Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Ne rade, tako im veća ploča stavi. Ali ima i ploča koje su izbacile update biosa i gde je sve kako treba i regulisano.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Takodje vecina ploca po defaultu ima velik Vdroop, tako da je pravi napon prilikom opterecanje vidljiv u novoj verziji HWmonitora. Obicno bude oko 1.3v sto je ok.
 
Naravno, neke imaju i to, što je malo bolja varijanta. U loadu spusti napon, ali čemu u idle 1.45v? :D Nidje veze.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Testirao sam X570 Biostar. Žali bože ono. Samo offset podešavanje svih napona, nema ništa fixno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
koje su to ploce? Da li ima neka koja moze u SRB da se nabavi?
 
Ako misliš na ovo oko busta, onda sve ploče. Sve počinje sa AGESA kodom. AMD pravi AGESA a proizvođači ploča prave BIOS.
 
Poslednja izmena:
3950-jpg.131616
 
ima beta za b450, tj. za tomahawk max
 
To vec ne bih znao, moras da guglas i vidis.

Koliko vidim, za tvoju plocu ima AB Agesa, ona je vise nego ok, samo sto moras napon manuelno da stavis.
Beta ABBA za Tomahawk max ispravlja boost klokove, ali napon je i dalje visok za idle, tako da se iskreno nista ne dobija, jer ja sam stavio na 4.2ghz i tako vozim.
 
Poslednja izmena:
Ovaj moj je udarao all core 4200 na exportu sad vidim skakuce na 4375 u single na all core i dalje je na 4200

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da se pohvalim konfiguracijom kupljenom za firmu (3D CAD):
Cooler Master MasterBox MB511
Gigabyte B450 AORUS Pro
520W Seasonic SS-520GM2
2x8GB 3200MHz CL16 GeIL EVO FORZA RED
AMD Ryzen 5 3600
GeForce GTX1660Ti MSI Ventus
SSD SATA3 500GB Samsung 860 EVO

Za sada sve radi odlično sem što je CPU kuler (Wraith stealth) malo bučniji nego što sam očekivao. Za napajanje sam na forumu u zadnje vreme često nalazio komentare da je bučno što u mom slučaju nije tačno. Ništa nisam overklokovao niti nameravam.
3f1b7b61fdcd3ee932813756f5c6f041.jpg


Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Možda nekom bude od koristi...
Ploča sa učitanim XMP profilom za memoriju navedenu gore postavlja napon 1.2V!!!??
Zbog toga sam u prethodnih mesec dana imao dva zamrzavanja sistema i to kada je računar bio takoreći u idle. Od kada sam postavio napon na 1.35V (koliko bi i trebala da bude po XMP) više (zasad) nije bilo problema.
Zar ploča ne bi trebalo da postavi napon na osnovu XMP profila koji je u ovom slučaju [email protected]?
 
Treba ali cesto ne stavi, ni latencije ni napon.
 
Pitanje u vezi ryzena uz cpu 3700x dobio sam dva kablića za rgb vent, iako mi već radi rgb na ventu zašto imam posebno na ploči pinove za rgb msm čemu to ako već radi?

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Da možeš da kontrolišeš kako RGB radi. Jedan kablić je za USB a drugi da povežeš na RGB na ploči.
 
Da li oba kabelčića treba da povežem ili je dovoljno samo jedan

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Ako hoćeš da kontrolišeš osveljenje venta, oba. Ako ti je ok da samo svetli kako svetli, onda samo jedan.
 
Meni svetli bez ta oba kablića samo je standarno povezan na ploču... Kontam da jedan kontoliše boju venta a drugi boju oko venta.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
70510027_2379638192143830_958792616369979392_n.jpg
 
Ovo će biti pravi procesori za gaming, upareni sa grafičkom kartom 200-400e, a ne 3600/3700X.
 
3500x ce da bude ispod 150e sigurno.

Mada, ja bih radije uzeo 2600 nego bilo koji od ova dva.
 
Zanimljiv izbor i cp-ovi, izgleda da su odbacili onda 4c/8t modele kao ideju i definitivno osim za APU.
 
Nazad
Vrh Dno