Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Nisam probao nista. Samo sam ukljucio PBO i povecao limite kada je u pitanju potrosnja. Jedno jezgro bustuje na 4.55GHz, dva na 4.5GHz, ostala ne mogu preko 4.5GHz. All core boost je oko 4.15 - 4.2GHz kada se koristi CB20 ili Blender (zavisi od temperature). Napon je 1.332V. Max temp oko 75*C (25*C ambijentalna). Probacu ovih dana manual OC cisto da vidim kakav je primerak.
 
Btw. upload je pukao iz nekog razloga, Cinenbench R20 + 3950x PBO on - 9411 poena.
 
Probah na brzinu i neki stabilan clock je 4.35GHz na 1.38V (1.40 u BIOS=u, LLC podesen na turbo). Max temperatura je 85*C u Blender-u. Na 4.4GHz nije stabilan i sumnjam da bih mogao da ga ohladim hladnjenjem koje sada imam (Noctua NH-U14S).

Ryzen_4.35_1.jpgRyzen_4.35_2.jpg
 
Može savet koja grafa za 3800x i x570 I Aorus? Igraće se povremeno BF, COD, GTA, itd.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Imas podforum @sta da kupim, pa tamo postavljaj slicna pitanja...
 
Jel valja ovo mamu mu? :D Testiranje brzinsko pre LN2IMG_20191206_170517.jpeg

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
HW Gurus tim uvek nadje nešto dobro. :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Samo PBO 3700x
CB 15-2.JPG
 
Da kažemo da je po frekvenci možda i najbolji na svetu. Sutra detaljnije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Samo salji Gulfi, da vidimo koliko moze.
 
Validacija oko 5875mhz, probaćemo preko 5.9 da izvučemo za rekord.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
HW Gurus ima najbolji R7 Ryzen na svetu! :) Detaljnije u temi za koji dan.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
:D

0_yNVq4L7QV64nQnma.jpg

Pratim i podižem. :D

Intel Marketing Claims i5-9600KF Better than 3800X, i3-9350KF Better than 3600X
 
Realne tvrdnje pre svega :D
 
U sustini sve navedene tacke stimaju, samo nisu naveli da je tako pod odredjenim uslovima koje niko nece razmatrati pored amd ponude . Dobro je ovo, migolji se intel sve vise...

...riding on 720p...
 
pozdrav ljudi ne znam dal sam na pravoj temi al me interesuje šta izabrati intel ili amd? planiram da uzmem PC to jeste komponente al se dvoumim sta da uzmem ipak ne uzimam svaki dan PC... razmišljao sam o i5-9400F
 
Nisi, imas sta da kupim podforum

...riding on 720p...
 
Ne zn da li je ovo prava tema, ali napisaću ovde... Imam R5 3600 i tokom instalacije OS krešuje. I tako stalno. Apdejtovao sam bios. Matična je B450 i
 
B450 je chipset a nisi napisao proizvodjaca i model ploce.
Uglavnom ako instaliras win sa usb onda gledaj da ga ubodes u usb 2.0 port (onaj crni).

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno