Šta je novo?

metamorphose2

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
Lega, predložio bih ti da pređeš na DC jer ova poslednja verzija Metamorphose baguje tj. ne može da sačuva rename šablon. Velika mana ako često radiš jedne te isti rename operacije.

DC može i ima portable aplikaciju, pa nećeš imati problema sa zavisnostima kao u ovom slučaju.:wave:
 
Poslednja izmena:
Lega, predložio bih ti da pređeš na DC jer ova poslednja verzija Metamorphose baguje tj. ne može da sačuva rename šablon. Velika mana ako često radiš jedne te isti rename operacije.

DC može i ima portable aplikaciju, pa nećeš imati problema sa zavisnostima kao u ovom slučaju.:wave:
Sta ti je DC? Nije mi toliko bas zapelo ali pitam jer sam juce reinstalirao od nule Manjaro, odmah zez drajveri za mreznu ne pasuju, ostalo odavno, prebacio na kernel drajver a njihov blaclistovo. Pitam jer lik napisao kako je uspeo ali je fora sto postoje dve verzije koje on spominje, jedna se instalira iz redovnog ali druga iz AUR-a to ima 100x zavisnosti i da se iskompajlira treba vremena i vremena. Najcrnje je sto lik nije napisao koju je verziju upotrebio. Problem kod linuxa je to sto skoro svaki dobar program koji se barem meni svideo posle nekog vremena prestanu da odrzavaju i onda ga entuzijasti krpe ali to nije pravo resenje :wave:
 
Double Commander

Edit: a šta ćeš... sve bude i prođe, ne samo na Linuxu...:wave:
 
Poslednja izmena:
Malo sam njuskao i nadjem zadnje krpljenje: - Python: version 2.6 or 2.7 (*not* compatible with 3.x)
Manjaro radi:
python -V
Python 3.7.1
Koliko pamtim dosta distroa radi i dalje na Python 2.7.x, steta sto ne uzme neko i lepo to napise za Python 3.7.
Nema unazad kompatibilnosti kod Python, veliki je to skok 2.7 na 3.7

Paz sad najnovija plasma 5.14.4, bazirano na Ubuntu 18.04 LTS a
$ python -V
Python 2.7.15 rc1
 
Poslednja izmena od urednika:
lega99@calculate ~ $ uname -r
4.18.14-calculate
lega99@calculate ~ $ python -V
Python 3.6.5
lega99@calculate ~ $

Igramo se verzijama i onda sve nauka, inace original je imao Python 2.7.x
 
Ne vredi da se bakćeš, ima problema i sa wxgtk bibliotekom piše da treba >=2.8 ali deb odbija instalaciju ako je v3.0+ čak i na *buntu/Mint 19. Krenamer isto nije loš program kad si već na KDE. Ili Inviska (najviše jer ima portable verziju kao i DC pa te ne zanimaju zavisnosti).:wave:
 
Знам да (ко)лега99 часто ради неке специфичне послиће али да се оволико мајеш око обичног програма за мултиринејм ми није најјасније. Или само као по обичају идеш до краја, мораш да решиш па то ти је. ;) Ја понекад имам сличне идеје али углавном одустанем ако видим да ће да оде у неку петљу или се не пази на програм па се десе овакве комбинације. Увек постоји алтернатива, нису ово пенџери. ;)

Постоје разни програми тог типа, ја увек прескачем оне за терминал али и покушавам да искористим неки пакет па је и мени, навикнутом на ТС мултиринејмер, баш DC најсличније решење. Ако ништа друго, скоро увек набацим и ТС под емулацијом колико да се нађе па и његову варијанту могу да користим.

Осим ако имаш неке потребе које баш ниједан од поменутих не може да одради ...
 
Знам да (ко)лега99 часто ради неке специфичне послиће али да се оволико мајеш око обичног програма за мултиринејм ми није најјасније. Или само као по обичају идеш до краја, мораш да решиш па то ти је. ;) Ја понекад имам сличне идеје али углавном одустанем ако видим да ће да оде у неку петљу или се не пази на програм па се десе овакве комбинације. Увек постоји алтернатива, нису ово пенџери. ;)

Постоје разни програми тог типа, ја увек прескачем оне за терминал али и покушавам да искористим неки пакет па је и мени, навикнутом на ТС мултиринејмер, баш DC најсличније решење. Ако ништа друго, скоро увек набацим и ТС под емулацијом колико да се нађе па и његову варијанту могу да користим.

Осим ако имаш неке потребе које баш ниједан од поменутих не може да одради ...

Nisam nikad radio takav rename sa DC, klasika rename ima u svakom, sad sam se setio ima i u dolphinu najosnoviji ali cini posao kad oces da poslaze iste fajlove po redosledu. Ja ga napravi (metamorphose2) za Calcuate (gentoo), .deb faj raspakovao i sve natanane copy naste na isto mesto i male prepravke oko startanja jer trazi python2.x za rad u Calculate (python 3.6.5) i radi bez problema. Fora je sto Calculate ima sve fajlove sto trebaju a i Manjaru nema i kad ih napravim ne radi jer je i Manjaro otisao na
[lega99@Manjaro ~]$ python -V
Python 3.7.1
Valjda ce ga srediti, do tad imam ove, znas da ja volim da svaki distro ima sve iste programe.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno