Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Na 5.4ghz ne izgleda radio, a Intel na 5.9 i AMD ima vise 100 poena u CB15. Ako je tako efikasan AMD, Intel da pakuje prnje. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nebitno je koliko je veci klok,bitno je koliko su vece ipc i mpc performanse.

Nisam imao vremena da završim post.

Poenta je da će cena novog ripera da bude na nivou ovog 16/32 za am4, performanse iste ili malo bolje zbog binovanja. Cena ploča koja je bila glavna razlika između platformi više ne postoji zbog sulude cene x570. Tako da budući tr4 16/32 + tr4 ploča ispada bolja opcija nego am4 16/32 + x570.
 
Još malo geekbench-a:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13495867

Kod:
processor_frequency:	

   minimum	4277
   maximum	4291
   median	4288
   mean	        4288

Sve informacije:

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/13495867.gb4

U odnosu na ovo:


dosta viši rezultat u ST. Nešto je promenjeno u međuvremenu.
 
.
6fa706372ff795269a5b6c1eb92d5de9.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kolacic: ROG Strix X570-I Gaming.
 
^ ovo je vec zanimljivo, osim ako ne zalepe neku asusovsku cenu od preko 300e. najveci plus je sto nema chipset ventilatorcic sa alija.
 
^ ovo je vec zanimljivo, osim ako ne zalepe neku asusovsku cenu od preko 300e. najveci plus je sto nema chipset ventilatorcic sa alija.

Do sad su te ITX verzije bile oko 300e, videcemo. Planiram da je ubacim u Dell Alienware Area-51 R4 kuciste.
 
nisu, bile su najvise oko 200€, barem intel modeli. jedino sam viii impact platio 250 kad je izasao.
ja planiram da apgrejdujem impacta i 6700 ako budu razumne cene... probao bih neki ryzen na ovoj sekundarnoj masini...
 
ROG Maximus XI Gene jace od 300e. ;)
 
Dao bih za Gene VIII 300e odmah, ali samo za Gene. Oduvek sam ih obozavao.
 
Ovo je ITX. :p
 
Gene je mATX :)

nema veze, videh na nekom sajtu da je ovaj impact 300e tako da verovatno otpada... mada videcemo kad se pojave u prodaji i prodje neko vreme jer sam sa asusom posebno oprezan...
 
Izvini, moja greska, umor je ucinio svoje.

Svakako ocekujem da ova Strix X570 ITX bude odlicna.
 
ma nema veze, razumeli smo se... i meni se isto svidja pa cemo videti kad izadje... po prvi put razmatram nekog ryzena nakon 1700+ athlona :)
 
^ ovo je vec zanimljivo, osim ako ne zalepe neku asusovsku cenu od preko 300e. najveci plus je sto nema chipset ventilatorcic sa alija.

Ima ga na I/O shroudu, šatro za VRM...videćemo da li je bolje da ga metnu tamo a maknu sa chipseta ili obrnuto.
Inače, ne sviđa mi se. Asus ga reklamira kao 8+2 faze, što je laž, po meni. Impact su takođe reklamirali kao 8+2, a kad je Buildzoid bacio pogled ispalo je da je 4+2, uz vrhunski 70A MOSFET. Pošto je Impact više na lancu ishrane, sumnjam da bi na ITX ploču stavili duplo više CPU faza...pogotovo što Maximus XI Gene od 300$ takođe ima 4+2 uz aždaju od MOSFETa.
I naravno, rebnuće joj cenu pošto su Asus, je li...Gigabajtova ITX ploča mi se više sviđa.
 
Poslednja izmena:
ja bas nisam fan asusa ali mi se ova svidela misleci da nema ventilatorcic... nista, svakako mi nije zurno jer planiram apgrejd sekundarne masine ako ispadne nesto ok za mene od svega ovoga... ako moram da pravim puno kompromisa onda cu ici na neki intel...
 
Ja cekam da izadju pa da uzmem. Ne znam koliko ce 3600 biti bolji od 2600. Posto uzimam u DE, a rodjaci dolaze u avgustu, taman imam vremena da vidim da li se isplati ici na 3600. Jedan od problema je sto bih uzeo MSI B450 Gaming Plus (90e) a gotovo sigurno ce morati noviji BIOS da bi prepoznao novije procesore, sto je problem. O X570 ne razmisljam jer ne planiram neki overclock a preskupe su. 2600 je 130e sad tamo.
 
Uzmes neku MSI koja podrzava bios flashback, resen problem.
 
^ Egzakli. Od B450-A PRO na gore mislim da sve MSI-eve ploče imaju tu opciju.
 
Poslednja izmena:
B450 ce moci da overklokuje isto ili max 100mhz manje od x470.
 
Da li neko zna kada ce Ryzen 3000 serija otprilike biti dostupna kod nas i koliko ce cene biti vise od ovih u USD?
 
Oko dostupnosti cenim 10-15 dana posle launch-a, cene pa kao i za ranije serije. Npr. 3600 ce biti oko 200e na KP u nasim radnjama 20-30e preko toga sigurno. U startu realno dok ima jos zaliha puno bolji deal ce biti 2600.
 
Kad se pojavio 2600,kod nas u radnjama je posle nekoliko dana bio 230e,tako ce verovatno i sad.

U postu gore sam hteo da napisem da ce se manje vise isto klokovati na b450 i x570, sem mozda 12/16 varijante,tu bi mogla postojati neka razlika
 
Poslednja izmena:
opa ipak ima ryzen 3,integruse ostale iste vega 8 i vega 11,zanimljivo je da uz 3400g ide spire kuler dok uz 3600 ne xd
ac8dbd4fe7e81fdfdc9e5e7a4ae1e768.jpg
ab12feacea00f38ddf9de3ca6471f07d.jpg
3fdacaca02ad5c1cf0a6d19b7931e0f1.jpg


Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
opa ipak ima ryzen 3,integruse ostale iste vega 8 i vega 11,zanimljivo je da uz 3400g ide spire kuler dok uz 3600 ne xd
Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Samo ti Ryzeni 3x00G su Zen+ 12nm, na Zen2 varijantu cemo verovatno sacekati godinu dana.
 
Jeste, za sada je praksa da APU kasni jednu generaciju.
 
Nazad
Vrh Dno