naterati cak i b die preko 3600 na ryzenu. A takodje,mozda imas neki slabiji bin.
 
Da, isto reče Elmor. Biće zanimljivo videti kakav je uticaj brzine RAM-a na Ryzen3, na R2 vrlo malo pomaka preko 3200MHz. a dotle exponentalno raste.
 
Teško jeste, ali dobra ploča je bila, a i procesor je imao dobar IMC.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Cene su ok, ocekujem losije performanse kad krenu testovih na yt.

I ne razumem zasto karakterisete kao overclock to sto ga nateras da radi na boost freq.. OC neki bi bio tipa 400-500mhz preko tih vrednosti. Generalno sam impresioniran samo cenama, a i one ce kod nas biti znacajno vece bar u pocetku.

A one ventilatore na mb necu ni da komentarisem, kao ni cene istih.

Suma sumarum, lep napredak, 7nm, malo jaci ipc, opet kaskaju za starim modelima intela.

Ko se bavi renderom ima bas lepe opcije, sto si tice nas obicne raje, u siromasnim zemljama ce se vise prodavati ryzen zbog perf/$, na zapadu intel/nv... 9600k ce klokovan biti jaci u igrama od bilo kog ryzena.

Sve u svemu sve sto sam rekao ranije se obistinilo, isti hype train kao i poslednjih 12 godina, amd je losiji i dalje za prosecnog korisnika, ove nove kartice su ok ali preskupe za ono sto nude. Intel ce morati da skine cene znacajno, to je bar za mene bitna stvar.


Sve najbolje dragi moji fanbojevi [emoji180]

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Jel smo rekli da necemo da trolujemo i spamujemo bez osnova i ideje o cemu pisemo? :)
 
@countmike

Odlicno je to.
3600 utegnut je sweet spot.

Kada predjes na r3000, ukoliko ne bude isla preko 3600 pu pu pu, moze da bude do maticne ili memorije, jer je native 3200.
Mislim da ces pre biti limitiran plocom nego memorijom.

Meni jedino brzina memorije i kopka sto se tice x470 i x570, jer iskreno ne vidim svrhu x570 sa ovim cenama. Mozda bios dodatno poboljsa stvari sto se tice memorije na x470, ali tesko. Ionako su rekli da 1:1 ide do max 3800 na x570, 2:1 sve preko toga, tako da je po meni 3600 sweet spot.
 
Ja očekujem da ram ide oko 4000, sa tim bih bio zadovoljan. Verovatno će razlike u klokovanju rama biti izmedju x470 i x570, izmedju ostalog.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Citaj gluposti koje ste pisali u januaru/februaru pa edituj post. To je veci spam i kolicina nebuloza od svih mojih postova zajedno. Tipa 3600x jaci od 8700k za duplo manje para itd isl..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Vrlo verovatno je da ce biti bolji procesor, a to su bile glasine bez ikakvih potvrda.

Ljude, za razliku od tebe, nije briga sta pise na kutiji vec iskljucivo objektivno gledaju na stvari. Spamujes, etiketiras, u vise navrata sam ti objasnio da to sto si "pisao" i za prve dve generacije nema veze sa zivotom (napisacu opet, sama cinjenica da koristis FX koji se prakticno bez doplate moze zameniti nekim R3 ili starijim i5 govori o tvom neznanju), kamo li za ovu sada.

Mada, s obzirom da si trolovao teme za prve dve generacije, sto ne bi trolovao temu za trecu :)
 
Poslednja izmena:
Hmm, fx na ovom kloku za cs 1.6 koji jedino igram je i vise nego dovoljan. Takodje, apsolutno nema nikakve logike da dam i dinar preko da bi se chrome palio za 0.1 sek brze. Planiram uskoro neki 2k monitor, bice upgrejda, ali verovatno nece biti rajzena i ako sam se i potajno nadao da ce izbaciti neko cudo koje ce posle am3+ moze da se klokuje, ali stvarno.



Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Rezolucija (ako se ostaje u istom odnosu stranic, istim osvezavanjem i ako se gleda gaming, za YT reprodukciju i slicno se opterecuje procesor vise ali ne u smislu da FX 6300 nije dovoljan) i brzina pokretanja svakodnevnih aplikacija svakako nemaju dodirnih tacaka sa procesorom.
 
@nidza
Nisam bio u januaru aktivan na forumu.

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13657153
https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13650304

Single core na 8700k bolji 10% od 3600, s tim sto radi na 500mhz vecem taktu. Multicore Ryzen bolji, memorije su tu negde, malo sporija na ryzenu.

8700k kosta 360$, dok 3600 kosta 200$. Ovo su USA cene naravno, dok je kod nas 8700k 47k, a neka 3600 bude 27k, to je opet 20k razlike. Za 20k, opusteno ploca i 8gb memorije, mada na ovaj cpu moze i jeftiniji b450, a za ostatak 16gb rama, ili pak tih 20k je razlika izmedju recimo rx580 i rtx2060.
Neka je 8700k 20% bolji u igrama(mada tesko da bude), 2060 je bolji 50% od rx580, sto laicki dodje 30% vise za manje kesa.
Cene koje sam stavio su kod nas, kod madjara moze bolje da se prodje za sve, kako za 8700k (340-350), tako i za r3600,b450 i 16gb rama, gde ce verovatno usteda biti ista, ako ne i veca.


Ne znam sta su pricali u januaru, mrzi me da citam, ali ovo sto ti sada pricas su ciste gluposti i nebuloze.
Pricas o fanboyizmu, a ovde su iznete prave kalkulacije i postoji review koji je koliko toliko pouzdan, a sklepan je sto bi rekao borgof, tako da samo moze bolje. Neka bude i ovako, mi prezadovoljni.

EDIT: Planiras 2k monitor sa fx6300??? Srecno!
Cista kupovina pri kalkulaciji odozgo tebe dize u nebesa sto se tice fps-a na 2k, dok taj 8700k, onako usamljen, moze samo u kutiji da stoji. Pricas o overkloku???? 8700k je furuna, gde ces morati 20e delid da platis, pa jedno 100+ za hladjenje, pa to je tebra 3700x u odnosu na 3600, koji ce na def biti bolji od 8700 u startu, i vise isplativiji.

Ono najvaznije, tvoje pare tvoja stvar. Srecno ti bilo, a nas i nasu ''fanboy'' temu zaobidji, jer nema razloga da bacas hejt ovde. Prodaja govori sve, a govorice i ubuduce.
 
Poslednja izmena:
2k posle upgrejda, procitaj post. A za testove sacekaj 07.07.. Intel ce da skine cene, nisu tutubani. Amd svaki put napravi hayp, nerdovi polude, a posle lansiranja samo hardcore fanovi i dalje se znoje ispod miske. Ove nove grafike 5700 / X, samo sam citao komentare i svi se mole da intel izbaci neki gpu skorije..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Intel ce da skine cene, tebra to je 10-15% max najavljeno. Opet 8700k ce da bude minimum 300e, dok ce 3600 da bude 220.
80e je velika para kada imas ogranicen budzet. Dodaj 20e delid, pa hladjenje koji ce ti biti potrebno da furunu drzis pod kontrolom, pa to je minimum 100e na ovih 80e.
Baci hladjenje na stranu, imas 100e razlike odmah pri kupovini, a garancija na 8700k kaze cao.

100e je bezmalo 50% skuplje, za 20% bolje perf.
100e ce mnogo vise da znaci za kupovinu graficke, nego bilo sta, posebno za 2k igranje.

Tebi ocigledno racunica nije kako treba, a verujem da nisi punisic, i da imas budzet kao i 95% ljudi ovde.

Sto se grafika tice, pricas opet o 500e, koje ti neces dati 300%, ni ja. Pre cu da uzmem 3950x i da budem miran 5 godina i polovnu grafu, nego da dam 500e za novu. Meni, kao i tebi, 150-200e grafa vrsi posao, dok mi je cpu ulog za buducnost gde cu samo morati grafu da promenim, a i to je pitanje.
Sto se intela tice, nisu oni tutubani, nego smo mi sto preplacujemo njihove proizvode, jer nam racunica nije kako treba. Isto sam i ja radio, nemoj pogresno da me razumes. Od ryzena, bas se vidi kako ljudi razmisljaju, jer prodaja intela srednje klase, ne moze da se poredi sa prodajom 2600. Ljudi naucili da racunaju, 300-200=100, opala, pa to je bezmalo polovan rx580, a imam budzet koji ne mogu da prebacim.
 
2k posle upgrejda, procitaj post. A za testove sacekaj 07.07.. Intel ce da skine cene, nisu tutubani. Amd svaki put napravi hayp, nerdovi polude, a posle lansiranja samo hardcore fanovi i dalje se znoje ispod miske. Ove nove grafike 5700 / X, samo sam citao komentare i svi se mole da intel izbaci neki gpu skorije..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
O cemu pricas?

As of May 2019, AMD Ryzen CPUs and APUs had a 66% share while Intel Core processors had a share of 34%.  Bilo je i losije ranijih meseci.
 
Kada je to Intel skidao cene? Aman, Intel je to, kakvo crno skidanje cena.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Druze ja menjam samo proc plocu i ram. I to cu da uzmem polovno sa garancijom jer mi se po firmi vrte likovi koji menjaju hardver na godisnjem nivou. Nisam blesav da dam 50k za proc da igram kanter i malo radim ps amaterski.. Nisam ispratio to oko klokovanja 8700k, ali cenim da moze na 4.8/4.9 na kvalitetnom vazdusnom hladjenju.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Sjajno.

Kako je to povezano sa smanjivanjem cena za trenutne intel procesore, Ryzen 3000 serijom ili tvojim barem desetim neosnovanim trolovanjem?
 
Za kanter i amaterski PS preporucujem g4560.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Odlican predlog
 
Ah tema otvorena opet, goody, jel se smirile strasti ? Nedelja dana do pronalaženja pravih podataka, jedva čekam.
@voaxacus, imaš nešto tako za 3700x/3800x ? Nije mi Španski baš nešto dobar u poslednje vreme a oni me samo zanimaju.
 
Google translate radi posao odlicno.

Ako su rezultati tacni, dobri su, s obzirom da je boost clock 4.2GHz. Ima bolje gaming performanse od 2700X koji bustuje na 4.35GHz, a ima 2c/4t manje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno