Šta je novo?

Far Cry New Dawn

Znam da se vecini ljudi ne svidja New Dawn, meni se od Far Cry 3 nista nije svidjalo, Far Cry 4 mi je bio OKISH da ubijem vreme, Primal mi je bio cool zamisljen ali brutalno dosadan, nikada nisam uspeo da se nateram da ga zavrsim, Far Cry 5 takodje. Za New Dawn sam licno smatrao da je teska splacina, onda sam iz dosade odgledao WAB review za istu, gde su mi se svidele neke stvari, ispricao ortaku o tome, uzeo nam igru i evo 2 puna dana igramo i uzivamo.

Licno meni se jako svidja sto su ubacili blage rpg elemente u igru kao wpn tiers, enemy tiers itd, daje poentu da istrazite sve, daje poentu da lootujete, lovite zivotinje, ma cak i pecanje. Da sve je to bilo i pre ali nije imalo svrhe posle 2h igranja ste imali oruzije koje zelite, dovoljno veliki ranac itd itd.. Ili npr u primal najboljeg "peta" za 2h igre lagano... Sami outpostovi su bili copy pasted, i nikada teski cak ni kada zovu 50 alarma.. Dok ovde mi sa tier 1 oruzijem smo wipe 3-4x pre nego sto smo izveli uspesan stealth takeover tier 2 outposta.. pre toga bi bili vidjeni i onda 1-2 shotovani il pokidani od strane obicnog kera za 1sec.
Igramo na najtezem difficulty i kombat je prilicno deadly, tacno je da kad obrnes okrenes sve su to one iste stvari koje radimo sto godina, al ovaj put imaju neki smisao i ponetu.

Samo kretanje je tako smooth, oruzija imaju osecaj impakta, svaki sledeci tier oruzija jedva cekamo da odkljucamo i onda razmisljamo sta da uzmemo jer naravno nemamo dovoljno resorsa za sve sto bi zeleli... Jos nismo otisli ni na jednu ekspediciju za koje sam cuo da su adrenalin pumping akcije, jedva cekam da vidim kakv ce izazov da budu max upgradovani outposts itd...

SVET JE JEDNOSTAVNO PRELEP, Bez obzira na tu i tamo roze boje, igra izgleda brutalno, i ne, ne moze da se docara preko screenshotova niti video klipova. Igra radi dobro, mada vidi se da fali optimizacije po kampovima i slicno, jer ortak sa i5 8600k na 4.8k i 1080ti pada na 90fps sto je iskreno prilicno lose. Ja padam na istim mestima na 40-45fps sa prokletom kanturinom od FX 8350 na 4.2k.

Da znam prica je krajnje genericna i iskreno me zabole, za mene je far cry oduvek bio open world play field gde je vise oko gameplay nego price. Cak sta vise oduvek sam jedva cekao da zavrsim linearne story misije kako bi se vratio u "svet" i radio sta god ja pozelim.
Pogotovo sa tim vecito prisutnim drogiranjem/halucinacijama i slicno misijama koje od FC 3 nisu prekidale, meni licno pozli (motion sickness) od istih i npr 2x sam brisao FC 3 zbog toga. To se prenelo na FC4, Primal, ne znam za FC5 nisam ga presao toliko mi je zanimljiv bio... Nadam se da me ovde niko nece drogirati, za sad nekih 20h u igri nisu.

Mislim da je samo stvar pristupa igri, prihvatiti je kao to sto jeste, da je prica smece, da nije isti FC kao do sada gde prvo oruzije koje nadjete je isti djavo kao bilo koje, kazem blagi rpg elementi koje neko ne voli al nekome daju svrhu, zasto da uopste eksploruje i radi bilo sta, ljudi su navuceni na to da imaju neki cilj pa makar to bila igrica, moze svet da bude kolko oces prelep, ako je prica ocaj, ako je gameplay ocaj cao zdravo..

U Witcheru 3 po meni combat je katastrofa, enemy scaling je tuzan, faceroll na death march od 10+ lvl da bi u mid late game bukvalno mlatio levi klik do pobede... Ali meni je i pored toga Witcher 3 jedna od igara sa najboljom pricom i svetom za istrazivanje, uz pomoc gomile modova, heavy overhual combata i enemies igra moze da bude sjajna (Ghost mod +15tak drugih modova npr il W3EE)

New Dawn nema pricu, ali ima fantasticno looking svet sa odlicnim pucanjem. Mislim da je igra brutalno under rated zbog protagonista koji se pojave 3x u igri, ljubicaste boje koje u samoj igri uopste nema na taj nacin kako to izgleda po video klipovima.

Mislim da ce sledeci Far cry otici jos vise u RPG element, moraju da evolvuju IP, mogu da naprave novi FC3 danas i svima bi bio dosadan, previse puta smo to sve odradili, isto kao AC serijal, npr ja sam obozavao prvih par AC, pogotovo dvojku. Da bih preskocio Unity, probao na 2h Syndicate koji da je izasao kao prvi deo u francizi, ili da nam se jednostavno nije ogadilo vise jedno te isto bi bio TOP igra osecam, mene je uspela da zadrzi mozda 1,5h i to sam zevao svo vreme..
Ono gde su otisli sa Origins pa Odyssey mislim da je odlicno. Gledano kako ljudi reaguju, mozda zato sto volim RPG zarn, nisam siguran jer licno ne mogu da poteram ni jednu ni drugu zahvaljujuci denuvo+VM, cekam da jednog dana predjem na novu platformu i odigram ih, ali mislim da ce me oduseviti od onoga sto sam video kroz klipove, utiske drugih itd.
Tako se nadam da ce i FC da ode u nekom novom pravcu.

Mogu da kazem da razumem da se nekome ne svidja i da smatra da je igra djubre, al da kaze da je sam svet ruzan il generican taj nije igrao igru, ili je prso sa mozgom.

Ovo je verovatno prva igra koju vecina ljudi hatuje a da se meni svidja. Mada iskreno i drago mi je sto je tako jer u suprotnom malo sutra bi nasli nasli igru za 20e 7dana posle izlaska.
 
Poslednja izmena:
E zbog ovog posta cu igri da dam sansu a nisam igrao fc od trojke

Drago mi je, nista te ne kosta da probas igru sa besplatnim kljucevima koje dele, pa ako ti se svidi uzmes ove sto se naplacuju jer igra je super fun u Co op ako imas nekoga za isti. Ja igram za sebe i solo, jer se progres kampanje ne prenosi, ali sva oruzija, perkovi, itemi, itd ostaju. Pa kad ortak nije tu da cepamo co op "kod njega" igram sam.
 
Ja kontam da je nekome ok, i meni je ok new dawn, i ako mi se gadi to hipsterisanje sa bojama.
Ali ode u krajnost sa poredjenjem sa TW3.

U prvih sat vremena sam dobio zolju i snajper, outpost resavam za 2 minuta, 5 ako idem na stelt.

Grafika je lepa, lepa je i u FC5, ali je igra bas povrsna.
Ono sto u popravili, jeste da za razliku od FC5, neces naleteti na random neprijatelje svakih 300m koji te prepoznaju i nece dolaziti magicno njih 100 sa strane dok se boris i to je to.
I dalje te od snajpera cuva drvena i limena ograda, impact na okolinu, nesto na cemu je FC zasnovao svoju slavu, ne postoji ni u tragovima.
Dokle god ti imas magiju da vidis neprijatelje kroz zidove i da ti se natackaju na mini mapi kada ih snimis dvogledom, nema tu ozbiljne igre i izazova.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno