Šta je novo?

B450M-HDV Da ili Ne

donniedemonD

Cenjen
Učlanjen(a)
15.01.2017
Poruke
1,041
Poena
125
Maticna mi ima fabricku gresku, B350 PRO, pa sam primoran da predjem na neku drugu.

Tacnije, vrsim reklamaciju i planiram da sutra uzmem ovu 500 dinara skuplju B450 HDV verziju. https://www.emmi.rs/matične-ploče-(...-sata3-glan-71-usb-31.11.html?productId=76496

Radi mi posao jer ima sve ulaze koji su mi potrebni, mene samo zanima jel se dobro pokazala? Kakva su vam saznanja?.

Ne planiram klokovati niti bilo sta.

Samo me zanima kvalitet i stabilan rad jer 20ak dana nikako da se skrasim i dovrsim sklapanje kompa, svakog dana neko zezanje, OStalo mi je da promenim jos ovu maticnu i da zavrsavam.

Valjda ce mi neko odgovoriti veceras, posto sutra planiram da reklamiran...
 
ASRock B ploče se nisu pokazale odlično, napravili su sjajne X ploče za AM4 platformu, A su ok isto.
Ili uzmi MSI ili Gigabajt(B450 Aorus modeli), ako uzimaš B ploču.
 
E majku mu...

Nazalost, plocu sam uzeo u EMMI i nemaju drugu sem ove sto sam okacio za taj cenovni rang koja ide na AM4 socket.

Ostaje da se molim da ce da radi jer ova B350 me opasno napatila.
 
Mozda da trazis da ti vrate novac i da uzmes neku drugu plocu iz neke druge prodavnice, jer Emmi trenutno ima veliku rupu u ponudi AM4 ploca izmedju 9.490 i 18.990 RSD :smash:
 
Ako bude moglo, def hocu, hvala ti za info. Valjda je 14 dana rok za reklamaciju, sutra je 13 dana od kako sam uzeo. U tom slucaju bih uzeo MSI ili Gigabyte po preporuci clana gore.
 
ASRock je nvme m.2 ulaze nazvao ULTRA M.2, sad gledam malo gigabyte,asus, msi... svi ih zovu drugacije.
Sta konkretno gledam da vidim moze li NVMe M.2 da odredjenu plocu?

Edit: Snasao sam se
 
Poslednja izmena:
Maticna mi ima fabricku gresku, B350 PRO, pa sam primoran da predjem na neku drugu.

Tacnije, vrsim reklamaciju i planiram da sutra uzmem ovu 500 dinara skuplju B450 HDV verziju. https://www.emmi.rs/matične-ploče-(...-sata3-glan-71-usb-31.11.html?productId=76496

Radi mi posao jer ima sve ulaze koji su mi potrebni, mene samo zanima jel se dobro pokazala? Kakva su vam saznanja?.

Ne planiram klokovati niti bilo sta.

Samo me zanima kvalitet i stabilan rad jer 20ak dana nikako da se skrasim i dovrsim sklapanje kompa, svakog dana neko zezanje, OStalo mi je da promenim jos ovu maticnu i da zavrsavam.

Valjda ce mi neko odgovoriti veceras, posto sutra planiram da reklamiran...

Oce to kad ne istrazis sve potrebne parametre prije sklapljanja.
 
PA tu maticnu mi ovde predlozili. Drugo sve radi sto sam sam sklapao :D
 
Pare moraju da ti vrate jer si kupio izvan poslovnih prostorija i vraćaš u zakonskom roku od 14 dana nakon kupovine. Ne Reklamiraj, vraćaj jer ti proizvod ne odgovara.
 
Ne mlati. Jos lazov da ispadnem XD

U DM mi je kokan poslao sa M oznakom sto moze da potvrdi. Covek nema veze sa ovim problemom, maticna jeste dobra kao sto mi je i rekao, sad sto je meni zapala falicna to je drugo.
 
Poslednja izmena:
Ne mlati. Jos lazov da ispadnem XD

U DM mi je kokan poslao sa M oznakom sto moze da potvrdi. Covek nema veze sa ovim problemom, maticna jeste dobra kao sto mi je i rekao, sad sto je meni zapala falicna to je drugo.

Zajh te opusten :) Sve jedna b350m pro 4 je falicna osim prvih izdanja maticne....
 
Ispade da nije do maticne. Opet ista greska na MSI B450

Cuveni "memory management" blue screen. Ranicu se, cini mi se da je graficka problem, a posto mi se ta greska javljala svojevremeno u sred windows instalacije, bice da je hardverske prirode problem.
 
Nema tu sta da ti se cini, malo ozbiljnije pridji problemu. Testiraj memoriju i grafiku, pozajmi neku grafiku ako nemas rezervnu.
Ko zna, mozda si i maler pa si opet uboo felericnu plocu, ali neces znati sve dok ne istestiras sve komponente.
 
Ne mogu tako jer problem se nekad javi jednom u 2-3 dana... nemam od koga da pozajmim komponente tako dugo.

Danas sam pokrenuo memtest64 i nasao je 50 gresaka.

Medjutim, fora je sto mi je decko juce kad je ubacivao procesor u komp nasao jedan pokrivljen pin na procesoru, ispravio ga rucno i ubacio kako treba. Rekose mi na jednom drugom forumu da je mozda i do toga.

Odnecu sutra RAM kod drugara na njegovu amticnu i da pokrenem memtest64 da vidim da l ice naci onoliko gresaka, pa da vidim sta dalje i kako.
 
Ne mogu tako jer problem se nekad javi jednom u 2-3 dana... nemam od koga da pozajmim komponente tako dugo.

Danas sam pokrenuo memtest64 i nasao je 50 gresaka.

Medjutim, fora je sto mi je decko juce kad je ubacivao procesor u komp nasao jedan pokrivljen pin na procesoru, ispravio ga rucno i ubacio kako treba. Rekose mi na jednom drugom forumu da je mozda i do toga.

Odnecu sutra RAM kod drugara na njegovu amticnu i da pokrenem memtest64 da vidim da l ice naci onoliko gresaka, pa da vidim sta dalje i kako.

Tebe bas sjebalo :(
 
Nazad
Vrh Dno