Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Ponovo sam testirao. Prvo sam isključio PBO i sav boost u BIOS-u.
CTR2.jpg
CTR3.jpg
 
Poslednja izmena:
Malo sam se iznenadio rezultatima sa 0.1v nižim naponom nego sa istim nameštanjima u BIOS-u koje mogu manuelno da namestim, na 4.2GHz nisam imao stabilnost ispod 1.33v a negativni offset je mogao samo 0.03v. Sve u svemu radi posao. Možda ima još neka caka ali po rezultatima bemčmarka kao CB r20 zaostaje samo 1-2% od punog PBO sa bonusom od dosta nižeg napona i dosta nižom temperaturom. Temperatura ne prelazi preko 62c tokom 3x CB r20.
Passmark Performance test takođe pokazuje skoro zanemarljiv gubitak ali temoeratura ne ide preko 50ak stepeni.
Šta znače ovi "Energy Efficiency" brojevi ?
 
R5 3600 CRT overclock, LLC 2.PNG

Evo i kod mene na R5 3600. Solidan overclock. LLC sam u biosu podesio na 2/5 jer sam konstatno dobijao upozorenje prilikom prvog testiranja da smanjim vrednost LLC-a, sa 3/5. Ko zna, možda je 3/5 overkill za R5 procesore. Uglavnom sa LLC-om na 3/5 skor u CB20 je bio 3922, CCX1 4425, CCX2 4375, a Vdroop nije isao preko 0.5%. Na LLC 2/5 Vdroop je isao i do 2% prilikom testiranja.
 
Pogledajte prilog 290521

Evo i kod mene na R5 3600. Solidan overclock. LLC sam u biosu podesio na 2/5 jer sam konstatno dobijao upozorenje prilikom prvog testiranja da smanjim vrednost LLC-a, sa 3/5. Ko zna, možda je 3/5 overkill za R5 procesore. Uglavnom sa LLC-om na 3/5 skor u CB20 je bio 3922, CCX1 4425, CCX2 4375, a Vdroop nije isao preko 0.5%. Na LLC 2/5 Vdroop je isao i do 2% prilikom testiranja.
Ti si ubo bas dobar primerak svaka cast.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ti si ubo bas dobar primerak svaka cast.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Ovo mi je prva komponenta da kažem da sam izvukao nešto preko fabričkih podešavanja, mada sam realno više odradio ovo "overklokovanje" da bih zaključao napon i smanjio temperature, performanse su dobrodošle. :)
Mada matična ploča i hlađenje su jako bitni.
 
Meni stalno prijavljuje da smanjim LLC (Ploca Tomahawk Max, R5 3600), pa sam sa 3 smanjio na 2, pa na 1, i opet je prijavljivao, na otprilike 18 koraka dijagnostike mi je vdroop jednom bio 1.1%, inace ili 0 ili 0.5%
Na kraju dijagnostike mi je rekao da imam silver cpu :D i kada sam kliknuo start, posle 2 testa se komp resetovao. Jos ima tu da se unapredjuje, za sad mi je sve na auto i radi bez ikakvih problema.

Edit: Na netu sam nasao da je poruka za smanjenje LLC bug, pa sam ostavio na 3, prosao je 18 krugova dijagnostike i komp se samo resetovao.
 

Prilozi

  • ctr diagnostic.jpg
    ctr diagnostic.jpg
    827.2 KB · Pregleda: 97
Poslednja izmena:
Meni stalno prijavljuje da smanjim LLC (Ploca Tomahawk Max, R5 3600), pa sam sa 3 smanjio na 2, pa na 1, i opet je prijavljivao, na otprilike 18 koraka dijagnostike mi je vdroop jednom bio 1.1%, inace ili 0 ili 0.5%
Na kraju dijagnostike mi je rekao da imam silver cpu :D i kada sam kliknuo start, posle 2 testa se komp resetovao. Jos ima tu da se unapredjuje, za sad mi je sve na auto i radi bez ikakvih problema.

Edit: Na netu sam nasao da je poruka za smanjenje LLC bug, pa sam ostavio na 3, prosao je 18 krugova dijagnostike i komp se samo resetovao.
Na istom sajtu imas novu verziju programa, u novoj verziji idi na diagnostic prvo i program ce sam da ti namesti parametre, posle ides na start . Program trazi agesa 1.0.0.4 tako da proveri jeli imas bios verziju koja ima taj patch.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Agesa imam 1.0.0.6. Inače, išao sam prvo na dijagnostiku i tu je prvi put prošao, pa kada sam išao na start onda se resetovao. Drugi put sam umesto llc 1 stavio llc 3 (zbog onog što pričaju da je bug), tu se u 18-om krugu dijagnostike resetovao.
 
Poslednja izmena:
Inace, bar na MSI b450 maticnim, sto je nizi broj pored LLC podesavanja, to je agresivnije podesavanje, znaci LLC 1 bi bilo najagresivnije, pa LLC 2 slabije, itd. Sto ce reci ako ti kaze da smanjis LLC sa 3, ti ga stavi na 4 a ne na 2. Imam slicnu plocu, i iako je preporuceni LLC u uputstvu bio 3, tek na LLC 5 je prestao da se buni tokom testiranja. Zeljen vdroop po 1usmus-u je izmedju 1 i 2%.
 
Jel hoce komp da ne daje sliku ako se stari ryzen 3 1200 zameni za Ryzen 5 3600 bez apdejtovanog biosa?

Brat menjao komponente, stari procesor prodao, stavio nov, ali slike nema? Stavio i novu graficku, ali nije do nje, probano je sa drugom, isto nema slike.
Dok procesor ne mozemo da nadjemo drugi da vidimo da li je do toga.

Decko sto je menjao komponente kaze da je zbog Biosa jer nije maticna apdejtovana sta li vec...

Maticna je B450 PRO MSI

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Naravno da hoce

Baci pogled dal ta ploca podrzava bios flash sa fleske bez procesora
 
Poslednja izmena:
Jel hoce komp da ne daje sliku ako se stari ryzen 3 1200 zameni za Ryzen 5 3600 bez apdejtovanog biosa?

Brat menjao komponente, stari procesor prodao, stavio nov, ali slike nema? Stavio i novu graficku, ali nije do nje, probano je sa drugom, isto nema slike.
Dok procesor ne mozemo da nadjemo drugi da vidimo da li je do toga.

Decko sto je menjao komponente kaze da je zbog Biosa jer nije maticna apdejtovana sta li vec...

Maticna je B450 PRO MSI

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
Ta ploca nije izasla u prodaju sa out of the box ryzen 3xxx suport, moraces da vratis stari cpu pa flesujes bios ili da ze zezas preko usb-a ako nemas vise stari cpu.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Na sajtu ove maticne stoji da ima pozadi ulaz za flash biosa.

Da li dva nooba (ja i moj brat) mozemo to da resimo uz pomoc tutorijala nekog, a da nesto ne zahebemo?

Inace, kad se upali komp nista se ne desava, samo stoji da nema signala(posto je povezano na tv)...


EDIT

Ova maticna je pro vdh ipak, nema na sajtu dugme za flash bios button.
https://www.msi.com/Motherboard/B450M-PRO-VDH

Ima za pro max b 450.
https://www.msi.com/Motherboard/B450-A-PRO-MAX


Jel moze to sa obicne fleske da se uradi? Mada ne znam kako kad uopste nemam sliku bilo kakvu.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da, da... napisao mi je jedan forumas u poruci, a i drug mi je javio da za ovu plocu mora procesor stari da se nadje.

Hvala vam

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Brzim sistemom eliminacije sam dosao do toga da nemam od koga da pozajmim 1xxx 2xxx procesore.Ja sam iz Kursumlije, ako ima nekog na bliskoj teritoriji da mi pozajmi na jedan dan da odradim flash, malo je reci da bih bio zahvalan i oduzio se.


Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Ako ti neko ne pozajmi, pitaj radnje/servise u okolini da li bi ti neko uradio.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazalost Kursumlija je premala, samo jedan lik drzi servis, on je i menjao ove komponente, ali rece da on ima dual core i tako te, stare, nikad niko mu nije donosio ryzen...Sledeci najblizi grad mi je prokuplje, 30km od Kursumlije.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Uzecu R3 1200 u prodavnici, odradicu fles, pa cu reklamirati procesor i traziti povrat novca, ja druge nemam u ovoj situaciji.
Necu stavljati pastu niti ista, odradicu to u par minuta i spakovacu ga za nazad.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
I odmah ce da ti vrate pare? Poveruju ti da je ne ispravan i to je to?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ovo je ideja servisera bila.
Uz reci da se ne slaze na maticnu hoce da vrate, ali da se ne stavlja pasta i sve ostane kako je bilo.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Pa on ima intel plocu a greskom kupio amd. [emoji16]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ako to vec radiš, naruči preko neta. Pa onda imaš 14 dana no questions asked da ga vratiš. Pastu stavi, ali svoju i iskoristi trenutni hladnjak sa tvog Ryzen-a a ne nov, da nov vratiš u "što boljem" stanju.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Uzecu R3 1200 u prodavnici, odradicu fles, pa cu reklamirati procesor i traziti povrat novca, ja druge nemam u ovoj situaciji.
Necu stavljati pastu niti ista, odradicu to u par minuta i spakovacu ga za nazad.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Gde ces naci r3 1200? Toga nema u prodavnicama uopste.
 
Tacno, Ima samo AF revizija, u pc practicu.
Ali ne znam kakva je tu situacija oko biosa i kako bi se ponasao sobzirom na kasniji izlazak.

Ne znam, jedino da odem do prokuplja, ponesem komp i nekog u servisu zamolim da mi to odradi.
Zvacu sutra redom servisere koje nadjem na netu i vidim ima li neko ko bi mi pomogao.


Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno