Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

150eur je na KP ko nece da se cima. Neki lik iz Nis je dovukao nekoliko komada iz kine

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
150eur je na KP ko nece da se cima. Neki lik iz Nis je dovukao nekoliko komada iz kine

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

po toj ceni se opasno priblizava npr 9500F koji je isto 6c/6t ali ima veci klok out of box. Za par desetina evra vise imas 3600 sa 12t.
Originalna cena super, KP sucks :)
 
po toj ceni se opasno priblizava npr 9500F koji je isto 6c/6t ali ima veci klok out of box. Za par desetina evra vise imas 3600 sa 12t.
Originalna cena super, KP sucks :)

Sad videh na KP, R7 2700 140-150 evra, nov. Nema tu 3500x sta da trazi po ceni od 150 evra, u startu je sporiji a i nije future-proof kao 8C/16T procesor.
R6 2600 kosta 120-130 evra.

Kao sto si i napisao - Originalna (AE) cena 3500x super, KP sucks
 
Poslednja izmena:
Za sve one koji se pitaju, oko svrhe postojanja 3800x, prethodni koji sam imao odlicno je radio na auto, kao i ovaj, dize preko 4.5ghz, i ide do 80C. Medjutim , manuelnim klokovanjem , u 2 koraka, mnozioc 44 i napon 1.3v dobio sam 4.4ghz na 1.3v uz regular llc, nista agresivno nikakvo tvikovanje. Ono sto zapanjuje, na Noktui u12a temperatura ne prelazi 70c tokom ful loada... ploca- Asus b450-E strix sa 12 faza.

E sad mala pomoc mi je potrebna , koliko drzite "pll" iliti 1.8V napon? Na auto mi ga dize na 2.1v, kad stavim manuelno 1.8 sve prolazi ali se u igrama drugacije ponasa,ima neke cudne dipove koji ne postoje kad je auto napon 2.1v. ? Takodje drzao 1.8 ili 2.1 temperature su izuzetne, ploca hladna, zaista ne vidim nikakav razlog za brigu ali me zanima postoje li rizici ?
 
Svrha je to što su binovani primerci i to je to. :)
Ništa nećeš epohalno dobiti pll naponom, neće procesor poleteti od njega.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Stigao R5 3600. Ploca rog strix b350f. Bocnuo sve radi bez problema ispod tx3 + mx4.

Pitanje, imam 2x4gb 3000mhz cl15 (radi i na 14). Da idem jos 2x4gb identicne memorije ili da prodam i uzmem 2x8 gb recimo 3733mhz?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja bih išao na drugu soluciju. Prvo, najverovatnije neće biti identične, bez obzira na etiketu (druge serije, čipovi i to), drugo, kontroler će lakše svariti i overklokovati 2 modula nego 4...
 
^i ja sam tako mislio al zajebao sam se
https://youtu.be/dhMYmEu8gks

Narucio sam hyperx 2x8 gb 3466 cl 16

Nadam se da ce moci dobro da se naguzi kao ovaj moj predator 3000mhz cl15

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Malo negativnog offset-a (0.05v). malo promena na EDC, TDP, PPT i PBO na max i eto rezultata
Samo PBO na max:
CB 20-2.JPG
Sa ovim novim setovanjima:
CB 20-pbo1.JPG
Napon 1.326, temperatura 65c posle 5 uzastopnih CB 20.
200111194935.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako ne nadjoh adekvatnu temu, razmisljam se da opet napravim HTPC jer mi PLEX jednostavno ne radi sa 4K HDR.

Moje pitanje je, jer naravno hocu da potrosim sto manje novca, da li Athlon 200GE ili 3000G mogu da pusti 4K HDR?

Naravno ploca bi morala imati 2.0b.
 
Poslednja izmena:
I ja to isto hocu, ali sam se raspitivao za 3200G, ja planiram njega za 4k filmove.
 
Za 3200G mogu ti ja testirati cim odem u kanc sledece nedelje, ako imas neki poseban format da testiram? Doduse monitor nije HDR niti 4K, ali sigurno PotPlayer moze pustiti to bez obzira na nepodrzanosti (naravno da razliku necu videti) :D
 
da se ne oznoje.veci problem je sto itx jeftinih ploca nema za njih narocito ne sa hdmi 2.0.mislim i sa mATX-om moze da se sklepa nesto portabilno/ukusno ali idealno bi bilo itx resenje jer onda za malo para imas i ono lc power kuciste sa adapterom i resen svaki problem za nista para...ovako ostaje matx pa da se jure oni thin klijenti sa sfx napajanjima po oglasima,ili sfx napajanja od madjara,ili da juris ona silverstone satro hifi kucista po oglasima ali to je znacajna litraza za drzanje u komodi...

naravno,tajvanski slepci nikako da izbace nuc sa njim i mestom za jedan m.2 ssd i 2,5" hdd,hdmi 2.0,usb c,bt i wlan i pregaze konkurenciju.da imam tih 50tak hiljada dolara tacno bi sutra fokskonu narucio ploce pa da ih sam sklapam i dilujem na etsiju. :)
 
+1
@Zulu 92
Treba mi da moze da pusti blu ray diskove ne ripovane vec onako iz kontejnera mts2 format.
Ima negde tema na forumu , jer nije bas tako lako pustiti te diskove, jer softver za pustanje bukvalno ne postoji, moras da hakujes VLC da bi sve radilo, medjutim mali ali mocni MPC uspesno se bori sa tim izazovom!
https://www.youtube.com/watch?v=mnFXlsfZFzw
Neko koristi POt player , meni nod prijavjuje trojanca pa ga izbegavam!
 
False positive je to za Pot.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
+1
@Zulu 92
Treba mi da moze da pusti blu ray diskove ne ripovane vec onako iz kontejnera mts2 format.
Ima negde tema na forumu , jer nije bas tako lako pustiti te diskove, jer softver za pustanje bukvalno ne postoji, moras da hakujes VLC da bi sve radilo, medjutim mali ali mocni MPC uspesno se bori sa tim izazovom!
https://www.youtube.com/watch?v=mnFXlsfZFzw
Neko koristi POt player , meni nod prijavjuje trojanca pa ga izbegavam!
Mozes mi poslati PP sa linkom za fajl, jer nisam uspeo da nadjem.

Ako dobro razumem, ako to pusti, pustace sve? :D (znam da to nije "sve" ali gledajuci pojam u kolokvijalnom smislu :))

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
vodi racuna da memorija (tj dualchannel) igra veliku ulogu kod velikog bitrate-a,dekoder je odlican i podrzava sve,ali je tu najcesce usko grlo.sa dualchannelom amd jede sve zivo.
 
Mislio sam da ce 4gb biti dovoljno?Jedan stap, znaci samo multimedija bez igranja.
 
Kod mene u tim office masinama je 1 stap od 8GB pa cu testirati tako, ali ako treba mogu pozajmiti stap iz drugog kompa i testirati.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
da se ne oznoje.veci problem je sto itx jeftinih ploca nema za njih narocito ne sa hdmi 2.0.mislim i sa mATX-om moze da se sklepa nesto portabilno/ukusno ali idealno bi bilo itx resenje jer onda za malo para imas i ono lc power kuciste sa adapterom i resen svaki problem za nista para...ovako ostaje matx pa da se jure oni thin klijenti sa sfx napajanjima po oglasima,ili sfx napajanja od madjara,ili da juris ona silverstone satro hifi kucista po oglasima ali to je znacajna litraza za drzanje u komodi...

naravno,tajvanski slepci nikako da izbace nuc sa njim i mestom za jedan m.2 ssd i 2,5" hdd,hdmi 2.0,usb c,bt i wlan i pregaze konkurenciju.da imam tih 50tak hiljada dolara tacno bi sutra fokskonu narucio ploce pa da ih sam sklapam i dilujem na etsiju. :)
Izbaciše i to odavno :D

https://www.asrock.com/nettop/AMD/DeskMini%20A300%20Series/#Specification
 
150 dolara,samo njueg,sodimm,wlan/bt sa m.2 kartice (okej,ovo je 5e na oglasima) i najbitnije - hdmi 1.4. :/

edit:

singlechannel i bilo kakva integrusa je veliki no no.
 
Poslednja izmena:
Ovo nije pitanje za temu "ŠTA da kupim" pa bih molio moderatore da ne sklanjaju pitanje. Želim da pređem na Ryzen 5 3600 (ne X verzija) sa sadašnjeg i5 8500, PRVENSTVENO zbog X570 matične i PCI 4.0 čisto kao zalog za budućnost i M2 SSD-ove koje planiram. Šta može da bude problem kad uzmem Ryzen 5 3600 (ne X verziju) i neku ploču sa X570 čipsetom??? Da li je neko imao bilo kakvih problema sa tim, pogotovo prilikom ugrađivanja. Jer nameravam da promenim stock kuler (imam CM Hyper 212 black edition).
Gledao sam neke video snimke na YT o tome, verovatno su plaćene reklame, pa mi je draže pročitati ovdašnja iskustva.
 
Problema može da bude samo sa nekompatibilnosti ploče i memorije, mada teško i to u ovom trenutku.
Problem prilikom ugrađivanja?
Ako misliš na nekompatibilnost hladnjaka i ploče, piše na Hyper ima kačenja za am4, i samim tim nikakav problem ne bi trebalo da postoji.
 
Problema može da bude samo sa nekompatibilnosti ploče i memorije, mada teško i to u ovom trenutku.
Problem prilikom ugrađivanja?
Ako misliš na nekompatibilnost hladnjaka i ploče, piše na Hyper ima kačenja za am4, i samim tim nikakav problem ne bi trebalo da postoji.

Negde sam video da je jako zeznuto staviti procesor u ležište na matičnoj ploči. Nije urađeno kao kod Intela gde se to radi lagano i nema šanse da pogrešiš, nego sam čuo/pročitao da je sistem drugačiji, pa može da dođe do problema. Nisam lično imao u rukama, niti nameštao makar jedan Ryzen da znam kako procesor naleže na ležište. A ne mogu na YT da nađem ono što želim da vidim...
 
Internet svašta trpi... Ne znam šta tu ima da bude "jako zeznuto". Za bilo koji CPU moraš da paziš na orijentaciju i to je sve.

Sent from S9+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno