Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Procitah na Redditu, ne mogu sad da nadjem, odgovor od MSI-ja da stizu stable biosi za R3000 za x3xx ploce uskoro.
 
Kako je bilo kuknjave za prvi zen, ovo je super.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Niko nije kriv sto ne umeju, nego samo kukaju. Nov chipset, novi cpu, normalno je da je bios bagovit. Nije ni cudo sto je onaj ''pametnjakovic'' hardware unboxed ili kako vec spalio cip. Covek overklokuje i ostavi napon na auto, to samo neznalica moze da uradi. Bios i dalje ne zna koliko treba napona, tako da samo dodaje.
 
Neke dodaju malo više napona, neke malo manje, ali uvek ima prostora za lep undervolt.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
@djalf
Mora da se testira. Sve zavisi od primerka do primerka, ali jedno je sigurno, auto uvek dodaje. Isto slučaj je i kod Intela, pogotovu ako imaju HT. Moj prastari 4670k je loš primerak, vuče čak 1.25v na def, ali ja ga drzim rock na 1.2v 4.0ghz.
Uvek ima prostora, samo treba da se testira dok se ne nađe sweet spot.
 
Da, ali ovde kao da su ujednačeniji procesori, sličniji što se tiče napona. Ne znam za 2600, ali AMD je uvek imao malo viši default napon nego što je bilo potrebno.
 
....Ryzen 5 3400G je u rangu i3 8100+gtx 1050? true or false? :)
 
Da, ali ovde kao da su ujednačeniji procesori, sličniji što se tiče napona. Ne znam za 2600, ali AMD je uvek imao malo viši default napon nego što je bilo potrebno.
To je uglavnom krivica BIOS-a neki guraju 1.55v bez ikakve veze. Ja uvek ograničim na 1.4v +/- LLC kada je manual OC, na taj način nikade ne ide preko 1.416 na 4.3GHz a uvek je mnogo manje na PBO.
 
^ & anarki realno bi onda bilo besmisleno da ga kupim s;obzirom na konfu iz potpisa kontam da je grafa tu negde ali je jedino procesor jedno 3x bolji..? : )
 
Već sam ti rekao, bolje kupi 2600+ polovnu rx570.
G serija jednostavno nije za igranje,makar ne onako kako ti misliš. To je za niske rezolucije i low, jer nema još uvek čipa koji ima int grafiku kao 1050ti, a kamoli nešto jače.
 
1.15V je smesan napon, koliko trosi 3900x na 4.2GHz sa 1.15V? 100W?

Ja bih to pod LC-CC-120 :D

Mada negde procitah da je problem sto je mala povrsina na kojoj se generise toplota, ne znam da li je to primenljivo ovde.
 
Poslednja izmena:
1.15V je smesan napon, koliko trosi 3900x na 4.2GHz sa 1.15V? 100W?

Ja bih to pod LC-CC-120 :D

Mada negde procitah da je problem sto je mala povrsina na kojoj se generise toplota, ne znam da li je to primenljivo ovde.
205W ceo sistem u loadu troši.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Smesno.

Ako nema problema sa prenosom toplote, komotno ide pod kuler od 20e, nek bude i od 50e, ali moci ce na vazduh bez problema. 12/24 na 4.2GHz. Razbili su.

Sve je jasno kad se uz 12/24 dobija box kuler :)

Iskreno, mislio sam da ce 3900x biti glupost za koju ce trebati skuplji kuler, napajanje i da ce raditi na nizem kloku. Apsolutno prijatno iznenadjenje :)
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv Reddit thread gde su kompajlirali (nemam bolju reč) rezultate 3700X i 3900X iz gomile testova u programima i igrama: https://www.reddit.com/r/hardware/comments/cbsmvj/ryzen_3000_zen_2_meta_review_1540_application/

9900k jeste gaming sampion, za citavih 5.6% xDDDDDDDDDDDDDD
dobro, takodje je 9700k bolji za 6.3%, a skoro 15% vise. xDDDDDD
Mora intel jos da spusti cene, bar jos 20% da ostane konkurentan.
Sto kaze ona Kinez youtuber, intel ima 15k zaposlenih koji putuju po svetu (dok amd ima ukupno 11k zaposlenih), sredjuju kodove po potrebi, sto u igrama, sto u aplikacijama. Jos nameste da aplikacije rade bolje na intelu(normalna stvar), a amd izbaci seriju i potopi ih sve zajedno.

Ispade da je amd smanjio vodjstvo intela u igrama oko 14% u odnosu na 2000 seriju, sto je odlicno.

@niki
Koji broj jezgara?
 
Iskreno, mislio sam da ce 3900x biti glupost za koju ce trebati skuplji kuler, napajanje i da ce raditi na nizem kloku. Apsolutno prijatno iznenadjenje :)

Sto je najludje, R9 3950X su najavili da ce takodje trositi 105W. Uz optimizaciju voltaze, radice i taj CPU na cheapo B350 plocama sa box coolerom lagano. :D

Iako je singlecore boost 4.7GHz, osecam da ce all core biti oko 4GHz.
 
Poslednja izmena:
9900k jeste gaming sampion, za citavih 5.6% xDDDDDDDDDDDDDD
dobro, takodje je 9700k bolji za 6.3%, a skoro 15% vise. xDDDDDD
Mora intel jos da spusti cene, bar jos 20% da ostane konkurentan.
Ispade da je amd smanjio vodjstvo intela u igrama oko 14% u odnosu na 2000 seriju, sto je odlicno.
Poceo si od ovih Ryzen-a da pravis svetsko cudo.
Jesu dobri i bice verovatno za pola godine jos bolji kad srede bios-e.
Ali zaboravljas da jos uvek ima dosta njih koji hoce da sklope komp i da ne razmisljaju da li treba apdejt biosa ili koja ce memorija da radi,i na koliko.
 
Nazad
Vrh Dno