Šta je novo?

Verovatno zveknula matična?

mlnmnc

Poštovan
Učlanjen(a)
21.12.2014
Poruke
109
Poena
70
Može neka preporuka koju matičnu da kupim pošto mi je ova izgleda crkla. Kada uključim komp ne prođe ni 2 sekunde on se ugasi, pa se ponovo uključi, i sve tako u krug. Na ekranu se nista ne pojavljuje, ni ne stigne ništa da se pojavi za te 2 sekunde
CPU Intel i5 3470
MoBo GIGABYTE H61M-DS2H
RAM Kingston 4x2GB 1333Mhz DDR 3
Monitor Grundig 32"
HDD TOSHIBA MQ01ABD050
Optika HL-DT-ST DVDRAM GH24NS95
Case LC600H-12
Sound ATI/AMD Verde/Heathrow/Chelsea - High Definition Audio Controller
OS Windows 10 Pro x64
 
Poslednja izmena:
Ne mora da znači da je matična 100% geknula. Da li si probao sa drugim napajanjem?
 
Nisam, nemam drugo napajanje. Kako da proverim ovo da li je ispravno?
 
Da li prođe bios post, tj stigne do biosa? Da li postuje nešto?

Probaj još sa jednim štapićem memorije u različite slotove. Uradi Clear cmos. Rastavi i očišti malo kontakte od napajanja, memorije, grafe... Probaj sa integrisanom grafom
 
Poslednja izmena:
Ne stigne do BIOS-a. Jedva i dve sekunde da bude uključen, odmah se gasi pa ponovo pali. Ne čuje se onaj klasičan zvuk kada se uključi PC. Kako da očistim kontakte od napajanja?
 
Mozda ti nesto nije u redu oko tastera na kucistu (power i reset) - otkaci njihove zice sa ploce i malim srafcigerom prespoji pinove na koje bi trebao da bude prikljucen POWER taster.
 
Kako da prespojim pinove, to mi baš nije najjasnije?
 
Otkacis prikljucke za power i reset tastere, i onda sa necim metalnim na kratko prespojis (dodirnes) dva odgovarajuca pina da bi se komp ukljucio.

attachment.php


 
Jesi li probao da izvadiš CMOS bateriju na neko duže vreme (nekoliko dana)? Meni je jedna ploča oživela posle pet dana bez baterije, a pokazivala je slične simptome.
 
Meni liči na napajanje, ili su simptomi lošeg tastera kao što Censored reče.
Moraš da probaš drugo napajanje.
 
Da ne otvaram novu temu...:)
Ploća B75+i5 3350, radila je sa 7790 grafom na seasonic 620w bez problema...uzeto novo mb+cpu+ram, prebacio napajanje i grafu i sve ok...
Kada sam na staro stavio Chieftec 500w, (znači, bez grafe), samo jedan dug i dva-tri kratka pištanja...neće ni da uđe u bios...probao sam i sa nekim kineskim napajanjem 500w - isto...
Vadio bateriju na min, dva - isto...
Da li je ploća riknula pri zameni, ili je napajanje slabo?
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu...:)
Ploća B75+i5 3350, radila je sa 7790 grafom na seasonic 620w bez problema...uzeto novo mb+cpu+ram, prebacio napajanje i grafu i sve ok...
Kada sam na staro stavio Chieftec 500w, (znači, bez grafe), samo jedan dug i dva-tri kratka pištanja...neće ni da uđe u bios...probao sam i sa nekim kineskim napajanjem 500w - isto...
Vadio bateriju na min, dva - isto...
Da li je ploća riknula pri zameni, ili je napajanje slabo?

Prijavljuje ti da nema grafike, taj procesor nema graficku u sebi.
 
Gledas da li su naduveni ili prsli - ako jesu, onda je sve jasno, a ako nisu, trebao bi neko sa uredjajem da proveri...

bad-capacitors.jpg


evga_nvidia_blown_capacitors_1080.jpg
 
Nema šta da se proverava, kao što je već napisano i5 3350P nema grafiku, nabaviti jeftinu neku grafiku i radiće kao pre.
 
Ako su problem tasteri za uključivanje i resetovanje, šta da radim onda. Mislim nije rešenje da ga stalno uključujem uz pomoć šrafcigera? Napajanje nije problem sigurno zato što sam ga probao na drugom računaru i radilo je.
 
Poslednja izmena:
Ако су проблем тастери, онда се лако даље решава. Откачи све каблове, откачи хардове и слично, остави само монитор и тастатуру па пробај шрафцигером. Тако већ може нешто да се сазна.
Пробај друго напајање, не то на другом компу.
 
Da li ima razlike u prenosu slike kada ploča ima HDMI port i kada se recimo na DVI port nakači DVI to HDMI konvertor?
 
DVI ne prenosi zvuk, a ne podržava ni 4K rezoluciju. Za one rezolucije koje su podržane (do 1920x1200 ili do 2560x1600) slika je ista i na DVI i na HDMI.
 
Kada bih stavio na matičnu taj dvi to hdmi konvertor i kablom povezao sa tv-om, da li bih imao zvuk?
 
Kupio sam ovu matičnu - ASUS CM6330_CM6630_CM6730_CM6830. Koliko je slabija/jača u odnosu na moju prethodnu Gigabyte GA H61M-DS2H? Vidim da ova ima i 2 usb porta 3.0, prethodna to nije imala. Ima li nekih bitnih razlika ili ne?
 
I ta bi trebala da je H61 čipset, tako da nema veće razlike(proveri sa Cpu-Z programom, kartica Motherboard/Southbridge), osim što je dizajnirana sa Asus desktop računar(npr Asus cm6330 ili drugi model) a ne za tržište.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno