Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

1600X nov ispod 120e, 1700 nov ispod 150e, kidalica :)
 
Pa ne znam bas...ako 3600 bude 200e, ne vidim razlog da 2600 ne vredi i dalje oko 140e nov, jer 200e je 40% veca cena za 13-15% performansi. Ne vidim razlog da neko radi upgrade 2600 na 3600 i doplati 100e za 15% snage,te mislim da ce cene polovnih ostati iste. Ljudi zaboravljaju da danasnje cene ryzen procesora 1. i 2. generacije skorasnje, pre mesec dva su bile 30% vise.

ako je verovati linku sa nexus-a i ako se uporedi sa Majkovim 2700x, razlika ce da bude posle OC mnogo veca.

Single core je 10% veci od 2700x, dok je mc nekih 10% manji, mnogo jace od 2600 za male pare.

Naravno, nisu isti uslovi bencha, najverovatnije za 3600 je koriscena 4000+ memara
 
Prestao sam da citam, samo ponavljam receno.

15% vredi 100 jura po meni, pogotovu ako u igrama bude primetna tolika razlika.
 
Poslednja izmena:
2600 nije 140 vec 150e kod madjara, pitao pre neki dan. Nov vredi ali polovni.... Videcemo. U svakom slucaju interesantno vreme za desktop PC, ne pamtim ovako nesto godinama.
 
sta mislite koja ce biti cena kod nas za 3300x?

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
ako je verovati linku sa nexus-a i ako se uporedi sa Majkovim 2700x, razlika ce da bude posle OC mnogo veca.

Single core je 10% veci od 2700x, dok je mc nekih 10% manji, mnogo jace od 2600 za male pare.

Naravno, nisu isti uslovi bencha, najverovatnije za 3600 je koriscena 4000+ memara
Još malo upoređenja bar što se tiče tog testa, 2700x na 4.3GHz (all cores) i sa memorijom na 3600MHz i Cl 16, verovatno najbolji uslovi a da je 100% stabilan system na običnim W10, ništa specijalno optimizovano:
Geek bench 4.3ghz1JPG.JPG
Dok se BIOS optimizuje pa još na x5xx pločama može samo još bolje da bude.
 
Poslednja izmena:
Kad padne cena na nekih 150 evra Ryzen 5 3600 sa najjeftinijom pločom koja omogućava umeren overklok će biti savršen naslednik mog i5-4690K.
p.s. Jedna za igrače PUBG i ostalih multi-core optimizovanih igara.

b3ad510e398543cc46579f47ea3877a2.jpg
 
Ti “leakovi“ sa Chiphella su vrlo nepouzdani, par njih je već raskrinkano...
 
@countmike
koliki napon ti treba za 4.3?
 
Buduci da Intel kasni sa novom generacijom, ako se 3xxx serija pokaze dobro,moze lako da se desi da poskupi zbog velike potraznje,a ne pojeftini. Ne bih se kladio na 3600 da ce na 150e pre sredine 2020 ili kasnije
 
Buduci da Intel kasni sa novom generacijom, ako se 3xxx serija pokaze dobro,moze lako da se desi da poskupi zbog velike potraznje,a ne pojeftini. Ne bih se kladio na 3600 da ce na 150e pre sredine 2020 ili kasnije

sasvim moguce, s tim sto ce kod nas da poskupi 30%, dok kod ostalih 10%.
 
Nece cene toliko da budu naduvane, sad kod nas Ryzen 5 2600 kosta isto kao kod Madjara, ima jos primera gde je isto.

Sada...posle godinu dana. Koliko je koštao kod nas kad je izašao i u poređenju s Germanijom...?

Kad je kod nas bilo da ti nešto košta koliko treba da košta...i kad se zeznu pa stave normalnu cenu, brzo je napumpaju u sledećoj turi kad vide da se prodaje...
 
Pričam o cenama kad izađu, ne trenutnim. Kod nas su Ryzeni bili skuplji nego kod Mađara, zato smo ih i kupovali od njih, a Mađari su opet za nijansu skuplji od Nemaca...tako će biti i kad izađe 3000 serija. To kažem. Džaba su sada cene kod nas sišle na nivo mađarskih kad ćemo jovo-nanovo čim izađu novi...ne slažem se da cene neće biti naduvane.
Isto je i sa grafikama...koliko su kod nas koštale RTX karte kad su se pojavile a koliko kod Mađara...tako će i procesori. I vadiće se na dažbine, kao da smo jedina zemlja u Evropi koja ima carinu i PDV...
 
Poslednja izmena:
20 jura razlika cpu, 20 jura memera, 20 jura ploca, 30 jura grafa...

kada se sve to skupi, kod Madjara kupis procesor iznad ili cak grafu za klasu bolju.


primer:

gigabyte x470 gaming 7 wifi

kod nas 288 jura
kod madjara 238 jura /racunao preko nbs, cak dodao malo/

kada uracunas povrat pdv-a, dodje oko 200 jura ploca, a na kp idu oko 220

samo tu usteda recimo 40 jura


pa nismo mi *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i ni ovce za sisanje, treba sve ove ''nase'' potopiti i nista ne kupiti ovde
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram ja tu vašu računicu, ali uopšte. Kako možeš da računaš i povrat PDV-a? Da bi računao na to, moraš prijaviti na našoj carini robu za carinjenje, i onda ti ide carina i PDV na to.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Da, on racuna svercerske cene a kod nas sve mora da se plati. Ne kazem, razlika postoji, zimus u decembru sam sklapao bas 2600, kod nas je bio 25000 a na KP 19000, bas je bila razlika. Videcemo kako ce biti sada.
 
Ne kapiram ja tu vašu računicu, ali uopšte. Kako možeš da računaš i povrat PDV-a? Da bi računao na to, moraš prijaviti na našoj carini robu za carinjenje, i onda ti ide carina i PDV na to.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока

kazem da je realna cena za povratom oko 200 jura, a ima ih na kp za 220, tako da je to razlika 68 jura tacnije u korist madjara.

cena u madjarskoj je sa pdv-ov, tako da nista ne placas nama, a povrat pdv-a dobijas od prodavnice, koja nema veze sa nama ponovo, nego pri sledecem odlasku u istu dobijas kes natrag. To je bila fora jos odavno, ne znam da li se promenila. Po cenama madjara ne bih rekao da je bilo sta promenjeno.

jos jedan primer

2700x kod nas 310 jura, madjari na kp prodaju za 270, to je opet 40 jura razlika.

cena u prodavnici kod madjara sa porezom je 34000 ili 290 jura. Opet 20 manje nego kod nas. Da nema povrata pdv-a, ne vidim kako bi ''madjari'' mogli da daju za 270 ako ih kosta 290.

otprilike madjari zaradjuju 10% po komponenti, mozda i vise, i opet je sve jeftinije nego kod nas.

u principu, meni je nebitno da li ''madjari'' zaradjuju i 50%, kada je opet sve kod nas skuplje nego kod njih.
 
Poslednja izmena:
Da ne ulazim u preveliki off - ali te navedene cene na KP-u vam praktično nikada nisu tačne. Kada sam uzimao 8700k, bio je 3-4000din skuplji u domaćim radnjama, te je stoga normalno da sam ga uzeo ovde. Kod ploče i grafičke su jedino bile znatne razlike, pa sam na ploči iz HU uštedeo 40€.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Da ne ulazim u preveliki off - ali te navedene cene na KP-u vam praktično nikada nisu tačne. Kada sam uzimao 8700k, bio je 3-4000din skuplji u domaćim radnjama, te je stoga normalno da sam ga uzeo ovde. Kod ploče i grafičke su jedino bile znatne razlike, pa sam na ploči iz HU uštedeo 40€.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока

Moja iskustvo je obrnuto, kod najpoznatijeg madjara uvek dobijam bolje cene, isto i kolege i prijatelji. Sad verovatno zato sto smo uzeli gomilu, stvarno gomilu stvari preko njega.
 
ja ne vidim svrhu kupovanja bilo cega ovde, posebno ne cpu-a, jer je to komponenta koja ima najmanji % kvara. Nema tu neke filozofije, ili radi ili ne, tako da si bukvalno bacio te 3-4 hiljade.

na 3 komponente meni zanimljive trenutno, a koje mogu da uporedim za kp cenama i cenama kod nas, razlika je 68 jura ploca, 40 jura procesor i neka minimum memorija 20 jura, sto je ukupno 128 jura, a to je recimo polovna rx580, vrhunski hladnjak, napajanje itd.


@djoko

ae posalji mi kontakt u inbox, zaboravio sam, znam da je DTrig ili tako nesto, trebace mi za nekoliko meseci.
 
Poslednja izmena:
..da li kupovati sada ryzen 7 1700 za 140e (ili ryzen 5 2600) ili sacekati "nesto" i koliko dugo? : )
 
Zavisi za sta bi koristio,kao i sta ce se desavati ubuduce sa cenama i ponudom,sto niko ne zna
 
Nazad
Vrh Dno