»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Test: LG LG 55SK8500 4K HDR TV (Video)

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        48.065

Ivan Mančić
        HDR je definitivno novi "buzzword” kada su u pitanju ekrani, a naročito 4K televizori i sve je veći broj modela koji se hvale podrškom za ovaj standard. U pitanju je tehnologija koja omogućuje prikaz većeg opsega osvetljenja, odnosno veći kontrast između tamnih i svetlih delova slike, kao i znatno širi gamut boja. Kako postoji nekoliko HDR standarda, kao i više vidova HDR sertifikacije, nisu svi HDR kompatibilni ekrani jednaki, pa samim tim ne nude ni isti nivo implementacije ove tehnologije. Najčešće razlike su po pitanju maksimalne vrednosti osvetljenja koje je ekran u stanju da prikaže, kao i u broju mogućih nijansi boja. Iako postoje i modeli sa osam bita po kanalu boje koji se hvale "HDR kompatibilnošću”, pravi HDR ekranu su oni sa minimum 10, a u nekim slučajevima i 12 bita po kanalu. To znači da u odnosu na standardne 8bit ekrane koji mogu da prikažu oko 16 miliona boja, 10bit modeli prikazuju preko milijardu, a 12-bitni čak 68 milijardi različitih nijansi. Kako bi stvari bile još konfuznije, vrlo često, čak rekli bismo u većini budžetskih HDR modela, prisutni su 8bit paneli sa FRC tehnologijom koja brzim promenama boje piksela između dve nijanse koje ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        4.090
        Sve pohvale za vas rad !!!
        Imam jedno pitanje za vas !
        Treba da kupim tv dvoumim se izmedju lg 49sk8500 i sony tv 49 xf 8096 . Ako imate bolji predlog vi mi predlozite hvala

Moderator Avatar korisnika [Mancha]
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.968
        LG je u toj varijantu bolji po svim parametrima, osim ako baš nije neophodan Android:
        https://www.displayspecifications.co...ison/d86c5d01a

Inače je odličan TV.

majstor
        Guest
        Odlična recenzija i veoma dobar tv.
        Da dodam još nešto:
        1- ako kojim slucajem uključite automatski eco mod verovatnoća za čupanje sopstvene kose je veoma velika jer će slika na momente izgledati prihvatljivo a na momente će izgledati kao slika na crt televizoru koji je izgubio balans belog(sivinu).
        uključenje ove stavke inače oduzima kontrolu nad pozadinskim svetlom a ograničava i neka druga podešavanja. Preporučujem minimalni ili isklučen eco mod.
        2- e sada ...Priloženi "magic remote" ima opciju da se setuje i da kontrolise mnoge druge uređaje, ali ako kojim slučajem zemlju za zemlju upotrebe upisete "srbija"ova opcija vam neće biti na raspolaganju (slagao sam da sam u mađarskoj)
        PS. ovo se podešava nezavisno od jezika interfejsa i zemlje LG podrške.
        3- od stvari koje mi smetaju su što je kursor od magic remote-a ružičaste boje i što su na daljinac postavili posebnu dugmad za netflix i amazon (ovo bas ne treba svima) tako da imam dva dugmeta koje mi ne služe ničemu.Šalu na stranu,daljinac ima mogucnost da se na brojeve ugradi brzo biranje pa ovo bas i ne smeta toliko.
        Ostalo je već rečeno u recenziji pa vam neću dalje gubiti vreme
        Pozdrav svima

SAŠA
        Guest
        Poštovani, zainteresiran sam za kupovinu testiranog modela u dijagonali 55" ali me uvjeravaju da je crna jako loša ako se gleda u mračnim uvjetima (da je izražena siva boja umjesto crne) te da je bolje kupiti Samsung QE55Q6FN jer je kontrast mnogo bolji kod njihovih panela. Puno bi mi značilo Vaše stručno mišljenje. Imam LG 43" model LA740 sa edge LED ekranom i istina je da je crna jako loša ali to je ipak edge LED IPS panel.
        Unaprijed Vam zahvaljujem i srdačan pozdrav!

Moderator Avatar korisnika [Mancha]
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.968
        Kod ovog modela je IPS ekran, dok je na Q6 VA koji svakako ima tamniju crnu i viši kontrast, ali verovatno i lošije uglove gledanja. Sve zavisi od toga šta korisnik više ceni.

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.428
      8. Moja mašina
        • Ostalo: se stalno menja :D
      9. ako vec imas lg ips televizor i ne smeta ti slaba crna onda ce ti biti ok, svakako ce crna,a i slika biti bolja nego na tom tvom.
        UBC- torrent recenzije i pozivnice ł
        Kriptosvet Slack - svet kriptovaluta

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •