Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Po meni, sve do 1.4v je ok za 24/7, i nista mu ne fali da bude 1.3v sve vreme.

Uzmi provrti blender jedno 2 sata, i ako ne zakuca, onda je to stabilno.
70c je ok, s obzirom da su velike vrucine, a i nisam siguran kakvo je to kuciste sto se tice airflow-a.
 
Po meni, sve do 1.4v je ok za 24/7, i nista mu ne fali da bude 1.3v sve vreme.

Uzmi provrti blender jedno 2 sata, i ako ne zakuca, onda je to stabilno.
70c je ok, s obzirom da su velike vrucine, a i nisam siguran kakvo je to kuciste sto se tice airflow-a.
Procesoru neće ništa faliti, ali pitanje je kako će naponske na pločama podnositi. 1.4v može samo na najbolje ploče.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni se jednostavno ne dopada kada je hladnjak na naponskoj vreo, a kada sam testirao Taichi, hladnjak je bio vreo na naponima preko 1.4v.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Probaću sledeće sedmice, pa ću javiti temperature na Tomi.
Koliko sam čitao, negde oko 60c sa OC, dok Strix-F ide 10-15c više. Bitan je airflow unutar kućišta, razlika sa i bez je oko 20c, Strix ide 110 sa 0 ventova, Toma oko 85.
Inače, imao sam mnogo sreće, naručio odmah čim se pojavila na stanju, sada je već nema.

Gulfi, nemoj da me ložiš sada, pa da moram prvo CPU da mučim. Zanimljivije mi je zatezanje memorije.
 
Poslednja izmena:
Svakako je super ako nešto može da duva preko hladnjaka, to znači mnogo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Igrao se jos malo pa podesio napon manuelno na 1.25v, mnozilac na 41 dakle 4100mhz, za sada lepo radi, provrteo cinebench jedno 10 puta za redom i sve super, AIDA jedno 10-15 min sve ok. To mu je za sada ostavicu ga na 1.25 mrzi me da mu trazim donju granicu ako se desi da kresuje onda cu povecati malo ali mislim da ce biti ok jer sam probao i u gejmingu. Temperatura u gejmingu 55-60C. Evo i skora.
Capture.JPG
 
CB je dobar za binovanje procesora, cepa procesor lepo, može se po praćenju poena na kraju videti šta i kako. Ali svakako treba pustiti nešto duže bez prestanka da radi, što se tiče stabilnosti.
 
Što se tiče 3700X vs 3800X, prosudite sami:

Untitled.png
 
Ja ne vidim svrhu 3800x, ili kupujes 3700x ili 3900x. Kada dodjes to toga da platis 53-54k za 3800x, dodaj jos 10 i uzmi 3900x.
10k na masini od preko 1000 evra se lako moze ustedeti na necemu sto kasnije mozes lako dokupiti.
Uzmes 3900x, koristis ga sa stock kulerom, kupis posle nekoliko meseci sta hoces, eto 10k dinara.
Ne vidim poentu davanja velikog novca za hladnjenje r3000, kao ni r2000, jer jednostavno nemaju prostora za OC, koji bi opravdao kupovinu ''vrhunskog'' AIO ili custom loopa.
Da moze 3900x da ide 4.6 na custom loop-u 24/7, onda razumem, ali to je prakticno nemoguce.
r4000 ce da bude 10% gore IPC, ako i toliko, dok ce klokovi da odu 200-300mhz gore, i opet OC ce biti gubljenje vremena.
Meni ja ta varijanta sasvim ok, 20% gore ista cena, ne moram da puknem 200e da ga hladim. Tih 200 evra mozes da ulozis u bolju grafu, monitor itd.

@Gulf
Koliko vremena blender treba da vrti da bi se to smatralo rock solid?
 
Poslednja izmena:
Ljudi, uozbiljite se... :trust:

Haha. Znam da treba da ga pustim malo duze sto cu drugom prilikom jer nemam vremena sada, to je na prvu... :d Doduse iz iskustva sa Ryzenom 1600 mislim da je to ok, Cinebench je uvek pokazivao nestabilnost. Desavalo mi se da ne prolazi cinebench tj da kresuje posle 2 ili 3 puta a prodje sat vremena prajma npr, svakako treba pustiti cisto radi reda.
 
Poslednja izmena:
Nema smisla 3800X zarad 100-150mhz više.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Daleko od toga. Koliko je to, negde 2-3%? Nema smisla bacati kes.
 
Kako god, svakako bih sebi uzeo 3800X da sada kupujem. :)
 
Lagano bih ga preskocio i kupio 3900x, sto sam i prvobitno hteo, ali jurodivi je u upravu, tek krece ludilo. Ovako sam potrosio 500-600e manje nego sto sam hteo, taman 2-3 godine da sluzi, da vidim sta ce sve da izadje.
 
Izaći će možda drugo batchevi koji će ići bolje, ko zna.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nista novo nije rekao covek.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ne u smislu performansi, nego npr. skok sa 4.25 na 4.4GHz...3800X je za entuzijaste da se zezaju.

Druga stvar, na 4.2 će raditi na nižem naponu od 3700X i manje će se grejati.
 
Dobro, Ryzeni se ne greju puno, što je dobro.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Updatovao sam BIOS na mojoj X470-I na najnoviji sa AGESA 1.0.0.3ABB.
Single core boost je malo opao, ali mi deluje da sada duze drzi boost klokove. Sada mi npr. Cinebench R15 single score ne dobacuje do 4.4, vec je max 4.375.

Takodje interesantno zapazanje je da mi CPU LLC utice na multicore score u CPU-Z. Kada podignem LLC sa 1 na 3 score mi skoci sa 5640 na 5700. Proverio sam nije glitch, konzistentno je ponasanje. Kada spustim score opadne, kada podignem LLC score se vrati. To je sve bez PBO-a i na default setovanjima.
Sad 1% nije bog zna kakva razlika, ali ocito VRM output utice na boost ponasanje CPUa. Tako da kapiram da moze da napravi solidnu razliku izmedju nekog krš 3 phase-a u odnosu na ove high end 8 phase implemenacije.
 
Da nije ovo malo visoka voltaža? Radi upravo render nekih 1h već, još toliko bi trebalo da šiba
d14e8a3b9d2eadbda50dfa20c34846b1.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne rade, tako im veća ploča stavi. Ali ima i ploča koje su izbacile update biosa i gde je sve kako treba i regulisano.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno