Šta je novo?

radeon-profile

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Treba mi za Manjaro pod hitno radeon-profile i radeon-profile-deamon, zeznuo sam Manjaro koristeci Krusader koji brie sve nije bitno dal si u levom ili desnom panelu. Ovo mi treba nema vise u AUR-u a mora da teram karicu prislino da se ladi pomocu tog programa.
 
Treba mi za Manjaro pod hitno radeon-profile i radeon-profile-deamon, zeznuo sam Manjaro koristeci Krusader koji brie sve nije bitno dal si u levom ili desnom panelu. Ovo mi treba nema vise u AUR-u a mora da teram karicu prislino da se ladi pomocu tog programa.

rp.png
 
Немам тај профил али ме занима како си успео да обришеш? ;)
 
Немам тај профил али ме занима како си успео да обришеш? ;)
Gledao sam etc i modprobe.d zbog flac fajlova i sta je sa alasom. Sad sam dok sam pokusavao da nadjem uradio ovo: sudo strip --remove-section=.note.ABI-tag /usr/lib64/libQt5Core.so.5. Kad sam pogledao na forumu video sam resenje i krenuo i pocela je igranka bez prestanka, trka sa vremenom zbog graficke da se ne pregreje i samo sraljam iz greske u gresku. Te demon nemoze da se instalira i sd na kraju ne moze ni da ga napravi
==> Building and installing package
==> Install or build missing dependencies for radeon-profile-daemon-git:
 
Gledao sam etc i modprobe.d zbog flac fajlova i sta je sa alasom. Sad sam dok sam pokusavao da nadjem uradio ovo: sudo strip --remove-section=.note.ABI-tag /usr/lib64/libQt5Core.so.5. Kad sam pogledao na forumu video sam resenje i krenuo i pocela je igranka bez prestanka, trka sa vremenom zbog graficke da se ne pregreje i samo sraljam iz greske u gresku. Te demon nemoze da se instalira i sd na kraju ne moze ni da ga napravi
==> Building and installing package
==> Install or build missing dependencies for radeon-profile-daemon-git:

Kod:
yaourt -S git fakeroot cmake make radeon-profile-daemon-git --noconfirm
 
Uf dok se svega setim, Octopi ima u setovanju da koristi yaourt. pa sitna setovanja na koje zaboravim. Disk mi je los, zbunjuje sto pustim destruktivni test povrsine badblock (radi preko 2 sata, 4 prolaza)i kaze sve je ok, pustim drugi test on je javljao greske tipa inod i duzine koje se uvek razlikuje za 1, zasto nije mi jasno, i jos slicna test koj isto kaze sve je ok. Tri razlicite alatke 2 ne pokazu nista, jedna pokaze greske i navodno ispravi. Ubi me ova graficka ako docekam da cerka pocne da radi nesto preko neta pa da kupim jedan disk i jendu ljudsku graficku, ova graficka je odsvirala svoje dvaput ju e plavilo vodeno hladnjenje od CU.
 
Uf dok se svega setim, Octopi ima u setovanju da koristi yaourt. pa sitna setovanja na koje zaboravim. Disk mi je los, zbunjuje sto pustim destruktivni test povrsine badblock (radi preko 2 sata, 4 prolaza)i kaze sve je ok, pustim drugi test on je javljao greske tipa inod i duzine koje se uvek razlikuje za 1, zasto nije mi jasno, i jos slicna test koj isto kaze sve je ok. Tri razlicite alatke 2 ne pokazu nista, jedna pokaze greske i navodno ispravi. Ubi me ova graficka ako docekam da cerka pocne da radi nesto preko neta pa da kupim jedan disk i jendu ljudsku graficku, ova graficka je odsvirala svoje dvaput ju e plavilo vodeno hladnjenje od CU.

Za dijagnozu diska nikada ne koristi nista drugo osim alata koje je proizvodjac diska napravio za tu namenu. I to pod cistim DOS modom za iskljucenom AHCI funkciom iz BIOS-a. I naravno proveriti kablove. SeaTools za Seagate, za WD Data Lifeguard Diagnostic, za Maxtor maxtool...itd. Za GNU/Linux ti treba bilo koja Nvidia kartica i resio si problem.
 
Instairao sam Arch KDE-plasma verziju, trazim yaourt al ga nema, da li je prevazidjen, zastareo. Bio je yaourt-gui bas zgodan program iz terminala. U octopi vise ne postoji nista oo setovanja za aur. Sad u Arch-u radi KDE-plasma notifikacija, Octopi notifikacija a ja pakujem sve kroz pamac-manager.
 
Koristiš Krusader kao root?
 
Koristiš Krusader kao root?

Da to je jedina alternativa, Dolphin su unakakzili, posle tolikih godina ispade da ne radi dobro i sad svi ostali distroi-okruzenja imaju svoje fajl managere koji ladno rade kao root samo dolphin ne.
Sad gledam uopste login manager me ne zarezuje, ocu da promenim login manager sddm koji je crna podloga s belim pravougaonikom ali sta god ucita-setuje sa sddm arch temu ne zarexuje.
Inace instalaciijusam radi preko nekog GUI instalera Calam-Arch-Installer-2020-05.iso.
 
Poslednja izmena od urednika:
Eh, SDDM nije ni bio instaliran a ni servis, tek da gubim vreme. koji je tobio login screen veze nemam nudio je pasmu i waylan plasmu i klasika ugasi, restartuj itd. Sta ce mi to? Teram plasmu dok ne naprave wayland da sve ardi na njemu. Ne eksperimentise mi se vise, nesto uradim pa zaboravima kroz 2 dana kao ide. Inace ovaj instaler sto sam koristio laksi od Ubuntu instalera, prosto ko pasulj. Sad sam zafrsio filovanje Archa sa svim programima koje ponekad koristim, par kg programa.
 
Taj instaler instalira lightdm, da bi koristio sddm moraš instalirati sddm i sddm-kcm., zatim onemogućiti lightdm sa "sudo systemctl disable lightdm.service" i omogućiti sddm sa "sudo systemctl enable sddm.service". Zatim u podešavanjima sistema podesiš temu za sddm u sekciji "Startup and shutdown".
 
Taj instaler instalira lightdm, da bi koristio sddm moraš instalirati sddm i sddm-kcm., zatim onemogućiti lightdm sa "sudo systemctl disable lightdm.service" i omogućiti sddm sa "sudo systemctl enable sddm.service". Zatim u podešavanjima sistema podesiš temu za sddm u sekciji "Startup and shutdown".

Provalio sam ga juce, napisao sam all sam izgresio slova ko ludak. Nisam jedino ugasio-maknuo lightdm.service ali sam aktiviro sddm.service i metnu login temu koju ja hocu i radi ok.
 
Mrzi me da otavarm novu temu al ovo je vec pravilo, stavim thermal monitor u panel kao u svakom linuxu i u Archu ne radi. Klik otovri prozor za stelovanje i pukne. Gledam autor napravio i godinama ne pipa, pre toga sam koristio drugi indikator i samo kad se pojavila plasma 5 nestade taj plasmoid. Bitno mi je da pratim GPU (sad je nov), CPU i temp diskova jer je leti vruce kod mene. Ovaj thermal monitor bio je praktican ,na okum mi je uvek. To me uvek iritira u linuxu stavim distro, naviknem na nesto i ono nema ga ili ne radi vise ili radi u drugim distroima a u bas nece u tom u kom ga stavim.
 
Nazad
Vrh Dno