Šta je novo?

Manajro -Skype, M$Office

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Koliko vidim Manjaro je ubacio ceo M$ office paket i skype. Ne znam sta ce im to jer LbreOffice cita skoro sve is Office paketa a ima i export u Office format. Glavna stvar traze da se ulogujes sa skype nalogom, ja pokusao kaze ne znamoza tebe, kad pokusaom kao novi onda kazu znamo za taj e-mail i opet nista. Kako se uopste prijavljuje, da li treba izabrati student ili kucni korisnik, mozda ne pusta kao kucni korisnik. Probao login na drugom linuxu na skype i to sto kucam je validno.
 
Konekcija ka M$ serveru, na kraju sam se ulogovao, nepouzdano, imam optiku 300/30 Mb/s tako da nije do mene nego do M$ servera. Sta da mi hitno treba fajl a ne mogu da pristuim, vodim exel tabelu sa profilima secera i to nosim na endokrinologiju, ocu da skinem na USB i i odnesem a ono cvrc nece se uloguje. Sve to moze i da se iscita preko IC porta ali onda sam vezan za jednu marku aprata, sad koristim Bayerov jer treba jako malo krvi za merenje.
 
To je Office online, koji je samo upakovan u neki njihov wrapper. I koliko znam radi samo sa fajlovima koji su na Onedrive-u, tj. ne možeš da otvaraš fajlove sa lokala, prvo moraš da ih aploaduješ na OD. Ali možeš da skineš kopiju na lokal ako hoćeš. Umesto tog Manjaro programa možeš koristiti i bilo koji web browser, isto je. I naravno, neophodan je MS nalog
 
To je Office online, koji je samo upakovan u neki njihov wrapper. I koliko znam radi samo sa fajlovima koji su na Onedrive-u, tj. ne možeš da otvaraš fajlove sa lokala, prvo moraš da ih aploaduješ na OD. Ali možeš da skineš kopiju na lokal ako hoćeš. Umesto tog Manjaro programa možeš koristiti i bilo koji web browser, isto je. I naravno, neophodan je MS nalog
Kapiram sve to ali poenta je na tome da juce nisam mogao da se zakacim na M$, dal kristio tako sto su ugradili u sam distro ili koristio web browser. Nisam ni na skype moga da se zakacim a odem u drugi linux i zakacim se ladno na klasican skype koji sam sam intalirao sa mojim mailom koji je registrovan u win10 i sa passwordom od win10..
 
Nazad
Vrh Dno