Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Jesam, trenutno je na -0.0325v, na -0.05 već počinju nestabinosti, na više od toga neće ni da postuje ali nekima je uspevalo i -0.1. Verovatno ima nešto sa početnim naponom pri startovanju, kod mene je to 1.1v i ne može da se promeni.
 
3300x može da radi na 1v stabilno na 3.8ghz bez boost-a.
Ne znam kako je kod vas na tim 8core?!
 
To zavisi kada su napravljeni, sa novijim je lakše ali je 1v vrlo malo. Ne sćam se koliko je trebalo na 3.8GHz ali na 4GHz ništa bez bar 1.2v+, Ako te zanima mogu da probam.
 
Verujem da je malo, ali radi mi stabilno danima, stresirao sam ga satima.

3300x je ovogodišnji model..barem moj je iz aprila ove god.

Pa zanima me, ako te ne mrzi probaj.

Posle ovog bi preleteo na 3700x ili neki iz 4xxx serije.
Videćemo.
Ovaj mi zaista završava sve za sada.
 
Poslednja izmena:
Zašto ga držiš tako sporo, zbog temperature ?
 
Pa da ,bu_dala, nikako da montiram cc120..
A lep mi ovaj wraith rgb i ne urla mnogo na low.
A ne prelazi 60c, 1v 3.8ghz
 
Poslednja izmena:
3300x može da radi na 1v stabilno na 3.8ghz bez boost-a.
Ne znam kako je kod vas na tim 8core?!
Gledao sam pre neki dan Gamers Nexus video, 3000 serija radi na niskim voltazama kao kod tebe ali ne daje rezultate koje bi trebalo, provrti CB20 ili 15 ili sl, i proveri sintetiku stock vs undervolt
 
To se koliko se secam pominjalo i za prvu generaciju ryzena...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ne može CB da natera processor na najviše frekvencuje čak ni kada je na 100% zauzeća, zato nije baš najbolji pokazatelj sa auto boost-om. Za merenje napredka pri overclocku, to može jer su frekvencije stalne. Geek bench recimo natera nekih 20-50MHz više. Nisu to neke velike razlike ali je zanimljivo.
 
Poslednja izmena:
CB20 se bas ali bas siroko koristi i vazi za vezan pokazatelj stabilnosti i snage cpu. Poenta je da ako mu 3300x undervoltovan pusti 200-300 bodova losiji skor nego PB2 (optimised defaults) na istom taktu od npr na 4ghz, onda undervolt ima isti efekat kao da radi na base clock u tj 3.6ghz, te se ne ispati, bolje je cackati PBO i eventualno negativan offset:eyebrows:

Cisto da napomenem, ja O.C. trstiram najpre u CB20 kao inicujalni pokazatelj stabilnosti zatim IBT 10-20 krugova sa svom mem+avx prajmara barem 3-4h gde se na zalost kod amd desavalo(pogotovo na losijim plocama) da ni to nije dovoljno....pa iskrsne po koje zamrzavanje.....ali ko broji....
 
Ne zameri ali 3100 i 3300x su dva razlicita cpu a sa razlictim ccx setapom, midlim da ne bi trebao da poredis njihov base clock kao ni sposobnosti
Da ali st performanse su iste na istim frekvencijama...
Nema razlike ni kada sam mu sa stock napona isključio pbo/boost...
 
evo temperature ryzena 7 3800x ako je to to
slika-1.png
 
To je to očigledno u blažem idle režimu, optereti ga dobro pa vidi onda dokle stigne i do kojih frekvencija.
 
Pozdrav drustvo, uzeo sam pre neki dan 3400G, i stavio na njega CC120 cooler. Hteo bih da zamolim nekog da mi pomogne kako da pojacam Grafiku , ne mora to biti neko natezanje, max izvlacenje, vec da podignem malo fps jer vidim da svi pricaju da je to moguce pa rekoh sto da ne... CPU ne bi dirao jer mi je sasvim dovoljno to sto pruza. Ram je 2x4 na 3200mhz, bloca b450. Ako nekoga ne mrzi neka mi ispise sta da izmenjam u biosu. Hvala ;)
 
Mislim da ces morati da pojacas RAM za bolji fps, jer ti je tih 2x4gb malo.
 
Zavisi šta igra, ako su starije igre onda je "dovoljno"
 
Da ali st performanse su iste na istim frekvencijama...
Nema razlike ni kada sam mu sa stock napona isključio pbo/boost...
Cini se da nisu, IPC je bolji kod 3300x

Pbo je po def iskljucen, inace PB2 i PBO nisu ista stvar.
 
Starije, ne ocekujem neko ludilo od ove integrisane. Evo sad sam probao Rise of the Tomb na fhd,dx12,po automatici vidim da je sve popaljeno, i na high detaljima i to radi bez ikakvih znakova pada fps-a, skroz glatko, meni je to ok, ne ocekujem da igram 2019 igru na tome. Naravno ako moze da se izvuce jos iz GPU sto da ne.
 
Hoces bolji fps, ja sam ti napisao kako. Ako neko iskusniji zna jos neki nacin, valjda ce se javiti.
 
Pa brzo se ohladio i već je postao idle, ne drži to dugo
 
Pozdrav drustvo, uzeo sam pre neki dan 3400G, i stavio na njega CC120 cooler. Hteo bih da zamolim nekog da mi pomogne kako da pojacam Grafiku , ne mora to biti neko natezanje, max izvlacenje, vec da podignem malo fps jer vidim da svi pricaju da je to moguce pa rekoh sto da ne... CPU ne bi dirao jer mi je sasvim dovoljno to sto pruza. Ram je 2x4 na 3200mhz, bloca b450. Ako nekoga ne mrzi neka mi ispise sta da izmenjam u biosu. Hvala ;)

Koju ploču ima Asus, Msi ....
 
Cini se da nisu, IPC je bolji kod 3300x

Pbo je po def iskljucen, inace PB2 i PBO nisu ista stvar.
Nije , performanse su iste na 3.9ghz pogledaj CB20 score na 3300x sa auto naponom u bios-u.
Stavio sam 3.9ghz jer toliko 3100 gura sa boost-om.
Nema razlike, jedino poznato je da su latencije bolje na 3300x i to što radi na višem taktu po defaultu, zato i bolji ipc ima ali na istoj frekvenciji su jednaki , o tome pišem.
Ako neko ima ovde 3100 može da potvrdi...

cec17008066e7191ae43435801d19b63.jpg
61d6e7971d4dfd99e9c5ba0ca96d0a88.jpg
43944d1130c8d836c69afd49ca8a1214.jpg
 
Je l' ne koristis offset napon nego zakucanu vrednost? Offset mi 'ne radi' kao varijanta, ide preko 1.4V napon dok boost-uje (stavio -0.05 ili -0.75) i temp. do 79c... imam Arctic P14 x2 sa prednje strane, stock 12icu sa zadnje, LC. Moracu Noctua-u da namazem umesto trenutne paste i da zakucam napon, koliko vidim.
 
Je l' ne koristis offset napon nego zakucanu vrednost? Offset mi 'ne radi' kao varijanta, ide preko 1.4V napon dok boost-uje (stavio -0.05 ili -0.75) i temp. do 79c... imam Arctic P14 x2 sa prednje strane, stock 12icu sa zadnje, LC. Moracu Noctua-u da namazem umesto trenutne paste i da zakucam napon, koliko vidim.
Nije ni meni radio offset, proradio je tek posle dva uzastopna praznjenja cmosa. Voltazu drzi na 1.4v dok ne pomrenes neku app sa hevi loadom, kod mene padne na 1.280v sa offsetom, ista ploca *mjau**mjau**mjau* MSI je to....
 
Nazad
Vrh Dno